Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> реферат: Електрокавоварка

Електрокавоварка / сторінка 2

Назва:
Електрокавоварка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,76 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
4.26) складається зі знімального кожуха із декоративним покриттям, всередині якого на зварній рамі розташовані нагрівальний котел з автоматикою та необхідною арматурою та чотири блок-крани. Кавоварка комплек-тується кавомолольною машиною.
Котел, в якому знаходяться нагрівальні елементи (тени), слу-жить для приготування гарячої води й пари. Вода подається в котел із водопроводу, тиск в якому повинен бути не нижчим 180 КПа. Рівень води у котлі регулюється поплавковим пристроєм. Котел мас регулюючу та запобіжну арматуру: манометр, запобіжний клапан, водопоказник (водомірне скло). Із котла вода, нагріта до 1! 0 °С, під тиском подається в блок-кран, де здійснюється відмірювання її на порції й приготування напою.
Блок-кран приводиться в рух за рахунок енергії водопровід-ної води (гідравлічний спосіб). Складається блок-кран із двох циліндрів, які знаходяться один над другим. У верхньому циліндрі, який має поршень та рукоятку керування, вода підводиться через гумовий шланг з тиском не меншим 180 КПа.
В нижньому циліндрі відбувається відмірювання порцій води й приготування напою. Складається він з робочої камери із порш-нем (поршні верхнього та нижнього циліндрів сполучені одним валом) та чаші-тримача, в яку вставляється сітка-фільтр із меле-ною кавою. Чаша-тримач має два зливні крани, через які напій за-ливається в кухлі.
В блок-крані під дією водопровідної води, яка поступає у верхній циліндр, здійснюється піднімання двох поршнів. В резуль-таті із нижнього циліндра, де встановлена сітка-фільтр із меленою кавою, починає поступати гаряча вода із водогрівального бачка. Як тільки із зливного крана чаші-тримача з'являються перші краплі напою, водопровідний кран закривають. Тиск у верхньому циліндрі падає, а поршень під дією пружини опуститься вниз й проштовхне
гарячу воду через шар меленої кави у кухоль.
Рис. 4.26. Експрсс-кавоварка "Мопресс":
а, б - загальний вигляд, в -- кавоварка; 1 - вентиль подачі води, 2 - вентиль
зливання води із котла, 3 - нижня полиця, 4 - чаша із рукояткою, 5 – вимикач освітлення апаратів, 6 - вимикач тенів, 7 - сигнальна лампа, 8 – пускова рукоятка, 9 - вентиль відбору гарячої води, 10 - блок-кран, 11 - манометр, 12 - верхня полиця, 13 - установча кнопка, 14 - водопоказник.
Правила експлуатації експрес-кавоварки "Мопресс"
Перед початком роботи перевіряють санітарний стан та надійність заземлення кавоварки. Потім, відкривши паровий вен-тиль для випускання повітря в атмосферу, заповнюють котел во-дою. Рівень води в котлі визначають за водомірним склом (він по-винен знаходитись на 2 см вище від нижньої відмітки). Як тільки через паровий вентиль пройде пара, вентиль закривають. Через 25-30 хв. тиск пари в котлі досягне робочого рівня - 120 КПа за мано-метром (сигнальна лампочка гасне).
В процесі роботи періодично перевіряють рівень води, пока-зання манометра й температуру води.
В чашу опускають сітку-фільтр, насипають свіжомелену каву й ущільнюють її товкачиком. При цьому слідкують за тим, щоб кава не залишалась на краях тримача. Після цього закріп-люють чашу в блок-крані, відводять вниз пускову рукоятку й за-ливають каву в кухоль.
Після закінчення роботи вимикають тени, відключають пода-чу води в котел й відкривають вентилі для випускання пари й зли-вання води. Після закінчення зливання води вентилі закривають. Нижню частину блок-кранів зачищують від залишків кави. Чашу-тримач та сітку-фільтр ретельно промивають гарячою водою із ви-користанням миючих засобів й кладуть в холодну воду до наступ-ного використання. Зовнішню поверхню кавоварки протирають м'якою тканиною.
При припиненні подавання води із водопровідної магістралі кавоварку негайно відмикають від електромережі.
В процесі роботи слід бути обережним, щоб запобігти опіків гарячою водою або парою.
Технічна характеристика
Кількість порцій кави, яка готується в одному
блок-крані (1 порція=6 г кави + 50 см3 води),
порцій/год. - 60
Споживча потужність, кВт - 4,5
Габаритні розміри, мм:
довжина - 1050
ширина - 600
висота - 550
Вага, кг - 121


Та б л и ц я 1
Основні несправності кавоварок
Несправності | Причини | Способи усунення
Рівень води пите контрольної відмітки водопоказника, через запобіжний клапан тече вола | Несправний поплавковий клапан котла (не три мас полу) | Вимкнути апарат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Електрокавоварка

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок