Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Призначення, класифікація та особливості конструкції приводів активних автопотягів

Призначення, класифікація та особливості конструкції приводів активних автопотягів

Назва:
Призначення, класифікація та особливості конструкції приводів активних автопотягів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Призначення, класифікація та особливості конструкції приводів активних автопотягів


Вимоги до типу і конструкції приводів
Дослідження тягових якостей і прохідності активних автопоїздів дозволяють сформулювати основні вимоги до приводів періодичної дії коліс причепів або напівпричепів з відбором потужності від двигуна тягача і активних потягів в цілому.
1. Для автопоїздів середньої вантажопідйомності конструкція приводу повинна забезпечувати можливість його роботи при русі з швидкостями до 15-20 км/ч.
2. Елементи конструкції приводу повинні розраховуватися на подолання ділянок бездоріжжя з коефіцієнтом опору ш?0,3 і для короткочасної реалізації коефіцієнта зчеплення ц?0,6...0,7.
3. Результати численних випробувань показують, що для повної реалізації зчіпних якостей, а також підвищення динамічних показників питома потужність активних автопоїздів повинна бути не меншого 10-12 л. с/т.
4. Для забезпечення мінімального опору при русі активного автопоїзда його конструкція повинна передбачати кінематичне розузгодження між колесами тягача і причепа (напівпричепа) не більше 3-4%.
Ця вимога особлива важливо для активних сідельних автопоїздів з некерованими колесами напівпричепів.
5. Для забезпечення нормальної експлуатації активних автопоїздів в різних кліматичних районах конструкція приводу коліс причепів і напівпричепів повинна бути працездатна в інтервалі температур від +50 до -50° С.
Вимоги до активних потягів з приводом постійної дії будуть аналогічні вимогам, що пред'являються до приводів звичайних багатоприводних колісних машин.
Конструкції приводів активних автопоїздів. Класифікація приводів
Систематичний опис і аналіз конструкцій різних активних приводів найдоцільніше і зручно провести на основі класифікації активних автопоїздів.
Пропонується класифікація (див. схему 1) активних автопоїздів за наступними ознаками: по вигляду і типу приводу; по складу; по схемі управління; за способом активізації.
Схема 1. Класифікація приводів
Крім того, привід може бути постійної і періодичної дії. Привід коліс першого типу включений постійно при русі автопоїзда в різних, дорожніх умовах, що викликає певні вимоги до діапазону регулювання по тязі і швидкості. Так, для експлуатації активного автопоїзда з приводом постійної дії на твердих дорогах і по бездоріжжю необхідно, щоб він мав діапазон регулювання за швидкістю і тязі не меншого 20. Для всіх ланок подібних автопоїздів найдоцільніше мати однорідний тип приводу. Прикладом активних автопоїздів з приводом постійної дії є багатоланкові автопоїзда «Летурно».
Привід періодичної дії використовується тільки для подолання ділянок бездоріжжя. Як правило, в цьому випадку привід розраховується для роботи у вузькому діапазоні швидкостей на нижчих передачах. Ця обставина дозволяє для подібних активних автопоїздів мати в цілому неоднорідну трансмісію. Так, наприклад, французький активний автопоїзд «Унік-титан» складається з тягача з механічною трансмісією і напівпричепа з гідрооб’ємним приводом коліс.
У класифікації по складу доцільно розділяти активні автопоїзда на причіпні, сідельні і зчленовані.
Розділення активних автопоїздів за способом активізації засноване на тому, що останнім часом починають з'являтися автопоїзда, активізація осей причепів і напівпричепів яких здійснюється автономними двигунами, розташованими або на напівпричепі (причепі) або безпосередньо на його провідних мостах (підкатні провідні мости фірми «Фрайнтлайнер» і дослідний зразок напівпричепа ГМ 173Е1).
Приводи коліс причіпних ланок періодичної дії
В даний час є три основні напрями активізації осей причепів і напівпричепів:
застосування різних типів приводів (механічного, гідрооб’ємного, електричного) для передачі потужності на провідні осі причепа або напівпричепа безпосередньо від двигуна тягача;
розміщення на причіпній ланці автономної силової установки для приводу його коліс;
використання так званих підкатні провідних мостів з розміщенням на них силової установки.
Найбільш простим і ефективним способом є активізація осей причепів і напівпричепів шляхом відбору потужності від двигуна тягача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Призначення, класифікація та особливості конструкції приводів активних автопотягів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок