Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання колод

Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання колод

Назва:
Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання колод
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання колод


Круглопилкові верстати поділяють на дві групи: періодичної і безупинної дії, а залежно від характеру руху матеріалу, що розпилюється, на три групи: зі зворотно-поступальним рухом матеріалу, що розпилюється; зі зворотно-поступальним рухом пилки і з беззупинним рухом матеріалу.
Механізми пиляння. Основними вузлами верстатів є пилковий і подавальний механізми. Механізм пиляння може складатися з однієї, двох пилок, розташованих в одній площині, з однієї чи більш пилок у рівнобіжних площинах (рис. 5.2).
Верстати з періодичною подачею застосовують, коли для повного розпилювання лісоматеріалів вимагаються повторні пропили, а верстати з безупинною подачею - при розпилюванні лісоматеріалу за один прохід. У верстатах з періодичною подачею необхідний реверсивний рух, здійснюваний за допомогою візків. У верстатах з безупинною подачею такого руху не потрібно, позаяк для безупинного насування застосовують механізми - вальці, транспортери, гусениці й ін.
Подавальні механізми. Візки приводяться в рух різними приводами. На рис. 5.3 реверсивний рух візка виконується пасовою передачею. Колода, що розпилюється, 9, закріплена на візку 10, по рейковому шляху 11 насувається на пилку 2 за допомогою каната З, що охоплює декількома витками барабан 4. Барабан обертається від пилкового вала 1 (чи від окремого привода) за допомогою ременів 5 чи 6 через редуктор 8. Обидва ремені накладені на шківи вільно.
При повертанні рукояті 12 вправо леникс 7 натягає ремінь 6 і барабан починає переміщати візок у робочому напрямку; при повертанні рукоятки 12 уліво візок рухається в зворотному напрямку за рахунок натягу ременя 5 (ремінь 6 слабшає), відбувається зворотний хід візка. Регулюючи натяг ременів, можна плавно регулювати швидкості руху візка, а отже, і швидкість подачі. Такі подавальні механізми, застосовуються в шпалорізних і колодопиляльних верстатах.
Подача на візку 1 (рис. 5.4, г) застосовується у верстатах: для поздовжнього розпилювання на пластини і бруски колоди 2 діаметром до 38 см, довжиною від 0,5 до 2,1 м. Діаметр пили 3 1000 мм. Візок приводиться в рух від пилкового вала через реверсивний механізм із двома пасовими передачами. Торцевий затиск колоди, її повертання і поперечна подача виконуються вручну.
У верстатах з безупинною подачею обапола, пластини, дошки й інші пиломатеріали подаються вальцями (рис. 5.4, б, в), а також рухомим ланцюгом з упорами (рис. 5.3, д, є).
Затискні механізми служать для надійного закріплення лісоматеріалу, що розпилюється. Затискання лісоматеріалу здійснюється з бічної поверхні і з торців. Затискання лісоматеріалу з бічної поверхні, (рис. 5.5, а) здійснюється двома гаками 5, які піднімаються і при затисканні опускаються по напрямних стояках і закріплюються замком чи вручну за допомогою ланцюга 4 від електродвигуна 1 за допомогою редуктора 2 і ланцюгової передачі 3. Включена в передачу муфта граничного моменту забезпечує надійне затискання стих лісоматеріалів. Застосовується і гідравлічна система затискання (рис. 5.5, в), у якій гаки 1 підіймаються, опускаються і утримуються за допомогою гідро- чи пневмоциліндрів 2. При кожному повертанні лісоматеріалу, що розпилюється, гаки повинні підніматися і знову опускатися для затискання, що є недоліком таких конструкцій.
При затиску лісоматеріалів з торців (рис. 5.4, 8, г) і його повертанні цього немає. Але тут наявні інші недоліки. Так, при затисканні з торця і при наявності гнилизни в місці затискання закріплення колоди неможливе. Колода 3 затискається башмаками 2, один із яких приводиться в рух від гідроциліндра 1 чи зубчатої рейки 4, а ті, своєю чергою, - від електродвигуна через редуктор і шестерні 5.
Конструкції круглопилкових верстатів. Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання використовують для виробництва шпал, пиломатеріалів, тарних дощечок й іншої продукції.
Для виробництва шпал в умовах нижніх лісових складів лісозаготівельних підприємств найбільше поширення одержали верстати ЦДТ-6-3, ЦДТ-6-4, ЦЦТ-7Ш.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Круглопилкові верстати для поздовжнього розпилювання колод

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок