Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарботерки. Вібросита. Клеєварки

Фарботерки. Вібросита. Клеєварки

Назва:
Фарботерки. Вібросита. Клеєварки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Фарботерки. Вібросита. Клеєварки


Фарботерки.
Вібросита.
Клеєварки
1. Фарботерки
Фарботерки призначені для перетирання різних малярних сумішей: шпаклівок, крейдяної пасти, клейових і олійних фарб тощо, що були попередньо розмішані в змішувачах або вручну. Залежно від застосованого у фарботерках робочого органа вони бувають жорнові, вальцьові і дискові. Найпродуктивнішими е стаціонарні вальцьові фарботерки, які застосовують на заводах або в цехах з виготовлення фарб та інших малярних сумішей. Тут застосовують і дискові фарботерки. Більш зручними для використання в приоб'єктних фарбозаготівельних майстернях, а також безпосередньо на будівельних об'єктах є жорнові фарботерки марок СО-1А, CO-ПО і СО-І16А.
Жорнова фарботерка СО-1А (рис. 1) складається з електродвигуна, редуктора, двох жорен (рухомого і нерухомого), завантажувальної лійки і жолоба. Всі деталі фарботерки змонтовані на кожусі шестерінчастого редуктора 5, який спирається на чотири ніжки. Всередині завантажувальної лійки на торці рухомого жорна міститься змішувач 8 з двома лопатями, за допомогою якого суміш перемішується і притискується до жорен.
Під час роботи фарботерки електродвигун 4 за допомогою редуктора обертає вертикальний вал 6, на якому розміщені рухоме жорно 9 і змішувач. Суміш, що завантажують в лійку 3, переміщується, перетирається між жорнами і через жолоб 1 надходить у підставлену посудину. Тонкість помелу суміші регулюють, повертаючи гайку 10. Для збільшення тонкості помелу гайку повертають проти годинникової стрілки. При цьому рухоме жорно піднімається вгору і відповідно зменшується щілина між жорнами.
Жорнова фарботерка СО-116А (рис. 2) складається з електродвигуна, клинопасової передачі, рухомого і нерухомого жорен, ножа, сита, завантажувальної лійки, шнека і жолоба. Всі деталі фарботерки змонтовані на кожусі клинопасової передачі 1. Жорна фарботерки дискові. На робочій поверхні дисків зроблені спіралеподібні борозни змінного профілю, які забезпечують якість перетирання суміші і рівномірну подачу її між жорнами. Посередині рухомого жорна закріплений шнек 9, на валу якого міститься ніж 8. Між рухомим жорном і ножем є сито 7.
Під час роботи фарботерки електродвигун 11 за допомогою клинопасової передачі обертає вертикальний вал 2, на якому розміщене рухоме жорно 3, а на ньому — ніж і шнек. Суміш, що завантажують у лійку 10, переміщується і подається шнеком на сито 7. Пройшовши крізь отвори сита, суміш потрапляє між жорна, перетирається, стікає на дно корпусу фарботерки і далі через жолоб 4 у підставлену посудину. Ніж 8, що обертається на валу шнека, призначений для подрібнення твердих шматків матеріалу, які не проходять крізь отвори сита.
Рис 1 Жорнова фарботерка CO-1 А:
а — загальний вигляд, б—розріз, 1—жолоб, 2—притискна скоба, 3—завантажувальна лійка; 4 — електродвигун, 5 — редуктор, 6 — вал, 7 — нерухоме жорно, 8 — змішувач, 9 — рухоме жорно, 10—гайка для регулювання положення рухомого жорна
Рис. 2. Жорнова фарботерка СО-116А:
1 — клинопасова передача, 2 — вал; 3 — рухоме жорно, 4 — жолоб; 5 — корпус; 6 — нерухоме жорно; 7 — сито; 8 — ніж; 9 — шнек; 10 — завантажувальна лійка, 11 — електродвигун, 12 — регулювальний пристрій
Тонкість помелу суміші регулюють пристроєм 12. Для збільшення тонкості помелу маховик пристрою повертають проти годинникової стрілки. При цьому рухоме жорно піднімається вгору і відповідно зменшується щілина між жорнами.
Такі самі конструкцію і принцип дії має фарботерка CO-ПО, проте вона більша за габаритними розмірами і продуктивніша (табл. 1).
Під час роботи з фарботеркою слід виконувати всі правила техніки безпеки, які стосуються машин, що працюють від електроприводу. Не дозволяється перетирати на фарботерках вибухонебезпечні суміші, а також промивати фарботерку і окремі деталі її вибухонебезпечними розчинниками. Найкраще для цього застосовувати гас.
Перелік несправностей, які можуть виникнути в роботі фарботерок, наведено в табл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фарботерки. Вібросита. Клеєварки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок