Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> ВИРОБНИЦТВО ГНУТИХ І ГНУТОКЛЕЄНИХ ДЕТАЛЕЙ

ВИРОБНИЦТВО ГНУТИХ І ГНУТОКЛЕЄНИХ ДЕТАЛЕЙ

Назва:
ВИРОБНИЦТВО ГНУТИХ І ГНУТОКЛЕЄНИХ ДЕТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
ВИРОБНИЦТВО ГНУТИХ І ГНУТОКЛЕЄНИХ ДЕТАЛЕЙ


Загальні відомості про гнуття
Технологічний процес гнуття брускових деталей
Гнуття деревини з одночасним склеюванням
Загальні відомості про гнуття
В конструкціях сучасних меблів трапляються криволінійні деталі і вузли різних форм. Ці деталі виготовляють випилюванням криволінійних заготовок на стрічкопилкових верстатах, наданням прямолінійним брускам вигнутої форми шляхом згинання їх на шаблонах та гнуттям шпону з одночасним склеюванням.
Технологічний процес випилювання криволінійних деталей досить простий і не вимагає спеціального обладнання. Проте при випилюванні частина волокон перерізується, що значно ослаблює міцність деталей, а також погіршує процеси обробки й опорядження, особливо на торцях і на півторцях.
Технологічний процес гнуття значно складніший і потребує спеціального устаткування. Проте при гнутті не тільки зберігається, а й підвищується міцність деталей. Весь процес обробки гнутих деталей такий же, як і прямолінійних.
При згинанні брускових деталей волокна, розміщені ближче до зовнішньої частини бруска, розтягуються і стають довшими, а волокна, розміщені ближче до внутрішнього боку, стискуються в поздовжньому напрямку — маємо усадку. На межі між розтягнутими волокнами проходить нейтральний шар, волокна якого не піддаються ні розтягуванню, ні стискуванню. Деформації розтягу і стиску залежать від товщини бруска і радіуса згину.
Якщо взяти брусок прямокутного перерізу, що вигнутий по дузі
кола, в якому деформації прямо пропорційні напруженням, а нейтральний шар знаходиться точно по середині бруска, то його довжина залишиться незмінною (Рис. 1). Це можна визначити за такою формулою:
l0 = рr,
де l0 — початкова довжина бруска, мм; r — радіус згину; ц — кут згину, град.
Зовнішній розтягнутий шар здовжується на величину Дl0, а загальна довжина розтягнутої частини бруска дорівнює
де h — товщина бруска, мм.
Вираховуючи з цього рівняння попереднє, дістанемо абсолютне видовження:
Відносне видовження дорівнюватиме
тобто відносне видовження при згинанні визначається відношенням Ѕ товщини бруска h до радіуса згину r.
Відносне стискування при згинанні можна визначити таким же розрахунком.
Рис. 1. Схема згину бруска та його деформації
Однак ці відношення дійсні для матеріалів, в яких опори розтягування і стискування однакові. Якщо опір матеріалу розтягуванню буде більшим, ніж стискуванню, то нейтральна лінія при згинанні зміщуватиметься до опуклого боку. І навпаки, при більшому опорі матеріалу стискуванню нейтральна лінія зміщуватиметься до увігнутого боку, що й спостерігається в деревині.
Бездефектне згинання будь-якого тіла можливе тільки до межі, поки відносне видовження розтягнутих або відносне стискування стиснутих шарів не перевищить граничних значень для даного матеріалу, в противному разі деревина зламається.
В деревині руйнування відбувається здебільшого від розривання зовнішніх, розтягнутих шарів. Це пояснюється тим, що можлива деформація розтягу деревини дуже мала (1—2 %), тоді як межа деформації стиску досягає 15—25 %. Для підвищення здатності деревини до гнуття застосовують гідротермічну обробку, а для запобігання розриву волокон на опуклому боці — різноманітні шаблони.
При гнутті з малим радіусом кривизни на всю довжину деталі з зовнішнього, опуклого боку, накладають спеціальну стальну шину 0,2—2,5 мм завтовшки і разом з нею вигинають деталь. Накладання шини потрібне для зміщення нейтральної осі з боку шини для запобігання розриву волокон зовнішнього боку заготовки. В цьому випадку зона розтягнутих волокон зменшується, а зона стиснутих збільшується, і нейтральна лінія може вийти в бік розтягнутих волокон за межі бруска, який піддаватиметься тільки деформації стиску.
Допустимі відношення (товщина бруска до радіуса згину) коливаються в межах .
I.I. Леонтьев дає для деяких порід ряд значень , допустимих для гарячого гнуття з шиною:
Наприклад, для гнуття царги стільця при r = 200 мм, h — 40 мм відношення =.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ВИРОБНИЦТВО ГНУТИХ І ГНУТОКЛЕЄНИХ ДЕТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок