Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Верстати для поздовжнього розпилювання деревини безперервної дії

Верстати для поздовжнього розпилювання деревини безперервної дії

Назва:
Верстати для поздовжнього розпилювання деревини безперервної дії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Верстати для поздовжнього розпилювання деревини безперервної дії


Серед верстатів для поздовжнього розпилювання деревини застосовують верстати з горизонтальними і вертикальними вальцями, а також верстати з ланцюговим транспортером.
Конструкції круглопилкових верстатів. Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання використовують для виробництва шпал, пиломатеріалів, тарних дощечок й іншої продукції.
Багатопилкові верстати Т-92 і Т-94 застосовують для розпилювання тонкомірних колод на дошки. Верстат Т-92 слугує для випилювання бруса з одночасним одержанням двох підгорбильних дощок з колод довжиною до 7 м і діаметром до 28 см, тому він має чотири пилки діаметром 0,8 м; подача колод ланцюгова зі швидкістю від 0,15 до 1 м/с. Потужність двигунів (кВт): пилкового механізму 100 кВт, механізму подачі 7 кВт. Верстат Т-94 застосовують для розпилювання бруса на дошки. Верстат має вісім пилок діаметром 0,63 м, подача бруса на пилки вальцьова. Швидкість подачі і потужність двигунів однакові з верстатом Т-92.
Ребровий верстат ЦР-4 (див. рис. 5.4, б) призначений для розпилювання обаполів і пластин за товщиною. Розпилювання заготовок 1 здійснюється однією пилкою 2 діаметром 0,8 м, обладнаною розклинюючим ножем. Механізм подачі (насування) складається з двох пар вертикальних вальців 3 і 4, поставлених перед пилкою. Основні два вальці 3 установлені на визначеній відстані від площини пилки залежно від необхідної товщини дошки, що відпилюється (бруса), два інших вальці 4 слугують для притискання матеріалу, що розпилюється, до основних вальців. Вальці притискуються вантажем 5, підвішеним до супорта притискних вальців. Вальці відводяться гідроприводом. Ширина заготовок, що пропускаються (обаполів і ін.), може бути до 25 см і товщина від 1,6 до 23,5 см. Товщина дошки, що випилюється, 0,8...12,5 см. Швидкість подачі 0,16...0,8 м/с. Потужність двигунів (кВт): пили 28, приводу вальців 1,7, гідронасоса (для швидкого відводу вальців) 0,5.
Обрізні верстати призначені для поздовжнього обрізування кромок у необрізних дощок 4 (див. рис. 5.4, в). Поширені двопилкові обрізні верстати Ц2Д-5А. У комплект верстата входить попередверстатний механізований стіл для приймання й орієнтації оброблюваних заготовок. Дві пилки 2 і 3 діаметром по 0,4 м кожна, сидять на одному валі 1 і приводяться в обертання від електродвигуна потужністю 40 кВт. Пилка 2 нерухомо закріплена на валу, пилка 3 - пересувна. Для зміни відстані між пилками залежно від ширини дощок, що розпилюються, (пластин) пилка 3 переміщується уздовж пилкового вала гідроприводом. Механізм насування складається з п’яти нижніх 5 і двох верхніх 6 привідних вальців. Три нижні вальці розташовані перед пилками, два - за ними. Верхні вальці підпружинені мають можливість переміщуватися по вертикалі на висоту залежно від товщини матеріалу, що розпилюється. Механізм насування має привід із двошвидкісним електродвигуном потужністю 1,7 кВт. На верстаті можна обрізати дошки шириною від 0,3 до 0,63 м, довжиною 1,8...7,5 м, товщиною до 0,1 м. Швидкість подачі: 60, 80, 100, 110, 120, 150м/хв.
Розвальні верстати ЦДТ5-2 і ЦДТ5-3 (див. рис. 5.4, г) застосовують для: поздовжнього розпилювання на пластини і бруски короткомірних колод 2 діаметром до 38 см, довжиною від 0,5 до 2,1 м. Верстат ЦДТ5-2 має механізм пиляння, що складається з однієї пилки 3 діаметром 1 м, котра приводиться в обертання від електродвигуна потужністю 14 кВт. Візок 1 приводиться в рух від пилкового вала через реверсивний механізм із двома пасовими передачами (див. рис. 5.4, і). Гаковий затиск колоди, її повертання і поперечну подачу виконують вручну.
Верстат ЦДТ5-3 має те ж призначення, що і ЦДТ5-2. А втім його конструкція поліпшена, що дало змогу підвищити точність розпилювання, поліпшити зручності в роботі і керуванні верстатом. Зокрема, ковзанки, що спрямовують рухи візка і колеса, замінені роликовими шинами, для пересування візка застосований гідропривід.
Тарно-брусуючі верстати (див. рис. 5.4, д) використовують для розпилювання на бруски пластин і обаполів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Верстати для поздовжнього розпилювання деревини безперервної дії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок