Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальна будова трансмісій та зчеплень автомобілів

Загальна будова трансмісій та зчеплень автомобілів

Назва:
Загальна будова трансмісій та зчеплень автомобілів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,49 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Загальна будова трансмісій та зчеплень автомобілів


ЗАГАЛЬНА БУДОВА ТРАНСМІСІЙ
Трансмісія автомобіля-тягача — це низка взаємодіючих між собою агрегатів і механізмів, які передають крутний момент від двигуна до ведучих коліс. При передачі крутний момент змі-нюється за величиною і за напрямком, розподіляючись одночасно між ведучими колесами автомобіля.
За характером зв'язку між двигуном і ведучими колесами, а та-кож за способом перетворення крутного моменту трансмісії поділя-ються на механічні, комбіновані (гідромеханічні), електричні та гідрооб'ємні. Найбільшого поширення на автомобілях-тягачах на-були механічні трансмісії, виконані за різними схемами (рис. 10.1) залежно від загальної компоновки агрегатів автомобіля, включаючи розташування двигуна і ведучих коліс.
Рис. 10.1. Схеми механічних трансмісій автомобілів-тягачів:
1 — зчеплення; 2 — коробка передач; 3 — карданна передача; 4 — головна передача; 5 — диференціал; 6 — напіввісь; 7 — роздавальна коробка
Механічна трансмісія (рис. 10.1, а), яка використовується па більшості вантажних автомобілі» і автомобілів-тягачів складається із зчеплення 1, коробки передач 2, карданної 3 і головної 4 передач, диференціала 5 і двох папіввісей (і. Трансмісії автомобілів-тягачів підвищеної прохідності з двома і більше ведучими мостами (рис.10.1, 6, в) обладнані роздавальною коробкою 7 і додатковими карданними валами (передачами 3), а кожна пара ведучих коліс мас свою головну передачу, папіввісі і диференціал.
Вищеописані схеми трансмісій часто називають мостовими, оскільки крупині момент, підводиться до кожного ведучого моста, а потім розподіляється між правилі і лівим ведучими колесами моста.
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗЧЕПЛЕННЯ
Зчеплення служить для короткочасного від'єднання двигуна від трансмісії і плавного їх з'єднання у момент початку руху з місця стоянки автомобіля, а також після перемикання передач у процесі руху Крім того, зчеплення оберігає деталі двигуна і агрегатів трансмісії від перевантаження, які виникають під час різкого галь-мування автомобіля з певимкпепим двигуном.
Принцип роботи зчеплення (рис. 10.2). З маховиком і жорстко сполучений кожух, зв'язаний шарнірами 5 з натискним диском 2.
Шарніри дозволяють натискно-му диску переміщатися в осьо-вому напрямку і сприймати крутішії момент від кожуха. Між натискним диском і махо-. пиком встановлений ведений диск 4. Натискний і ведений диски притискаються до махо-вика натискними пружинами в і в результаті сил тертя крутний момент від маховика переда-ється веденому диску, встанов-леному на шліцах веденого вала 7, який є одночасно ведучим ва-лом коробки передач.' У цьому випадку зчеплення ввімкнено і крутний момент від ведучого вала передасться до агрегатів трансмісії.
Рис. 10.2. Схема роботи фрикційного зчеплення:
1 — кожух; 2 — натискний диск; 3 — махо-вик; 4 — ведений диск; 5 — шарнір; 6 — пружина; 7— ведений вал; 8 — відтискний важіль; 9 — муфта вимкнення з відтискним підшипником; 10, 13— пружина; 11 — вилка; 12 — педаль; 14 — тяга
Якщо натиснути на педаль 12, то вона тягою 14 поверне вилку 11 вимкнення зчеплення, яка перемістить відтискний підшипники, вста-новлений па муфті. Перемішуючись, відтискний підшипник натискає на внутрішні кінці підтискних важелів 8. При цьому їхні зовнішні кіпці відводять натискний диск вправо, стискаючи пружини 6, роз-ташовані між натискним диском і кожухом. Ведений диск вивіль-няється; між ним і ведучим 11 частинами зчеплення з'являється за-зор. При цьому сила тертя зникає і крупині момент па ведений вал 7 (ведучий вал коробки передач) не передасться. В цьому випадку зчеплення вимкнене. Якщо педаль 12 відпустити, то вона, а разом з нею і відтискний підшипник 9 під дією відтяжних пружин (відповідно 13 і 10) повертаються в початкове положення, а на-тискні пружини притискують натискний і ведений диски до махови-ка. Зчеплення знову ввімкнено.
Деталі, які отримують крутими момент від маховика, відносять-ся до ведучих частіш зчеплення, а деталі, які передають данин момент на ведучий вал коробки передач, - до ведених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальна будова трансмісій та зчеплень автомобілів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок