Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Методика вимірювання SPL звукового тиску

Методика вимірювання SPL звукового тиску

Назва:
Методика вимірювання SPL звукового тиску
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,18 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методика вимірювання SPL звукового тиску


Методика вимірювання SPL (звукового тиску)
Змагання по необмеженому звуковому тиску, що колись були як би придатком змагань за якістю звучання, сьогодні знайшли статус самостійних змагань і, не дивлячись на такий малий вік, вже мають безліч поклонників. Разом з тим, цей щодо молодий вид спорту (візьмемо на себе сміливість назвати його так) вже давно обкутала аура таємничості, що пояснюється незнанням що багатьма змагаються методики вимірювання звукового тиску в автомобілі. В рамках даної статті ми постараємося розповісти нашим читачам, а також поклонникам dB Drag про те, як проводяться виміри звукового тиску на змаганнях у всьому світі, щоб зняти всі питання і довести, що тут, як і у будь-якому вигляді спорту, перемогти здатний тільки сильний.
Все має свої причини
Оглядаючи світову практику змагань по необмеженому звуковому тиску, можна відмітити, що устаткування, вживане для вимірювань SPL, нечисленний, а найбільшого поширення набули тільки два вимірювальні комплекси. Перший добре знайомий нашим співвітчизникам і застосовується на всіх змаганнях, що проводяться за правилами IASCA. Він складається з приладів і супутніх елементів, вироблюваних авторитетним розробником і виготівником професійної вимірювальної техніки, американською компанією "AudioControl". Другий комплекс менш відомий, хоч і є невід'ємним учасником всіх змагань під егідою dB Drag Racing. Він побудований на базі персонального комп'ютера і називається "TermLab".
"AudioControl" з підключеним фільтром низьких частот і пломбуючою заглушкою
Програмне забезпечення вимірювального комплексу "TermLab"
Обидва комплекси однаково популярні, але треба визнати, що вимірювання, проведені приладами "AudioControl", відрізняються більшою достовірністю, а технікою "TermLab" - видовищем. Останнє пояснюється просто: вимірювальний комплекс "TermLab" дозволяє одноразово проводити вимірювання звукового тиску відразу в двох автомобілях, а це істотно підвищує загострення пристрастей, причому не тільки у тих, що самих змагаються, але і у глядачів. Одним словом, він найвдаліше підходить американському менталітету, властивому, як і будь-якому іншому американцеві, родоначальникові dB Drag Racing - Уейну Харрісу (Wayne Harris).
Проте не тільки через вказані вище причини прилади "AudioControl" застосовуються на змаганнях IASCA, а "TermLab" - на dB Drag Racing. Обидва вимірювальні комплекси нерозривно пов'язано з президентами організацій IASCA і dB Drag Racing. Так, наприклад, Том Уокер (Tom Walker), президент IASCA - далеко не остання людина в компанії "AudioControl", а Уейн Харріс - засновник dB Drag Racing - співвласник однойменної компанії "Wayne Harris Enterprises" (www.termpro.com), яка, як багато хто вже здогадався, займається розробкою і виробництвом вимірювальних комплексів "TermLab".
На цьому найбільш очевидні відмінності в методиці вимірювання звукового тиску на змаганнях IASCA і dB Drag Racing вичерпуються, і надалі процедура вимірів стандартна.
Довіряй, але перевіряй
Насамперед, на змаганнях, що мають офіційний національний або міжнародний статус, проводиться перевірка вимірювальної техніки, будь то "AudioControl" або "TermLab". Особливо відповідально до процедури перевірки підходять на тих етапах змагань, де один або декілька учасників мають реальні шанси побити рекорд, що діє, в тому або іншому класі. І якщо завмер SPL виявляє реального претендента на рекорд, то судді зазвичай проводять повторну перевірку устаткування.
Процедура перевірки зводиться до калібрування SPL-ного мікрофону, яким згодом і проводяться всі виміри. Оцінюють погрішність, що вноситься мікрофоном в результат вимірювання, що дозволяє у результаті набути достовірного і точного значення рівня звукового тиску. Тут необхідно дати важливе пояснення. Напевно відомо, що всі мікрофони, що виходять із заводів "AudioControl", спочатку калібруються в "нулі" і призначені для роботи виключно з "своїм" приладом. Це є гарантом високої точності вимірювань, і навряд чи знайдеться хоч один критик, здатний спростувати сказане.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методика вимірювання SPL звукового тиску

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок