Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками

Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками

Назва:
Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,76 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками


План
1. Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами.
2. Обклеювання поверхонь лінкрустом
3. Обклеювання поверхонь синтетичними опоряджувально-декоративними плівками
1. Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами
До початку роботи в приміщенні закривають вікна І двері, щоб не було протягу, який спричинюватиме нерівномірне висихання шпалер і в подальшому відшаровування їх від поверхні в окремих місцях.
Наклеювати шпалери починають від світла, тобто від кута стіни, в якій є вікна. Спочатку виском перевіряють вертикальність кута. Якщо кут відхиляється від вертикалі, то на стіні якомога ближче до кута натертим об пігмент шнуром відбивають вертикальну лінію, яка й буде орієнтиром для прикріплення першого полотнища шпалери (рис. 1).
Для приклеювання паперових шпалер застосовують клейстер, приготовлений на основі синтетичного клею КМЦ. В'язкість його має бути 25—30 с за віскозиметром ВЗ-4.
Для намазування шпалер клейстером застосовують інвентарний розбірний столик з пристроєм О-79А (рис. 2, а). Пристрій О-79А (рис. 2, б) складається з металевої ванни, робочого валика, притискного валика з гумовими кільцями, відкидної рамки і обмежувача.
Шпалери складають на столику лицьовим боком догори. Піднявши притискний валик 5 разом з рамкою 4 полотнище насувають на робочий валик 2. Після цього опускають притискний валик і протягують полотнище так, як показано на рисунку стрілками. Під час руху полотнище, торкаючись робочого валика, змочується клейстером. Вкрите клейстером полотнище на столі складають у конверт удвоє або вчетверо.
Рис. 1 Перевірка вертикальності кута
Рис. 2. Столик для шпалерних робіт:
а — загальний вигляд столика з при строєм О-79А для намазування шпалер, б — розріз пристрою О 79А, 1 — ванна, 2 — робочий валик, 3 — обмежувач, 4 — рамка, 5 — притискний валик з гумовими кільцями
Рис. 3. Намазування шпалер клейстером
а — на підлозі, б — на столі
Рис. 4 Подавання намазаного клейстером полотнища для приклеювання
Якщо намазувального пристрою немає, то шпалери укладають на підлозі або столі лицьовим боком донизу, накладаючи полотнище одне на одне із зсувом на 2—3 см (рис. 3). Клейстер намазують на шпалери маховою щіткою або макловицею Особливо старанно слід намазувати кромки. Приклеювати шпалери можна тільки тоді, коли полотнище просочиться клейстером. Перед приклеюванням кромки промазують удруге.
Виконують всю роботу два робітники. Один намазує шпалери і, узявши полотнище так, як показано на рис. 4, подає його другому робітникові, що працює з столика. Другий робітник розгортає його і, притиснувши до поверхні, слідкує, щоб його кромка збіглася з вертикально відбитою лінією (рис. 5). Водночас перший робітник, стоячи на підлозі, спочатку підтримує нижній кінець полотнища, а потім приклеює його до стіни. Щоб на шпалерах не залишалися здутини і зморшки, їх розрівнюють твердою щіткою або чистою ганчіркою рухами від осі полотнища до країв і зверху вниз. Друге полотнище при обклеюванні внапусток наклеюють так, щоб воно перекривало перше на ширину необрізаної кромки. Крім того, при наклеюванні другого полотнища і всіх інших стежать, щоб не змістився рисунок (рис. 6).
Продуктивність праці підвищиться, якщо користуватись спеціальною щіткою із затискачем (рис. 7, а). оскільки в цьому разі приклеювати полотнища зможе один робітник.
Намазане полотнище він відгинає і захоплює затискачем (рис. 7, б), що міститься на щітці збоку. Підтримуючи полотнище лівою рукою, піднімається по дерев'яній драбині-тумбі, розгортає його верхню частину, накладає по рисунку, притискує до стіни і, звільнивши затискач, розгладжує полотнище щіткою зверху вниз. Після цього робітник спускається з драбини, розгортає нижню частину полотнища, притискує її до стіни і розгладжує тією самою щіткою.
Рис. 5. Приклеювання першого полотнища
Рис. 6. Підгонка і розгладжування полотнищ на стіні
Довжина щітки становить 50—60 см, висота дерев'яної драбини-тумби залежно від висоти приміщення — 1,0—1,5 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обклеювання поверхонь паперовими шпалерами, лінкрустом та синтетичними опоряджувально-декоративними плівками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок