Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Згинання металу

Згинання металу

Назва:
Згинання металу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,13 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Згинання металу


1. ЗГИНАННЯ ДЕТАЛЕЙ З ЛИСТОВОГО ТА ШТАБОВОГО МЕТАЛУ
Згинання прямокутної скоби з штабової сталі виконують так:
визначають довжину розгортки заготовки, додаючи довжину сторін скоби з припуском на один згин, який дорівнює товщині смуги, тобто: L = 17,5 + 1 + 15 + 1 + 20 + 1 + 15 + 1 + + 17,5 = 89 мм;
визначають довжину з додатковим припуском на обробку торців по 1 мм па сторону і зубилом відрубують заготовку;
випрямляють вирубану заготовку на плиті;
обпилюють до розміру за кресленням;
наносять риски згину;
затискують заготовку в лещатах між кутниками-нагубниками на рівні риски і ударами молотком згинають кінець скоби (перший згин);
переставляють заготовку в лещатах, затискуючи її між кутником і бруском-оправкою довшим, ніж кінець скоби;
загинають другий кінець, здійснюючи другий загин;
знімають заготовку і виймають брусок-оправку;
розмічають довжину лапок на загнутих кінцях;
надягають на лещата другий кутник і, поклавши всередину скоби той самий брусок-оправку, але в іншому положенні, затискують скобу в лещатах на рівні рисок;
відгинають першу й другу лапки, роблять четвертий і п'ятий загини першої та другої лапок;
перевіряють і випрямляють за кутником четвертий і п'ятий загини;
знімають задирки на ребрах скоби і обпилюють кінці лапок до розміру.
Згинання подвійного кутника у лещатах здійснюють після розмічання, вирубування заготовки, випрямляння на плиті і обпилювання по ширині до заданого розміру. Підготовлену так заготовку затискують у лещатах між кутниками-нагубниками і загинають першу поличку кутника, а потім замінюють один нагубник бруском-підкладкою і загинають другу поличку кутника. По завершенні згинання кінці кутника обпилюють напилком до потрібного розміру і знімають задирки з гострих ребер.
Згинання хомутика. Після обчислення довжини заготовки та її розмічання у місцях згину затискують в лещатах оправку у вертикальному положенні. Діаметр оправки має дорівнювати діаметру отвору хомутика. За допомогою двох плоскогубців по розмічальних рисках згинають хомутик на оправці (працюють вдвох — один тримає плоскогубці, а другий наносить удари). Остаточне формування хомутика виконують па тій самій оправці молотком, а потім на правильній плиті.
Щоб запобігти вм'ятинам і забоїнам від ударів, між молотком і деталлю кладуть шматок залізної смуги.
Згинання вушка круглогубцями. Вушко зі стержнем з тонкого дроту виготовляють за допомогою круглогубців. Довжина заготовки має бути на 10...15 мм більше, ніж потрібно за кресленням. Утримуючи заготовку за один кінець, інший згинають, поступово переставляючи круглогубці у місцях згину. Після того як вушко буде зігнуто відповідно до заданих розмірів, йому надають потрібну форму за допомогою плоскогубців. Після цього зайвий кінець стержня видаляють гострозубцями.
Згинання втулки. Переходи при згинанні циліндричної втулки виконують у такій послідовності.
Припустимо, треба зі штабової сталі на круглих оправках вигнути циліндричну втулку. Спочатку визначають довжину заготовки. Якщо зовнішній діаметр втулки дорівнює 20 mm, a внутрішній — 16 мм, то середній діаметр дорівнюватиме 18 мм. Тоді загальну довжину заготовки визначають за формулою L = 3,14 * 18 = 56,5 мм.
Потім заготовку з оправкою затискують в лещатах так, щоб частина, що згинається, була вище рівня губок лещат, і через м'які прокладки наносять по частині, що виступає, удари молотком, загинаючи кінець смуги на оправці так, щоб смуга щільно прилягала до її поверхні. Потім заготовку з оправкою переставляють зворотною стороною і ударами молотком загинають інший кінець за оправкою до щільного прилягання до оправки обох площин у стикові. Після звільнення заготовки якість згинання перевіряють вимірювальною лінійкою.
2. МЕХАНІЗАЦІЯ ЗГИНАЛЬНИХ РОБІТ
Профілі (штабовий, сортовий метал) з різними радіусами кривизни згинають на три- і чотирироликових верстатах.
Трироликовий верстат для згинання криволінійних профілів, виготовлених з листів алюмінієвих сплавів завтовшки до 2,5 мм. Попередньо налагоджують верстат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Згинання металу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок