Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Класифікація кольорів і їхні властивості

Класифікація кольорів і їхні властивості

Назва:
Класифікація кольорів і їхні властивості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,40 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Класифікація кольорів і їхні властивості


Усі будівельники-опоряджувальники так чи інакше стика-ються з роботами, пов'язаними з приготуванням і нанесенням на поверхню кольорових розчинів, з укладанням плиток, опо-рядженням поверхонь плівками, шпалерами тощо. Тому їм не-обхідно знати, що таке колір, які його властивості.
Як уже зазначалось, в кольоровому спектрі виділено тільки сім кольорів, але у природі їх значно більше. Це пояснюється тим, що колір може мати різні відтінки. Крім того, в сонячному спектрі немає чорних, білих і сірих кольорів.
Якщо покласти на білий папір кілька листків з дерев різних порід, то можна побачити, що всі листки зелені, але відрізняються кольоровим тоном. Людське око може відрізнити близько 150 кольорових тонів.
Усі кольори поділяють на дві групи: ахроматичні (без-колірні) і хроматичні (колірні).
Ахроматичні кольори. Вони становлять групу кольорів, які відрізняються один від одного тільки світлотою. До ахроматич-них відносяться білий, чорний і всі проміжні між ними сірі коль-ори. Світлота кольору залежить від здатності предмета відбивати більшу чи меншу кількість світлових променів, які падають на неї. Якщо поверхня відбиває більше світлових про-менів, вона здається світлішою, менше — темнішою.
Змішуючи чорну і білу фарби в різних пропорціях, можна одержати цілий ряд сірих кольорів різних за світлотою. Те саме спостерігається під час змішування білого цементу з такими пігментами, як сажа або пероксид марганцю.
Слід пам'ятати, що абсолютно білих або абсолютно чорних кольорів в природі не існує. Найсвітліший білий колір має по-рошок сірчано-кислого барію. Порівняно з ним усі інші ма-теріали білого кольору темніші. Найчорніший колір має чорний оксамит.
Хроматичні кольори. Це насамперед кольори сонячного спектра. Кожний хроматичний колір має такі властивості: ко-льоровий тон, світлоту, насиченість кольору.
Під кольоровим тоном розуміють таку його ознаку, за якою йому можна надати певну назву: червоний, синій, жовтий, зе-лений тощо. У природі є багато кольорових тонів. Природним рядом кольорових тонів є сонячний спектр. Є кольори, які знач-но відрізняються від спектральних, тоді їм присвоюють назву тих кольорових предметів або матеріалів, які є в природі (тю-тюновий, гороховий, цитриновий, сталевий тощо).
Світлота хроматичного кольору залежить від здатності його відбивати світлові промені. Два предмети одного кольоро-вого тону, наприклад червоного, можна відрізнити за їхньою світлотою (світло-червоний, темно-червоний). Для кожного хроматичного кольору (червоного, синього, зеленого тощо) за-вжди можна підібрати ахроматичний (сірий) колір, рівнозначний за світлотою.
При змішуванні однієї і тієї самої кількості, наприклад, зе-леної фарби з різною кількістю сірої одержимо ряд сумішей зе-ленкувато-сірого кольору однакової світлоти. Проте всі вони відрізнятимуться одна від одної і від вихідних кольорів (сірого, зеленого) насиченістю.
Рис. 1. Уявлення про масу кольору:
а — обштукатурений стіни без урахування маси кольору (неправильне); б — те саме з урахуванням маси кольору (правильне)
Насиченістю називають ступінь відмінності хроматичного кольору від ахроматичного тієї самої світлоти. Проте хроматичні кольори відрізняються від ахроматичних кольоровим тоном. От-же, під поняттям «насиченість» слід розуміти, наскільки більший або менший ступінь кольоровості двох кольорів відносно один одного при їх порівнянні. Якщо порівняти колір цинкового крону і ультрамарину, то можна помітити, що кольоровий тон крону відчувається менше, ніж ультрамарину. Отже, колір крону менш насичений, ніж колір ультрамарину.
Найбільш насиченими чистими кольорами є кольори соняч-ного спектра. Кольори фарб, пігментів, кольорових розчинів значно відрізняються від спектральних і більш бліді, тобто менш насичені.
Серед великої кількості хроматичних кольорів є тільки три (червоний, синій, жовтий), які не можна одержати змішуванням інших кольорів. їх називають основними. Змішуючи основні, отримують кольори інших тонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Класифікація кольорів і їхні властивості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок