Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Турбонадув

Турбонадув

Назва:
Турбонадув
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,86 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Турбонадув


Хто з автоаматорів не чув чарівне слово "турбо"? Дзвенить у вухах, уява малює щось могутнє, стрімке. На цьому фоні якось нудно звучать терміни "механічний компресор" або, гірше за те - "об'ємний нагнітач". На ділі - не зовсім так. Або зовсім не так.
Який водій не мріяв про те що б в його автомобілі жило набагато більше конячок під капотом чим є. Якщо хтось заявить, що він не з таких, то напевно злукавить. Благо останнім часом дану проблему досить легко вирішити, варіантів збільшення потужності двигуна, та і що комплектують як грязі. До нашого життя щільно увійшло слово "тюнінг" і багато тюнінгових ательє беруться зробити з вашим улюбленцем все, що завгодно.
До російської мови з давніх пір увійшов термін "форсировка" (від англійського force - сила), який означає "збільшення потужності". Варто пригадати, що потужність двигуна безпосередньо пов'язана з наступними його основними параметрами:
- робочим об'ємом циліндрів;
- кількістю топліво-воздушной, що подається, змішай;
- ефективністю її спалювання;
- енергетичною "зарядженою" палива.
Варто відмітити, що є ще декілька варіантів збільшення потужності - поліровка впускного/выпускного каналів, застосування фільтрів нулегого опору, застосування прямоточної системи вихлопу, зміна параметрів програмного забезпечення (чип-тюнінг), розточування циліндрів або переході з бензину на "нітру" (закис азоту).
Перераховані рішення дозволяють збільшити потужність, але не істотно, раз ве що це не стосується "нітроса". Кардинальне рішення одне - збільшення подачі топліво-воздушной змішай. Чим більше палива спалюється в одиницю часу, тим вище потужність мотора. Але бензин не горить "просто так", для цього потрібне повітря (кисень) - в цілком певних кількостях. Щоб збільшити подачу палива, спочатку доведеться відповідним чином збільшити подачу повітря. Сам мотор з цим завданням не справиться - його можливості по всмоктуванню повітря обмежені (навіть при застосуванні фільтрів з нульовим опором). Тому і з'явилися ті самі "турбо", "компресори" і "нагнітачі". Вони разниє, і дають різні результати.
Спершу небагато теорія:
Уявимо собі такт впускання двигуна внутрішнього згорання: мотор в цей час працює як насос, до того ж вельми неефективний, - на шляху повітря (горючій суміші) знаходиться повітряний фільтр, вигини впускних каналів, в бензинових моторах - ще і дросельна заслінка. Все це, безумовно, знижує наповнення циліндра. Ну а що потрібний, щоб його підвищити? Підняти тиск перед впускним клапаном - тоді горюча суміші (для дизелів - повітря) в циліндрі "поміститься" більше. Енергія згорання заряду з великою кількістю палива, само собою, стане вища; виросте і загальна потужність двигуна.
Для цих цілей було придумано досить багато рішень, але поширення набув не багато хто.
1. Роторний нагнітач Roots. Створений Френсисом Рутсом ще в 1860 році. Спочатку використовувався як вентилятор для провітрювання промислових приміщень. Суть конструкції: дві прямозубиє "шестерні", що обертаються в протилежних напрямах, поміщені в загальний кожух (нагадує сучасний маслонасос). Об'єми повітря в просторі між зубами шестерень і внутрішньою стінкою корпусу благополучно доставляються від впускного колектора до випускного. У 1949 році інший американський винахідник - Ітон - удосконалив конструкцію: прямозубиє "шестерні" перетворилися на косозубиє ротори, і повітря тепер переміщалося не упоперек їх осей обертання, а уподовж. Принцип роботи при цьому не змінився - повітря усередині агрегату не стискається, а просто перекачується в інший об'єм, звідси і назва - об'ємний нагнітач, а не компресор.
Спіральний компессор Lysholm. Автор ідеї - німецький інженер Крігар, час народження - кінець позаминулого століття, первинне призначення - промислове, зараз відомий під ім'ям Lysholm завдяки роботам шведського інженера Алфа Лізхолма, який в кінці 30-х років минулого століття пристосував конструкцію для автомобільного застосування. Зовні - якщо не знімати кожух - дуже схожий на нагнітач Roots. Відмінності всередині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Турбонадув

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок