Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальна будова і робота системи живлення карбюраторного двигуна

Загальна будова і робота системи живлення карбюраторного двигуна

Назва:
Загальна будова і робота системи живлення карбюраторного двигуна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,28 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Загальна будова і робота системи живлення карбюраторного двигуна


Схема системи живлення карбюраторного двигуна
Система живлення карбюраторного двигуна призначена для збереження запасу палива, очищення повітря і палива, приготування з них пальної суміші необхідної якості і подачі її в циліндри двигуна в необхідній кількості і у потрібний момент часу.
Рис.1. Схема системи живлення карбюраторного двигуна:
1 - фільтр-відстійник; 2 - кран; 3 - горловина для заливання палива; 4 - бак; 5 - повітреочистник; 6 - карбюратор; 7 - паливопровід; 8 - щиток; 9 - шланг; 10 - паливний насос; 11 - впускний трубопровід; 12 - пристрій для регулювання підігріву суміші; 13 – випускний трубопровід; 14- глушитель шуму газів; 16 – перегородки бака.
Паливо заливають у бак 4 через горловину 3. З бака (рис. 1) воно подається в карбюратор 6 паливним насосом 10 по паливопроводу 7 через фільтр-відстійник 1, у якому очищається від сторонніх домішок. В такті впуску повітря засмоктується в карбюратор з атмосфери через повітреочистник 5. В карбюраторі паливо розпилюється, змішується з повітрям і починає випаровуватись. Рухаючись по впускному трубопроводу 11, паливо продовжує випаровуватися і перемішуватися з повітрям. Процес перемішування палива з повітрям відбувається й у циліндрах двигуна під час тактів впуску і стиску. Після згоряння робочої суміші відпрацьовані гази, через випускний трубопровід 13 і глушитель 14 виходять в атмосферу.
Повітреочистники, впускні і випускні трубопроводи
Пилюка, яка є в повітрі, потрапляючи в двигун, сприяє швидкому зносу його тертьових деталей. Тому двигуни обладнають повітреочистниками.
Повітреочистник, забезпечуючи високу якість очищення, повинен разом з тим чинити мінімальний опір рухові повітря, щоб не знижувати його кількості при наповненні циліндрів.
В двигуна ЗМЗ-53 повітреочистник закріплений на патрубку карбюратора гвинтом 6 (рис. 2). Повітря, засмоктуване з атмосфери, рухається вниз через кільцеву щілину між корпусом 1 і кришкою 2 і, стикаючись з поверхнею олії, різко змінює напрямок руху. При цьому частинки пилу, що знаходяться в повітрі, не встигають змінити напрямок руху й осідають в масляній ванні 9. Далі повітря, захоплюючи частки олії, проходить через фільтруючий елемент 3, що складається з капронових ниток, що знаходяться в кришці 2 між нижньою і верхньою сітками. При русі через фільтруючий елемент, нитки якого змочені олією, повітря очищається від пилу. Олія, що накопичується у фільтруючому елементі разом із затриманим пилом, стікає в масляну ванну. Таким чином, відбувається самоочищення фільтруючого елемента. Відбивач 8 перешкоджає надмірному захопленню олії повітрям і виникненню коливань олії при нахилах автомобіля.
Паливопровід низького і високого тиску - це трубки, за допомогою яких всі прилади системи живлення з’єднані між собою.
Для кращого випаровування палива і запобігання його конденсації пальна суміш перед надходженням у карбюраторний двигун підігрівається теплом відроблених газів. Для цього частина впускного трубопроводу виконана з подвійними стінками.
Рис.2. Повітреочистник двигуна ЗМЗ-53:
1 - корпус; 2 - кришка; 3 - фільтруючий елемент; 4 - шумопоглинальна прокладка; 5 -кронштейн; 6 - стяжний гвинт; 7 - прокладка; 8 - відзеркалювач; 9 - масляна ванна
Паливні баки, фільтри і паливопідкачуючі насоси
Паливні баки виготовляють з листової сталі. Місткість бака така, що забезпечує безупинну роботу двигуна з повним навантаженням протягом не менш 10 год. За допомогою витратного крана бак відокремлюється від іншої частини системи живлення, а через зливний кран видаляється відстій палива. В горловині бака розміщається сітчастий фільтр.
Мал. 3.Щілинний пластинчастий фільтр-відстійник двигуна 3М3-53:
1 - трубка від бака; 2 - прокладка корпуса; 3 - болт; 4 - трубка до паливного насоса; 5 - прокладка; 6 - фільтруючий елемент; 7 - стійка; 8 - корпус; 9 - пробка зливного отвору; 10 - стержень; 11 - пластина фільтруючого елемента; 12 - отвір у пластині для проходу палива; 13 - виступи на пластині; 14 - отвір у пластині для стійок; 15 - головка фільтра-відстійника;
Через повітряний отвір у кришці горловини в бак у міру витікання палива надходити повітря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загальна будова і робота системи живлення карбюраторного двигуна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок