Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ СУЧАСНИХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПРИВОДА

ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ СУЧАСНИХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПРИВОДА

Назва:
ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ СУЧАСНИХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПРИВОДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,05 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ СУЧАСНИХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПРИВОДА
 


1.1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕЛЕКТРОПРИВОД І ЙОГО ЕЛЕМЕНТИ
Електричний привод (електропривод) являє собою електромеханічну систему, призначену для надавання руху виконавчим органам робочої машини і керування цим рухом. До складу електропривода входять электродвигуниий, перетворювальний, передавальний і керуючий пристрої. В окремих випадках перетворювальний і (чи) передавальний пристрої можуть бути відсутні.
Характеристики двигуна і можливості системи керування ним визначають продуктивність робочої машини чи механізму, точність виконання технологічних операцій і динамічні навантаження механічного устаткування. З іншого боку, навантаження механічної частини привода, точність передач і умови руху виконавчих органів впливають на умови роботи двигуна і керування ними, тому електричні і механічні пристрої електропривода утворюють єдину електромеханічну систему, складові частини якої знаходяться в тісній взаємодії.
Важливим перевагою електропривода є простота його автоматизації. Більшість сучасних промислових установок обладнуються автоматизованим електроприводом., який не тільки надає руху виконавчим органам робочої машини, але і здійснює автоматизоване керування процесом відповідно до заданої програми або в залежності від умов роботи установки.
В даний час широке застосування одержали наступні види електропривода:
1. Асинхронний електропривод, у якому электродвигунним пристроєм є асинхронний двигун з короткозамкнутым або з фазным ротором.
2. Синхронний електропривод, электродвигунним пристроєм якого служить синхронний двигун.
3. Система «генератор-двигун» (система Г-Д), перетворювальним пристроєм якої є электромашинний перет-ворювальний агрегат.
4. Тиристорний електропривод, перетворювальним пристроєм якого служить тиристорний перетворювач електроенергії.
5. Каскадний електропривод, у якому потужність ковзання за допомогою перетворювачів повертається в мережу змінного струму чи на вал двигуна.
Вибір того чи іншого різновиду електропривода визначається в основному технологічними умовами і буде докладно розглянутий нижче.
ЕЛЕКТРИЧНІ МАШИНИ
Найважливішим елементом електропривода є двигун, параметри якого повинні відповідати характеристикам механізму, що приводиться, у всіх режимах роботи даної установки. Технологічні вимоги, що визначають режими роботы і характеристики промислових механізмів (потужність, умови пуску, тривалість робочого періоду, частоту обертання, межі її регулювання і т.п.), дуже різноманітні. З цих причин в електроприводах промислових механізмів застосовуються електродвигуни різної потужності (від декількох ват до десятків тисяч кіловат). Широко використовуються асинхронні електродвигуни з короткозамкнутим або з фазним ротором, в меншій мірі — синхронні двигуни, а також двигуни постійного струму паралельного, послідовного чи змішаного збудження. Відповідно до Правил улаштування електроустановок (ПУЭ) електродвигуни постійного струму допускається використовувати тільки в тих випадках, коли електродвигуни змінного струму не забезпечують необхідних характеристик привідних механізмів або неекономічні. В залежності від умов навколишнього середовища електричні машини й апарати можуть мати відкрите, захищене (кілька модифікацій), закрите і вибухозахищене виконання.
З врахуванням призначення і режиму роботи промислових механізмів для їхніх приводів можуть бути використані електродвигуни загального застосування чи спеціальних конструкцій (кранові, екскаваторні, прокатні й ін.).
Електричні машини загального застосування. Електродвигуни змінного струму використовують головним чином для приводу механізмів із тривалим режимом роботи. Найбільш поширені асинхронні електродвигуни єдиних серій із твердою шкалою потужностей як в основному виконанні, так і в різних модифікаціях. Асинхронні електродвигуни серій А2, А02 і АОЛ2 встановлюються в електроприводах механізмів потужністю до 1000 квт. Двигуни А2 — захищені, у чавунній оболонці; А02 — закриті, з обдувом, у чавунній оболонці; АОЛ2 — закриті, з обдувом, в алюмінієвій оболонці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ СУЧАСНИХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПРИВОДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок