Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Ароматичні і смакові продукти (приправи)

Загрузка...

Ароматичні і смакові продукти (приправи)

Назва:
Ароматичні і смакові продукти (приправи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,84 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат їжі
Ароматичні і смакові продукти (приправи)


Аніс — плоди однорічної трав'янистої рослини, які мають яйцеподібну форму коричнево-сірого кольору. Смак плодів солодкуватий, аромат різко пряний зав-дяки вмісту великої кількості ефірної олії (від 2 до 6 %). Використовують його при виробництві кондитерських і хлібобулочних виробів.
 
Ваніль — це висушені недостиглі стручкоподібні плоди виткої тропічної рос-лини — ліани. Найцінніші довгі (20-25 см), гнучкі стручки ванілі, темно-корич-невого, майже чорного кольору, з блискучою поверхнею, маслянисті на дотик, м'ясистої консистенції. На поверхні стручка може утворитись білуватий кристал-ічний наліт ваніліну, що є позитивною ознакою (цей наліт не слід плутати з пліснявою, яка при зануренні ванілі в теплу воду не зникає). Плоди містять ефірні олії та ароматичний альдегід ванілін (до 3 %), мають солодкувато-пекучий смак і сильний приємний аромат. Використовують ваніль для ароматизації узварів, желе, мусів, суфле, кремів, тіста, бабок, сирників. У тісто додають під час замішування, в креми та узвари — після їх приготування.
Ванілін — це синтетичний білий кристалічний порошок із запахом ванілі і пекучим смаком. Він добре розчиняється у воді (розчин прозорий). Надходить у чистому вигляді та у вигляді ванільного цукру (суміші ваніліну з цукром або цук-ровою пудрою). Перед вживанням його розчиняють у гарячій воді. Він є замінни-ком натуральної ванілі.


Ясенець — висушені плоди тропічного вічнозеленого дерева. Випускається пе-реважно у вигляді крупнозернистого порошку, має жовто-коричневий колір. Смак солодкувато-гіркий, пекучий, запах пряний. Використовують для приготування безалкогольних напоїв, булок, пряників, хлібного квасу, соусів (цибулевого, кис-ло-солодкого), узварів, киселів. У солодкі страви ясенець додають наприкінці варіння. Надлишок його може надати страві гіркоти.
Кардамон — висушені недостиглі плоди тропічної трав'янистої багаторічної рослини. Плоди мають овальну форму з ребристою поверхнею, всередині є три гнізда з насінням. Колір плодів світло-коричневий, після вибілювання — до світло-жовтого, смак насіння прянопекучий (оболонка запаху не має) із сильним арома-том камфори, містить від 2 до 8 % ефірних олій. Застосовується для ароматизації фруктових солодких страв, супів, соусів, підлив, борошняних виробів, а також при фаршируванні риби. У гарячі страви кардамон додають наприкінці варіння, у холодні — перед подаванням на стіл.


Коріандр — висушені плоди трав'янистої рослини. Плоди мають кулеподібну або трохи видовжену форму жовтуватого або жовтувато-бурого кольору, смак со-лодкуватий, аромат пряний завдяки вмісту ефірної олії (до 10 %). Коріандр над-ходить цілим або меленим. Використовують його для приготування квасу, мари-нування риби, тушкування м'яса.
Мускатний горіх — висушене насіння плодів тропічного дерева. Має яйцепо-дібну форму, сіро-коричневий колір. Випускається в.цілому або меленому виг-ляді. Вживають для приготування варення, узварів, страв із сиру, борошна, кон-дитерських виробів, різноманітних овочевих страв і маринадів. У гарячі страви мускатний горіх додають наприкінці варіння, в салати — перед подаванням на стіл, попередньо старанно подрібнивши.
Гвоздика — це висушені нерозпуклі квіткові бруньки тропічного гвоздикового дерева, які мають коричневий колір різних відтінків, пряний, приємний запах і гострий, пекучий смак. Гвоздика містить до 25 % ефірної олії. Використовують її цілою, оскільки мелена швидко втрачає аромат при приготуванні узварів, киселів, бабок, страв із сиру, маринадів.


Шафран — висушені тичинки квітів південної трав'янистої рослини. Шафран забарвлює страви у жовтуватий колір і надає їм тонкого аромату. Вживають у вигляді спиртового розчину, який розводять водою і вводять у борошняні страви, кондитерські вироби, креми, фруктові муси. Шафран добре поєднується з квасо-лею, рисом, баклажанами. В тісто його додають при замішуванні, у страви — наприкінці приготування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Ароматичні і смакові продукти (приправи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок