Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Значення зварювання у народному господарстві

Значення зварювання у народному господарстві

Назва:
Значення зварювання у народному господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,86 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Значення зварювання у народному господарстві


Важливою науково-технічною проблемою є створення економічних, надійних і довговічних зварних конструкцій, що можуть працювати на землі, під водою і в космосі, при великій різниці температур, в агресивних середовищах і при інтенсивному опро-мінюванні. За допомогою зварювання і споріднених технології створюється більше половини валового національного продукт.) промислово розвинутих країн. У зварювальному виробництві зай-нято близько 5 млн людей, переважна більшість яких (70-80%) ви-конують електродугові процеси.
Основою зварювального виробництва є зварювання плавлен-ням. Техніка і технологія цього процесу постійно вдосконалюються На ринку зварювального обладнання перше місце займає апаратура для дугового зварювання. Зростає виробництво апаратури для зварювання порошковими і суцільними дротами при зменшенні частки обладнання для ручного дугового зварювання покритими електродами. У промислово розвинених країнах частка металу наплавленого ручним дуговим зварюванням, зменшилась майже в З рази і становить 20-30%, в інших країнах таке зниження менш інтенсивне.
Друге місце займає виробництво обладнання для контактного зварювання. При цьому частка обладнання для газового зварювання і різання зменшується. У світовій практиці останнім часом почали широко використовувати інверторні джерела живлення, що мають великі можливості для автоматичного керування зварювальними процесами.
Розширюються галузі застосування лазерних технологій, зо-крема потужних діодних зварювальних лазерів з високим к.к.д. Широкі можливості використання електронно-променевого зварю-вання, яким за один прохід можна зварювати метали товщиною до 200-300 мм. Для розвитку важкого машинобудування велике зна-чення має електрошлакове зварювання при виготовленні крупногабаритних; товстостінних виробів. Успішно розвивається контактне зварювання (роликове, точкове й рельєфне).
Розвиток електронної техніки й приладобудування призвів до створення ультразвукового, дифузійного, пресового та зварювання інших видів. Забезпечення з'єднань високої якості у складних умовах вимагає вдосконалення техніки та засобів підготовки до ремонтного зварювання.
Невід'ємною частиною зварювального виробництва є наплав-лення, для якого використовують 8-10% електродів і суцільних дротів та 30% порошкових дротів від загального об'єму зварюваль-них матеріалів і практично всі спечені й порошкові стрічки. Удос-коналюються технології нанесення спеціального та захисного покриття методами плазмодугового, електронно-променевого, газотермічного й динамічного напилення. Особливе значення мають технології склеювання. Створено значну кількість клеєвих композицій, які дають можливість з'єднувати одно- та різнорідні матеріали.
Актуальною залишається проблема зварювання нових ма-теріалів на основі заліза, міді, нікелю, алюмінію, титану та ін. В Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона знайшли нове рішення покращення зварюваності перспективних сплавів алюмі-нію й титану. Створені нові технології, що дають можливість одер-жання зварних з'єднань товщиною 0,5-1000 мм. Для одержання нероз'ємних з'єднань із різнорідних матеріалів (сталь — титан, мідь — алюміній, сталь — алюміній та ін.) перспективними є такі процеси; зварювання магнітно^імпульсне, зварювання вибухом, дифузійне зварювання, паяння, склеювання, механічні (штепсельні) з'єднання.
У виробництво впроваджені нові технології для зварювання полімерів і композитів на їх основі, зварювання труб із терм-пластів, які використовуються при спорудженні газо- й водо-проводів та інших комунікацій. Перспективними є з'єднання цих матеріалів за допомогою ультразвукового зварювання, зварювання тертям і струмами високої частоти.
Значно розширилися можливості підводного зварювання та різання, які використовуються на глибинах декількох десятків метрів. Для цього використовують зварювання плавкими і неплав-кими електродами, лазерне випромінювання. Розробляються нові механізовані способи зварювання й різання, а також обладнання, які були б придатні для використання на кілометровій глибині для прокладання газо- і нафтопроводів по дну океанів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Значення зварювання у народному господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок