Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Пошук і усунення несправностей вузлів і деталей генераторних установок

Пошук і усунення несправностей вузлів і деталей генераторних установок

Назва:
Пошук і усунення несправностей вузлів і деталей генераторних установок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,11 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Пошук і усунення несправностей вузлів і деталей генераторних установок


Для пошуку несправності електричних ланцюгів генераторної установки досить мати омметр. Точніша перевірка обмотувальних вузлів вимагає застосування спеціальних приладів, таких як ПДО-1, з його допомогою здійснюється пошук несправності в обмотках методом порівняння їх параметрів.
ПЕРЕВІРКА ОБМОТКИ РОТОРА (ЗБУДЖЕННЯ)
Рис.1. Перевірка обмоток генератора: а - вимірювання опору обмоток збудження, би - перевірка замикання обмоток статора на"массу", в - перевірка обмоток статора на приладі ПДО-1
Для перевірки обмотки слід включити омметр на вимірювання опору і піднести його висновки до кілець ротора (рис.1а). У справного ротора опір обмотки повинен бути в межах 1,8...5 Ом. Якщо омметр покаже нескінченно великий опір, це означає що ланцюг обмотки збудження розірваний.
Розривши, найчастіше, відбувається в місці паяння висновків обмотки до кілець. Слід уважно перевірити якість цього паяння. Перевірку можна здійснити голкою, ворушивши висновки обмотки в місці тієї, що їх підпаяла. Про згорання обмотки свідчить потемніння і осипання її ізоляції, яке можна виявити візуально. Згорання обмоток приводить до обриву або до міжвиткового замикання в обмотці із зменшенням її загального опору. Часткове міжвиткове замикання, при якому опір обмотки міняється мало, може бути виявлене приладом ПДО-1, порівнянням даної обмотки з свідомо справною. Після перевірки опору обмотки слід перевірити відсутність у неї замикання на "масу". Для цього одне виведення омметра підноситься до будь-якого кільця ротора, а інший до його дзьоба. У справної обмотки омметр покаже нескінченно великий опір. Несправний ротор підлягає заміні.
ПЕРЕВІРКА ОБМОТКИ СТАТОРА
Перевірка замикання обмотки статора на "масу" проводиться під'єднуванням кінців омметра до одного з висновків обмотки і неізольованій ділянці заліза статора (рис.1б). Омметр повинен показати розривши ланцюги у справної обмотки. Перевірку міжвиткового замикання в обмотках статора можна з достатньою точністю здійснити з використанням приладу ПДО-1 (рис.1в). Якщо фази ідентичні, на екрані спостерігається одна осцилографічна крива, якщо фази неоднакові із-за міжвиткових замикань або обриву у фазі, то кривих висвічується дві. Вимірювання слід повторити, помінявши місцями фази, приєднані до нульового виведення приладу і виведення "1" і "2". Обрив можна перевірити і омметром, під'єднуючи його до нульової крапки і по черзі до виведення кожної фази. Зовнішнім оглядом слід переконатися, що відсутній подгар і розтріскування ізоляції обмотки і пазової ізоляції. Відновлення обмотки статора може бути проведене в спеціалізованому ремонтному підприємстві.
ПЕРЕВІРКА ВИПРЯМНОГО БЛОКУ
Рис.2. Перевірка діодів випрямного блоку
Перевірка діодів випрямного блоку проводиться після від'єднання його від обмотки статора омметром, включеним на вимірювання напруги в ком (рис.2). Вимірювальні кінці омметра під'єднуються один до вихідного виведення "+" або "-" випрямного блоку або до одного з радіаторів блоку, сполучених з цими висновками, а інший до фазного виведення випрямного блоку. Потім вимірювальні кінці міняються місцями. Якщо при переподсоєдіненії вимірювальних кінців омметра його свідчення різко міняються, то діод справний. Інакше він вийшов з ладу. Аналогічно перевіряються всі діоди випрямного блоку. Діоди додаткового випрямляча перевіряються аналогічно з тією лише різницею, що один з висновків омметра в цьому випадку підключаються до виведення "D+" генератора або загальній точці додаткових діодів.
ПЕРЕВІРКА ПІДШИПНИКІВ
Перевірку підшипників почніть із зовнішнього огляду, виявлення тріщин в обоймах, наволочення або вифарбовування металу, наявність корозії і т.д. Перевірте легкість обертання і відсутність сильного люфта і шуму, заздалегідь промивши підшипник 10%-ным розчином моторного масла в бензині. Потім слід обережно за допомогою пінцета зняти ущільнення (якщо воно двостороннє), промити підшипник в неетильованому бензині, висушити, закласти 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пошук і усунення несправностей вузлів і деталей генераторних установок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок