Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Мікросхеми вводу-виводу. Мікросхеми PІО. Вентилі й булева алгебра.

Мікросхеми вводу-виводу. Мікросхеми PІО. Вентилі й булева алгебра.

Назва:
Мікросхеми вводу-виводу. Мікросхеми PІО. Вентилі й булева алгебра.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мікросхеми вводу-виводу. Мікросхеми PІО. Вентилі й булева алгебра.


План.
1. Мікросхеми вводу-виводу.
2. Мікросхеми PІО.
Мікросхеми вводу-виводу.
У цей час існує безліч різних мікросхем вводу-виводу. Нові мікросхеми з'являються постійно. З найпоширеніших можна назвати UART, USART, контролери CRT (CRT - електронно-променева трубка), дискові контролери й PІ.
UART (Unіversal Asynchronous Receіver Transmіtter - універсальний асинхронний приемопередатчик) - це микросхема, що може зчитувати байт із шини даних і передавати цей байт по бітам на лінію послідовної передачі до термінала або одержувати дані від термінала. Швидкість роботи мікросхем UART різна: від 50 до 19 200 біт/з; ширина знака від 5 до 8 битов; 1,1,5 або 2 стопових біти. Мікросхема може забезпечити перевірку на парність або на непарність, контроль по парності може також отсутствовать, все це перебуває під керуванням програм.
Мікросхема USART (Unіversal Synchronous Asynchronous Receіver Transmіtter - универсальний синхронно-асинхронний приемопередатчик) може здійснювати синхронную передачу, використовуючи ряд протоколів. Вона також виконує всі функції UART.
Мікросхеми PІО
Типовим прикладом мікросхеми PІО (Parallel Іnput/Output- паралельний
вивід) є Іntel 8255А (рис.8). Вона містить 24 лінії уведення-виводу й може сполучатися з будь-якими пристроями, сумісними cTTL-схемами (наприклад, клавіатурами, перемикачами, індикаторами, принтерами).
Програма центрального процесора може записати 0 або 1 на будь-яку лінію або вважати вхідний стан будь-якої лінії, забезпечуючи високу гнучкість.
Центральний процесор може конфігурувати мікросхему 8255А різними способами, завантажуючи регістри стану мікросхеми, і ми зупинимося на деяких найбільш простих режимах роботи. Можна представити дану мікросхему у вигляді трьох 8-бітних портів А, В и С. З кожним портом зв'язаний 8-бітний регістр. Щоб установити лінії на порт, центральний процесор записує 8-бітне число у відповідний регістр, і це 8-бітне число з'являється на вихідних лініях і залишається там доти , поки регістр не буде перезаписаний.
Щоб використати порт для входу, центральний процесор просто зчитує відповідний регістр.
Рис. 8. Мікросхема 8255А
Інші режими роботи передбачають квитирование зв'язку із зовнішніми
пристроями. Наприклад, щоб передати дані пристрою, мікросхема 8255А може представити дані на порт виводу й почекати, поки пристрій не видасть сигнал про те, що дані отримані й можна посилати ще. У дану мікрохему включені необхідні логічні схеми для фіксування таких імпульсів і передачі їхньому центральному процесору.
З рис. 8 ми бачимо, що крім 24 висновків для трьох портів мікросхема
8255А містить вісім ліній, безпосередньо пов'язаних із шиною даних, лінію вибору елемента пам'яті, лінії читання й запису, дві адресні лінії й лінію для переустановки мікросхеми. Дві адресні лінії вибирають один із чотирьох внутрішніх регістрів, три з яких відповідають портам А, В и С.
Четвертий регістр - регістр стану. Він визначає, які порти використовуються для входу, а які для виходу, а також виконує деякі інші функцї. Звичайно дві адресні лінії з'єднуються із двома молодшими бітами адресної шини.


Вентилі й булева алгебра.
Цифрові схеми можуть конструюватися з невеликого числа простих елементів
шляхом сполучення цих елементів у різних комбінаціях.
Поняття вентиля, принцип роботи вентилів.
Цифрова схема - це схема, у якій є тільки два логічних значення. Зазвичай сигнал від 0 до 1 В представляє одне значення (наприклад, 0), а сигнал від 2 до 5 В - інше значення (наприклад, 1). Напруга за межами зазначених величин неприпустима.
Електронні пристрої, які називаються вентилями, можуть обчислювати різні функції від цих двозначних сигналів. Ці вентилі формують основу апаратного забезпечення, на якій будуються всі цифрові комп'ютери. Опис принципів роботи вентилів відноситься до рівня фізичних пристроїв, що перебуває нижче рівня 0.
Вся сучасна цифрова логіка ґрунтується на тім, що транзистор може працювати як дуже швидкий бінарний перемикач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мікросхеми вводу-виводу. Мікросхеми PІО. Вентилі й булева алгебра.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок