Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Як правильно зібрати двигун

Як правильно зібрати двигун

Назва:
Як правильно зібрати двигун
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Як правильно зібрати двигун


Знайомство з досвідом і рекомендаціями німецької фірми Kolbenschmidt по збірці двигуна дозволяє зробити наступний висновок: грамотно зібрати двигун здатний тільки моторист, що володіє технологіями ремонту його деталей. Це наочно виявляється при збірці головки блоку циліндрів, багато операцій якої (зокрема ремонт сідел клапанів) зазвичай виконуються безпосередньо на СТО. Про них і піде сьогодні мова.
Ремонт і збірка головки блоку, як, втім, і інших вузлів двигуна, починається з проведення необхідних вимірювань і перевірок. Причому особливу увагу необхідно приділяти саме сідлам клапанів.
Навіщо це потрібно?
Сідло клапана - чи не найвідповідальніший елемент головки блоку, в чому легко переконатися, аналізуючи умови роботи клапана. Одна з головних умов - це надійне ущільнення сполучення клапана з сідлом, при якому витоки газів з камери згорання мінімальні, а компресія - максимальна. Виконання цієї умови одночасно означає забезпечення хорошого теплового контакту клапана з сідлом. Іншими словами, щільне прилягання клапана до сідла дозволяє відводити тепло від нагрітої гарячими газами тарілки через сідло в головку блоку, що охолоджується рідиною. І навпаки, будь-яке порушення герметичності в сполученні клапана з сідлом приводить до порушення нормального теплового режиму тарілки, сідла і виникненню небезпечних дефектів, деталей, що загрожують руйнуванням.
Дуже важливо, щоб герметичність сполучення зберігалася протягом всього терміну служби двигуна. Це досягається доданням ущільнюючим фаськам сідла і клапана спеціального профілю, компенсуючого знос зв'язаних поверхонь. Крім того, правильна геометрія сідла зменшує опір при впусканні топлівовоздушной змішай і випуску відпрацьованих газів, враховуючи економічні і потужностні показники двигуна.
Цілком природно, що в процесі експлуатації сідла і фаські клапанів зношуються. Нерідкі і серйозніші дефекти сивів, які вдається виявити при ретельному контролі головки блоку.
Як перевірити сідло?
Перш ніж приступити до перевірки, необхідно ретельно очистити поверхню камер згорання і сідел - під шаром нагару можуть ховатися тріщини. Особливу увагу слід звернути на «відмиті» від нагару в процесі роботи двигуна поверхні камер, що різко відрізняються від інших камер за кольором: саме тут найбільш вірогідне виявлення усіляких сюрпризів.
Залежно від характеру дефектів ухвалюється рішення про ремонт старих сідел або необхідності заміни їх на нові.
Міняти сідло необхідно в наступних випадках:
виявлена тріщина в стінці камери згорання, і передбачається ремонт головки блоку зваркою;
є підозра на ослаблення посадки сідла в головці;
навколо зовнішнього діаметру сідла спостерігаються сліди корозії;
на сідлі виявлена тріщина або є сліди його обгорання;
великий знос сідла, ведучий до його надмірного «поглиблення» при ремонті.
Останній дефект може привести до того, що тарілка клапана сильно «провалиться», і стрижень клапана висуватиметься вгору, порушивши роботу .
Якщо один з вказаних дефектів виявлений, необхідно замінити дефектні сідла, строго дотримуючи технологію заміни. Така технологія рекомендована, зокрема, фірмою Kolbenschmidt.
Як замінити сідло?
Взагалі кажучи, заміна сідла - операція нескладна і може бути виконана декількома способами.
Спочатку необхідно видалити старе сідло. Для цього найзручніше використовувати спеціалізований верстат для ремонту головок блоку, хоча цілком допустимо використовувати універсальне верстатне устаткування (розточувальною або фрезерний верстат) або навіть ручні пристосування для ремонту сивів.
Щоб видалити старе сідло, його розточують до моменту, поки тонке кільце, що залишилося, не провернеться. Після чого кубло розточують «як чисто» або під готове нове сідло
Перед обробкою за допомогою направляючого стрижня (пілота) головка блоку встановлюється на верстаті так, щоб забезпечити співісну отвору втулки напрямної і ріжучого інструменту. Якщо набудувати різець на розмір, трохи менший зовнішнього діаметру сідла, то після розточування тонка частина сідла, що залишилася, як тільки вона почне обертатися, легко віддаляється уручну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Як правильно зібрати двигун

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок