Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Стругальні і протяжні верстати

Стругальні і протяжні верстати

Назва:
Стругальні і протяжні верстати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Стругальні і протяжні верстати
Стругальні верстати. При струганні прямий хід різця (стола) е робочим, зворотний — холостим; ця схема роботи — ос-новний недолік стругальних верстатів.
Стругальні верстати широко застосовують в одиночному і дрібносерійному виробництві внаслідок універсальності, точності, про-стоти конструкції, дешевизни інструменту. Низька продуктивність стругальних верстатів може бути деякою мірою компенсована багаторізцевою обробкою. До стругальних верстатів належать поздовжньо-стругальні, поперечно-стругальні, довбальні і спеціальні.
Поздовжньо-стругальні верстати призначені здебільшо-го для обробки плоских поверхонь середніх і великих деталей ма-шин. До поздовжньо-стругальних верстатів належать двостоякові, які е найбільш поширеними, одностоякові, кромкостругальні і пор-тальні.
На рис. 264 показано двостояковий поздовжньо-стругальнии верстат. Заготовку встановлюють і закріплюють на столі 2, який переміщується зворотно-постуиально по напрямних станини /. Різці закріплюють у різцетримачах супортів 3 і 6, яким надається пере-ривчастий рух подачі (один на подвійний хід стола). Супорти З, розміщені на поперечині 4, застосовують для обробки верхніх по-верхонь, а супорти 6, розміщені на стояках 5,— для обробки біч-них поверхонь. Великі стругальні верстати мають два супорти на поперечині і по одному на кожному стояку. Напрям подачі можебути горизонтальний або вертикальний. Для стругання похилих по-верхонь супорт оснащений поворотною частиною.
Стіл верстата набуває руху від електричного привода безступін-частого регулювання (див. с. 243) через коробку і черв'ячно-рейко-ву передачу (див. с. 249). При цьому забезпечується повільний рух при врізуваній різця, розгін стола до встановленої швидкості і спо-вільнений рух при виході різця, а також прискорений зворотний хід.
Випускаюїь також поздовжньо-стругальні верстати з гідравліч-ним приводом стола (див. с. 249).
Поздовжньо-стругальні верстати виготовляють з максимальною шириною стругання від 630 до 5000 мм і довжиною стругання від-повідно від 2000 до 12000 мм. При обробці заготовок на поздовж-иьо-стругальних верстатах, які перебувають у доброму стані, забез-печується висока точність: при чистовому струганні до 0,01 мм на довжині 1000 мм і до 0,2 мм на довжині 3000 мм.
Поздовжньо-стругальні верстати використовують також для ос-таточної обробки різцями з широкою різальною кромкою, наприк-лад напрямних станин верстатів. Таку обробку називають фініш-ним струганням; вона замінює трудомістку операцію шабрування.
Для обробки великогабаритних і важких заготовок (локомотив-ні рами, важкі плити і т. п.) застосовують портально-стругальиі верстати. У цих верстатів стіл із заготовкою при обробці — нерухо-мі, а рухається портал, який несе різцеві супорти.
Поперечно-стругальні верстати (рис. 265) застосо-вують для обробки невеликих заготовок. Повзун 4 разом із супор-том 3 і закріпленим у ньому різцем здійснює головний прямоліній-ний зворотпо-поступальиий рух по горизонтальних напрямних ста-нини 1. Заготовку за допомогою лещат або прихватів закріплюють па столі 2. Поперечна горизонтальна подача здійснюється при пе-ресуванні стола по поперечині 5, вертикальна — супортом 3. При струганні похилих поверхонь супорт повертається, для цього він
Рис. 266
має поворотну частину. Стіл встановлюють на потрібній висоті, пе-реміщуючи поперечину по вертикальних напрямних станини.
Є різні види приводів повзунів. Дуже поширені приводи з меха-нізмом хитної куліси (рис. 266), розміщеним усередині станини. Кулісне зубчасте колесо 1 має радіальний проріз, в якому містить-ся кривошипний палець 5. Куліса 3 може хитатися біля осі 6; верх-ній кінець куліси шарнірно зв'язаний з колодкою 2, яка гайкою за-кріплена на повзуні. У середній частині куліси є проріз для повзун-ка 4, надітого на кривошипний палець. Рух від електродвигуна через коробку швидкостей передається кулісному колесу і, отже, кривошипному пальцю 5. Останній через повзунок передає коли-вальний рух кулісі, від якої через колодку 2 рух передається повзу-ну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Стругальні і протяжні верстати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок