Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Види верстатних ліній та класифікація їх

Види верстатних ліній та класифікація їх

Назва:
Види верстатних ліній та класифікація їх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,78 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Види верстатних ліній та класифікація їх


Верстатною лінією називається система машин, розміщених в певній послідовності відповідно до технологічного процесу виготовлення даного виробу, вузла або деталі.
Залежно від виду обслуговування верстатні лінії поділяються на поточні, напівавтоматичні та автоматичні.
Розміщення верстатів у такій послідовності, якої вимагають операції технологічного процесу, називається поточною верстатною лінією. Передача деталей на поточних лініях може бути ручною або за допомогою транспортних засобів.
Якщо в поточній верстатній лінії тільки частина верстатів потребує індивідуального обслуговування і всі або частина верстатів зв'язані транспортними засобами, то така верстатна лінія називається напівавтоматичною.
Верстатна лінія, на якій всі верстати, що розміщені в порядку послідовності операцій технологічного процесу, взаємно зв'язані між собою транспортними засобами і працюють автоматично (без втручання людини), називається автоматичною лінією. Робітник тільки пускає, зупиняє і налагоджує лінію, а також стежить за її роботою.
Залежно від форми потоку верстатні лінії поділяються на по-гтійнопоточні і зміннопоточні.
Постійнопоточні лінії призначені для оброботки деталей однакової форми і розмірів. Вони високопродуктивні, тому що не вимагають переналагодження. У роботі їх беруть участь всі механізми, з яких складається лінія.
Зміннопоточні лінії призначені для обробки різних, але однорідних деталей (наприклад, бруски різних розмірів). Ці лінії більш універсальні, але вимагають перенастроювання для обробки деталей кожного виду, що знижує їхню продуктивність.
Якщо на верстатній лінії виконується весь комплекс операцій над якоюсь деталлю, то цю лінію називають лінією із завершеним технологічним процесом або комплексною лінією.
Якщо на лінії виконується тільки частина операцій, пов'язаних з обробкою деталей або виробів, то її називають лінією з незавершеним технологічним процесом.
Під компонуванням верстатних ліній розуміють комплекс робіт щодо розміщення устаткування і транспортних засобів згідно з технологічним процессом.
Для компонування ліній застосовують: відповідне технологічне устаткування для конкретних технологічних операцій; транспортні засоби (тросові, ланцюгові, стрічкові, штангові та роликові конвейєри) для переміщення деталей і вузлів від одного верстата до другого; завантажувальні пристрої (магазинні, штабельні та бункерні живильники), які забезпечують ритмічну подачу заготовок у лінію; перекладувач для перекладання заготовок з одного конвейєра на інший, проміжкові нагромаджувачі, де зберігається запас заготовок на випадок непередбаченої зупинки того чи іншого верстата; розвантажувальні пристрої (укл?д,вачі) для формування транспортних пакетів із заготовок або деталей.
Для комплектування верстатних ліній застосовують універсальні і спеціальні верстати.
Лінії з універсальних верстатів не потребують великих затрат для компонування їх, тому що вони складаються з існуючого устаткування загального призначення, яке вже випробуване в роботі. Однак ці верстатні лінії займають багато виробничої площі, порівняно малопродуктивні і не дають належного ефекту.
Лінії із спеціальних верстатів більш компактні, високопродуктивні, займають мало площі. Проте проектування і виготовлення їх' потребує великих затрат. Тому раціональність впровадження їх має бути економічно обгрунтована.
Залежно від виду зв'язку між верстатами лінії можуть бути з жорстким зв'язком (синхронні, зблоковані) і з гнучким зв'язком (несинхронні, або розчленовані).
Лінії з жорстким зв'язком складаються з верстатів, що зв'язані між собою жорстким транспортом і працюють в одному ритмі або синхронно. В цих лініях оброблювані деталі передаються від верстата до верстата безпосередньо. Ці лінії прості за конструкцією, займають порівняно небагато виробничої площі, в них коротший виробничий цикл і деталі переходять від верстата до верстата без затримки. Однак недоліком цих ліній е те, що коли виходить з ладу один верстат, простоює вся лінія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Види верстатних ліній та класифікація їх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок