Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Діагностування і технічне обслуговування коробок передач і роздавальних коробок. Діагностування і технічне обслуговування карданних передач

Діагностування і технічне обслуговування коробок передач і роздавальних коробок. Діагностування і технічне обслуговування карданних передач

Назва:
Діагностування і технічне обслуговування коробок передач і роздавальних коробок. Діагностування і технічне обслуговування карданних передач
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Діагностування і технічне обслуговування коробок передач і роздавальних коробок. Діагностування і технічне обслуговування карданних передач


1. Головні несправності коробок передач і роздавальних коробок
Основні ознаки несправності коробки передач:
а) шум під час руху автомобіля. З'являється через:
- відсутність оливи в картері;
- велике спрацювання зубів шестерень і підшипників валів.
Для усунення несправності слід перевірити рівень оливи в картері, який має бути поблизу нижньої кромки бічного заливного отвору (автомобілі ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24) або біля мітки на оливовимірювальному стержні (автомобілі «Москвич»); якщо треба, то слід долити оливу, перевірити й відрегулювати вільний хід педалі зчеплення. Якщо шум не припиниться, то коробку слід розібрати й замінити спрацьовані деталі.
б) утруднення перемикання передач. Спостерігається внаслідок:
- застосування оливи з підвищеною в'язкістю;
- поломки пружин кілець синхронізаторів;
- неповного вимикання зчеплення (веде);
- деформування або заїдання сферичного шарніра важеля перемикання передач;
- заїдання штоків вилок і деформування вилок перемикання передач.
в) самочинне вимикання передачі. Спричиняється:
- спрацюванням фіксаторів або поломкою їхніх пружин;
- спрацюванням блокувальних кілець синхронізаторів.
Для усунення зазначених несправностей треба зняти й розібрати коробку передач, спрацьовані деталі замінити.
г) підтікання оливи. Підтікання масла з картерів коробок може бути при пошкодженні прокладок, зносі сальників, із-за підвищеного тиску в картерах.
Основні дефекти деталей коробки передач: спрацювання й вищерблення зубів шестерень, спрацювання шліців валів і шестерень, спрацювання шийок валів під підшипники, викривлення вилок, спрацювання вибоїнок повзунів під фіксатори й замки, тріщини й обломи в картері, пошкодження різьби, спрацювання місць посадки підшипників в картері.
Стан зубів шестерень перевіряють зовнішнім оглядом, шаблоном або вимірювання товщини зубів штангензубометром. Зуби, котрі мають дрібні вищербини в торець й вершини зачищають брусками. Шестерні, що мають викошені й зламані зуби, замінюють.
Погнуті вилки переключення виправляють в холодному стані. Якщо при перевірці виявляються тріщини, вилки заміняють. Вибоїни в повзунах підправляють абразивним бруском, без зміщення центру. Спрацьовані шарики фіксаторів і замків, підшипники, які втратили пружність замінюють.
Ремонт тріщин і обломів на картері зчеплення і коробки передач проводять заварюванням; зношені отвори картера під підшипники і вісь блока шестерень заднього ходу ремонтують встановленням втулок.
2. Перевірка і заміна оливи в картерах коробок передач і роздавальних коробок
Для перевірки масла автомобіль без вантажу ставлять на рівній поверхні і затягують ручне гальмо. Встановлюють важіль управління трансмісією по черзі у всі позиції. Потім встановлюють його в положенні N (нейтральному). Двигун повинен працювати на холостому ході, щоб можна було відчути роботу гідротрансформатора. Здійснюють перевірку при роботі трансмісії, як в холодному, так і в розігрітому стані. Оскільки рівні масла в цьому випадку будуть різними, використають стрижньовий покажчик з двома шкалами. Одна шкала призначена для прогрітого двигуна, а інша — для холодного.
Перевірку рівня масла на холодному двигуні необхідно проводити після 1 міни роботи двигуна на холостому ході. Стрижньовий покажчик протирають ганчірочкою, повністю занурюють в масло, виймають і знімають свідчення. Якщо на шкалі для вимірювання рівня масла в трансмісії при холодному двигуні рівень масла досяг відмітки «МАХ», він відповідає нормі.
Рівень масла вимірюють за шкалою для гарячого двигуна, якщо перед виміром на великій швидкості було пройдено відстань більше 20 км. Рівень відповідає нормі, якщо він знаходиться між відмітками «MIN» і «МАХ». Дуже багато масло відразу не заливає, оскільки можуть відбутися збої в роботі трансмісії. Надлишок масла зливають.
Доливають масло через отвір для контролю рівня масла за допомогою воронки з дрібним ситом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Діагностування і технічне обслуговування коробок передач і роздавальних коробок. Діагностування і технічне обслуговування карданних передач

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок