Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Євротунель

Євротунель

Назва:
Євротунель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Євротунель


Зміст
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Євротунемль, тунель під Ла-Маншем ( le tunnel sous la Manche, the Channel Tunnel чи Euro Tunnel) — , що з'єднує континентальну з . Одна з найбільших будівель і символ , раніше він був найдовшим тунелем в світі.
Його було відкрито року.
Тунель має довжину близько 51 км, з них 39 км — безпосередньо під дном .
(American Society of Civil Engineers) оголосило Євротунель одним з сучасності.
Історія виникнення
Ескіз Альберта Матьє-Фав'є
Ідея будівництва тунелю під виникла в в стінах . Саме там була обіцяна спеціальна премія тому, хто розробить проект тунелю з Франції до Англії. Першим , що розробив проект тунелю був француз Демар'є.
У інженер також висловив ідею будівництва тунелю. За проектом тунель мав освітлюватись мастильними лампами і ним мали подорожувати кінні екіпажі. Для передбачались , що вели б на поверхню . В ті часи вартість було оцінено в 1 мільйон (близько 64,4 мільйони в сьогоднішніх цінах ). Проект передбачав побудову 15-кілометрової секції зі сторони Франції, та інші 15 км зі сторони Англії, які мали б з'єднатися в центрі Ла-Маншу на , якою був би штучний острів.
Цей проект було запропоновано під час укладення мирного договору між і , однак через війни він так і лишився на папері.
У французький гірничий інженер Томе де Гамон пропонував прорити тунель з 13 вентиляційними трубами, або побудувати , який би опирався на намивні острови.
та королева Вікторія в узгодили новий французький план тунелю, який передбачав встановлення ящикоподібних збірних елементів на морському дні, але згодом цей план також було відхилено.
У , один з будівельників першого в світі — , запропонував провести стальну трубу дном протоки, в середині якої буде розміщено тунель. Однак ідею також відхилили.
Одночасно французький і англійський прийняли постанову про будівництво тунелю. Через відсутність фінансування проект було запущено лише через рік.
У проведено , і французи біля міста почали рити тунель зі свого боку.
року будівництво було зупинено, бо британці побоювались, що готовий тунель може стати причиною можливого легкого вторгнення ворогів на територію . До цього часу було прорито 2 026 метрів з англійського боку і 1 829 метрів — з французького.
У році робітники почали бурити тунель поблизу . Після того, як було завершено 128 метрів, з політичних причин проект знову було зупинено.
Будівництво Євротунелю
Проект сучасного тунелю
Після ідея побудови тунелю знову була відроджена. В році в Франції була відновлена з першого концесіонера Леруа-Больє, який її отримав ще в 1876 році для будівництва піл Ла-Маншем. Проектом зацікавилась також , що залишилась без замовлень. Вона посідала великий вільний капітал і виявляла бажання прийняти участь в реалізації дуже давнього задуму. Справа навіть зрушилась з мертвої точки, але з'явились конкуренти — автомобілебудівні підприємства, які запропонували свій контрпроект. Вони запропонували не тунель, а гігантський міст над Ла-Маншем, позаяк він би експлуатувався не залізничними компаніями. Це також обіцяло великі замовлення на сталь для металургійних концернів на протязі багатьох років.
Після жорстких суперечок цей проект також було відкладено.
У було сформовано дослідницьку групу, яка в у своєму звіті порекомендувала прорити два головних тунелі і один службовий між ними.
Проект було схвалено і запущено у . Але через чергові фінансові проблеми через два роки, коли було прокопано тунель довжиною 250 метрів, його знову було зупинено. Також будівництвом почали обурюватись мешканці графства Кент, які вважали, що будівництво нанесе велику шкоду природному середовищу.
У році уряди Великобританії та Франції прийшли до висновку, що без додаткового залучення коштів будівництво неможливе. З чотирьох запропонованих було обрано план, найбільш схожий з проектом 1973 року. його було опубліковано. обидва уряди підписали договір про будівництво тунелю в і ратифікували його у році.
Згідно з проектом, тунель мав з'єднувати два міста — з французького боку і з англійського (цей шлях довший за найкоротший).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Євротунель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок