Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Особливості виробничо-торгової діяльності підприємств громадського харчування. Екстрагування

Особливості виробничо-торгової діяльності підприємств громадського харчування. Екстрагування

Назва:
Особливості виробничо-торгової діяльності підприємств громадського харчування. Екстрагування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості виробничо-торгової діяльності підприємств громадського харчування. Екстрагування


Особливості виробничо-торгової діяльності підприємств громадського харчування
Громадське харчування являє собою сукупність підприємств, поєднуваних по характері продукції, що випускається, однорідності використовуваної сировини, спільності виробничих процесів, матеріально-технічної бази і форм обслуговування споживачів. При організації громадського харчування враховуються специфічні особливості, характерні для діяльності підприємств цієї галузі народного господарства. До числа цих особливостей відносяться: сполучення виробничих і торгових функцій; нерівномірність завантаження протягом дня; розмаїтість використовуваної сировини і різноманітний асортимент блюд, що випускаються, і кулінарних виробів; короткочасність термінів реалізації готової кулінарної продукції.
На підприємствах громадського харчування здійснюється переробка продуктів, виробництво готових страв, кулінарних виробів, організується їхня реалізація і споживання в торгових залах, їдалень, кафе, ресторанах і ін. Основна маса продукції громадського харчування реалізується в годинник сніданків, обідів, вечерь. Це визначає організацію виробництва, порядок реалізації продукції, її обсяг і асортимент. Переважний вид продукції їдалень, кафе, ресторанів і інших підприємств — це перші, другі, треті блюда, холодні і гарячі закуски, напої, що у сукупності прийнято називати обідньою продукцією. Обсяг і асортимент продукції, що випускається, залежать від попиту споживачів, що характеризується великими коливаннями по днях тижня, сезонам року, а також від багатьох інших факторів. Так, у передвихідні і передсвяткові дні росте попит на продукцію ресторанів, а відвідуваність їдалень відповідно зменшується. Навесні і влітку підвищується попит на страви з овочів, фруктів, зелені, холодні страви і т.д. Ці особливості попиту необхідно враховувати при організації торгововиробничої діяльності підприємств.
Потік споживачів протягом дня на підприємствах громадського харчування нерівномірний. Найбільше навантаження падає на обідні годинник (з 11 до 16 год.). У цей період більшість підрозділів підприємства — виробничі цехи, роздача, каси, мийні повинні забезпечити безперебійне готування їжі і чітку організацію обслуговування споживачів. Нерівномірність завантаження виробництва і торгового залу вимагає продуманого розміщення працівників у цехах і на роздачі, правильного поділу праці. У годинник найбільшого завантаження на роздачу направляються кухарі, що закінчили готування блюд, у мийні і торговий зал — підсобні працівники для збору і миття використаного посуду і т.д.
Для готування різноманітного асортименту різних страв і кулінарних виробів підприємства використовують велика кількість різноманітної сировини. Відповідно до встановленого асортиментного мінімуму в меню підприємства повинне бути визначена кількість холодних і гарячих закусок, страв, напоїв, кулінарних і кондитерських виробів. Затверджене меню повинне видержується протягом усього робочого дня. Страви, включені в меню, повинні бути різноманітними по видах сировини, способам готування і повинні чергуватися по днях тижня. Різноманітність продукції, що випускається, дозволяє більш повно задовольняти попит споживачів, однак значно ускладнює організацію виробництва: багато видів сировини вимагають особливих умов збереження, різних приміщень для первинної обробки; підприємства повинні безперебійно забезпечуватися сировиною і продуктами в необхідній кількості й асортименті. У зв'язку з цим великого значення набуває переклад підприємств суспільного харчування па роботу з напівфабрикатами. Комплексне централізоване постачання їдалень, кафе, ресторанів напівфабрикатами високого ступеня готовності, а також швидкозамороженими стравами дозволяє підвищити продуктивність праці кухарів, збільшити випуск продукції, поліпшити її якість, різноманітити асортимент страв, що випускаються, і кулінарних виробів, поліпшити санітарно-гігієнічні умови на виробництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості виробничо-торгової діяльності підприємств громадського харчування. Екстрагування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок