Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Будова змащувальних систем автотракторних двигунів

Будова змащувальних систем автотракторних двигунів

Назва:
Будова змащувальних систем автотракторних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,27 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Будова змащувальних систем автотракторних двигунів


Система мащення призначена для зменшення тертя спрацьовування та перегріву поверхонь деталей, які взаємно переміщуються. Крім того, олія, проходячи між деталями двигуна, охолоджує їх і відводить продукти зносу. Це сукупність пристроїв, які подають масло в необхідній кількості до поверхонь тертя.
Тертя є трьох типів:
Сухе - поверхні деталей сухі і безпосередньо контактують між собою;
Напіврідинне – може виникати руйнування шару оливи і деталі можуть частково контактувати між собою;
Рідинне – робочі поверхні повністю розділені шаром оливи.
При сухому терті коефіціент тертя f=0,1, при напіврідинному – f=0,01, при рідинному – f=0,001.
В залежності від способу подачі масла до поверхонь тертя є такі системи змащування: розбрискуванням, під тиском, комбіновані.
В більшості двигунів застосовується комбінована система змащування. Під тиском змащуються корінні і шатунні підшипники, підшипники розподільного вала, осі коромисел, наконечники штанг, втулки шестерень розподільного вала, кулачки. Решта деталей змащуються розбрискуванням.
Рис. 1. Схема комбінованої системи мащення двигуна.
Тиск оливи в карбюраторному двигуні 0,3-0,5 МПа, в дизелях – 0,5-0,7 МПа.
Основними частинами такої системи мащення є (рис. 1): масляний піддон 9, який служить резервуаром для оливи; масляний насос 13, який нагнітає оливу до тертьових частин; оливозбірник 11 з сітчастим фільтром; редукційний клапан 14, що обмежує граничний тиск оливи в системі; масляні фільтри грубої 3 і тонкої 1 очистки оливи; мастилопроводи 12 і канали, по яких олива надходить до тертьових частин; манометра 4, що контролює тиск у системі мащення; покажчик рівня оливи 10 і масло-наливна горловина 2.
При роботі двигуна , олива за допомогою насоса 13 з піддона 9 нагнітається через фільтр грубої очистки 3 у головну магістраль 5, розташовану в блоці. З магістралі олива по каналах , в перегородках блоку ,надходить до корінних підшипників 8 колінчатого вала, змазує їх і надходить далі по каналах у щоках вала до шатунних підшипників 7, забезпечуючи їхнє змащення. Надлишок оливи видавлюється через зазори із шатунних підшипників і при обертанні їх разом з валом розприскується по всьому двигуні, змазуючи всі інші деталі: стінки циліндрів, поршневі пальці, розподільний вал, штовхальники і т.д.
Найбільш навантажена частина стінок циліндрів і кулачки розподільного вала іноді змазуються додатково струменями оливи, що розприскується через спеціальний отвір у нижній головці шатуна, в момент співпадання його з каналом шатунної шийки.
З головної магістралі олія також підводиться під тиском до розподільних шестерень 16 і до підшипників 6 розподільного вала. В деяких двигунах із шатунних підшипників, по каналах стержня шатунів, олива надходить до верхньої головки шатуна для змащення поршневого пальця.
У двигунів з верхнім розташуванням клапанів, олива підводиться також до осей коромисел клапанів.
Для кращого очищення оливи в комбінованій системі мащення, крім сітчастого фільтра оливозбірника 11 і фільтра. грубої очистки 3, є ще фільтр тонкої очистки 1, через який олива проходить невеликими порціями і ретельно очищається.
Для охолодження оливи в систему мащення іноді включають масляний радіатор 15.
Вузли системи мащення
Оливна помпа
Оливна помпа служить для подачі оливи до тертьових частин двигуна.
Помпа складається з наступних деталей (рис. 2, а): чавунного корпуса 2 із кришкою 3; вала 9, встановленого в корпусі; шестерні 1 привода помпи, закріпленої на зовнішньому кінці вала; нагнітальних шестерень - ведучої 7, закріпленої на внутрішньому кінці вала, і веденої 8, що вільно обертається на осі в корпусі. До корпуса приєднується оливозбірник із сітчастим фільтром. Нагнітальні шестерні знаходяться в нижній камері корпуса і щільно підігнані до його стінок; знизу камера закрита кришкою.
Рис. 2. Оливна помпа.
Помпа приводиться в дію від розподільного вала двигуна за допомогою шестерень. При обертанні вала помпи шестерні в корпусі обертаються в протилежних напрямках (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Будова змащувальних систем автотракторних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок