Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Принципи радіозв`язку. Радіопередаючі, радіоприймальні та антенно-фідерні пристрої.

Принципи радіозв`язку. Радіопередаючі, радіоприймальні та антенно-фідерні пристрої.

Назва:
Принципи радіозв`язку. Радіопередаючі, радіоприймальні та антенно-фідерні пристрої.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,60 KB
Завантажень:
666
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Принципи радіозв`язку. Радіопередаючі, радіоприймальні та антенно-фідерні пристрої.
Радіозв`язок- вид електрозв`язку, який реалізується за допомогою радіохвиль. Під радіохвилями слід розуміти електромагнітні хвилі, частоти яких вищі 30 кГц та нище 3000 ГГц, які поширюються в середовищі без штучно направляючих середовищ (ліній).
Для введення інших понять і визначень слід розглянути узагальнену структурну схему радіосистеми передачі (РСП). Під радіосистемою передачі розуміється сукупність технічних засобів, що забезпечують утворення типових каналів і трактів, а також лінійних трактів, по яких сигнали електрозв'язку передаються за допомогою радіохвиль у відкритому просторі. Оскільки переважна більшість РСП є багатоканальними, тоді приведемо узагальнену структурну схему багатоканальної РСП (мал. 1), де прийняті наступні позначення:
КГО - каналоутворююче і групове устаткування, що забезпечує формування сигналів типових каналів і трактів з безлічі тих, що підлягають передачі первинних сигналів електрозв'язку на передавальному кінці і зворотне перетворення сигналів типових каналів і трактів в безліч первинних сигналів на приймальному кінці.
СП - провідні з`єднювальні лінії, що забезпечують підключення каналоутворюючого і групового устаткування до РСП у разі їх територіальної віддаленості.
Мал. 1 Загальна структурна схема багатоканальної радіосистеми зв`язку
Для формування радіосигналу і передачі його на відстані за допомогою радіохвиль використовуються різні радіосистеми зв'язку. Радіосистема зв'язку є комплексом радіотехнічного устаткування і інших технічних засобів, призначених для організації радіозв'язку в заданому діапазоні частот з використанням певного механізму розповсюдження радіохвиль. Разом з середовищем (трактом) розповсюдження радіохвиль радіосистема зв'язку утворює лінійний тракт або стовбур, що складається з крайового устаткування стовбура (ООС) і радіостовбура.
ООСпер - крайове устаткування стовбура передавального кінця, де формується лінійний сигнал, що складається з інформаційного групового сигналу і допоміжних сигналів (сигналів службового зв'язку, сигналів контролю працездатності устаткування РСП і ін.), якими модулюються високочастотні коливання.
РСТ - радіостовбур, призначенням якого є передача модульованих радіосигналів на відстані за допомогою радіохвиль. Радіостовбур називається простим, якщо в його склад входять лише дві крайові станції і один тракт розповсюдження радіохвиль, і складеним, якщо крім двох крайових радіостанцій він містить одну або декілька ретрансляційних станцій, що забезпечують прийом, перетворення, посилення або регенерацію і повторну передачу радіосигналів. Необхідність використання складених радіостовбурів обумовлена поряд чинників, основними з яких є протяжність радіолінії, її пропускна спроможність і механізм розповсюдження радіохвиль.
ООСпр - крайове устаткування стовбура приймального кінця, де проводяться зворотні перетворення: демодуляція високочастотного радіосигналу, виділення групового (багатоканального) сигналу і допоміжних службових сигналів.
Сукупність технічних засобів і середовища розповсюдження радіохвиль, що забезпечують передачу сигналів від джерела до приймача інформації, називається радіоканалом (каналом радіозв'язку). Радіоканал, що забезпечує радіозв'язок в одному азимутному напрямі, називається радіолінією.
Спрощена структурна схема одноканальної радіолінії приведена на мал. 2.
Мал. 2 Структурна схема радіолінії
Функціонування радіолінії здійснюється таким чином. Передаване повідомлення поступає в перетворювач (мікрофон, телевізійна передавальна камера, телеграфний або факсимільний апарат і ін.), який перетворить його в первинний електричний сигнал. Останній поступає на радіопередавальний пристрій радіостанції, який складається з модулятора (М), синтезатора частот (СЧ), що несуть, і підсилювача модульованих коливань (ПМК). За допомогою модулятора один з параметрів частоти (високочастотного коливання), що несе, змінюється за законом первинного сигналу. За допомогою антени (А) енергія радіочастот передавача випромінюється в тракт розповсюдження радіохвиль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Принципи радіозв`язку. Радіопередаючі, радіоприймальні та антенно-фідерні пристрої.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок