Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Автоматизоване робоче місце (АРМ) технолога для розрахунку витрат сировини і матеріалів

Автоматизоване робоче місце (АРМ) технолога для розрахунку витрат сировини і матеріалів

Назва:
Автоматизоване робоче місце (АРМ) технолога для розрахунку витрат сировини і матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,72 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Автоматизоване робоче місце (АРМ) технолога для розрахунку витрат сировини і матеріалів


В умовах ринкової економіки основним завданням для підприємств меблевої промисловості є забезпечення конкурентноздатності виробленої продукції, що вимагає орієнтації виробництва на потреби споживачів. Оскільки попит на меблеві вироби часто змінюється, доводиться постійно поповнювати асортимент їх випуску. Дефіцит та зростаюча вартість сировини і матеріалів потребують раціонального їх використання, тобто зміни нормативів витрат. Крім того, розробка нових меблевих виробів вимагає проведення великої кількості трудомістких одноманітних розрахунків, які здебільшого здійснюють на звичайному калькуляторі. Отже, постала необхідність проводити цю роботу на ЕОМ за допомогою відповідного програмного забезпечення.
Одним із видів розрахунків, що входить у підготовку документації для випуску нової продукції є обчислення витрат сировини і матеріалів на деталь, виріб або секцію, на набір і партію виробів чи наборів в цілому. Для проведення розрахунків розроблено автоматизоване робоче місце (АРМ) і сформовано бази даних відповідних довідників: назв деталей, виробів, сировини і матеріалів, планів випуску, припусків на обробку, корисних виходів, процентів технологічних втрат, нормативів витрат різного роду матеріалів.
Вихідними даними для проведення відповідних розрахунків є розміри деталей, їх к-сть і технологія виготовлення. Розрахунок витрат сировини і матеріалів здійснюють за наступною методикою. На підставі конструкторської документації визначають розміри деталей, їх кількість і матеріал. За технологією картани встановлюють послідовність і характер обробки. В процесі розрахунку на основі цих даних визначають припуски на обробку деталей та норми витрат сировини та матеріалів. Зміна умов виробництва або вимог до якості продукції й використовуваних матеріалів вимагає перегляду їх норм витрат, які оперативно заносять до бази даних.
Тут ці норми поділяють на подетальні, спецефічні, індивідуальні (зведені) та групові середньозважені (для однотипних виробів з урахуванням плану випуску кожного виробу даної групи). Їх розраховують в натуральному, вартісному і натурально-вартісному показниках.
Основними документами для розрахунку норм витрат матеріалів є: креслення виробів, складальних одиниць (при наявності деталей без креслення), деталей, специфікації, технологічні документи, оформлені відповідно до стандартів; нормативи витрат матеріалів на одиницю площі оброблюваної поверхні, одиниці довжини маси або інших параметрів; нормативи відходів і витрат матеріалів.
Специфіковані норми витрат розраховують на основі подетальних норм за формулою:
де - специфікована норма витрат і-го матеріалу на к-й виріб;
- подетальна норма витрат і-го матеріалу а а-ту деталь;
nak – кількість а-их деталей у k-му виробі;
m – запальна к-сть назв деталей для яких використовується і-й матеріал.
Індивідуальні (зведені) норми витрат розраховуть на основі специфікованих норм за формулою:
де - індивідуальна норм витрат s-го матеріалу на к-ий виріб;
r – запальна кількість назв (позначень) матеріалів специфікованої номенклатури, що входять до s-го матеріалу зведеної номенклатури.
Групові середньозважені норми витрат розраховують на основі плану випуску виробів та індивідуальних (зведених) норм за формулою
де - групова середньозважена норма витрат
S-го матеріалу на u-ту групу виробів;
Hk – кількість k-их виробів згідно із планом випуску
t – загальна кількість назв n-ої групи виробів.
Інформаційні бази даних містять відомості про використані матеріали, площі склеювання, шліфування і оздоблення деталей у прийнятих одиницях виміру; про нормативи витрат матеріалів на одиницю площі, об’єму, довжини, маси; про комплектуючі одиниці виробів і наборів; про укрупнену номенклатуру випуску виробів, номенклатуру груп виробів, для яких розраховують групові середньозважені норми витрат матеріалів.
Умовно АРМ поділяється на певні структурні компоненти: довідники сировини і матеріалів, клейових матеріалів, ЛФМ, фурнітури, метизів, довідник виробів, редактор потрібних форм звітів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Автоматизоване робоче місце (АРМ) технолога для розрахунку витрат сировини і матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок