Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Усунення несправностей в селекторі каналів СК-Д-24

Усунення несправностей в селекторі каналів СК-Д-24

Назва:
Усунення несправностей в селекторі каналів СК-Д-24
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,09 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Усунення несправностей в селекторі каналів СК-Д-24


Селектор СК-Д-24 забезпечує прийом телевізійних каналів в IV і V діапазонах (21-60 телевізійні канали). Принципова схема селектора СК-Д-24 складається із вхідного ланцюга, посилювача високої частоти, перетворювача частоти та фільтра проміжної частоти.
Телевізійний сигнал поступає через антенне гніздо та вхідний розьом “Вхід ДМВ” на вхідний ланцюг. Вхідний ланцюг представляє собою фільтр верхніх частот та складається із конденсаторів С1, С2 та котушки індуктивності L2. Конденсатор С4 слугує для часткової компенсації реактивної складової вхідного опору транзистора VT1. Котушка індуктивності L1 забезпечує подавлення сигналів з частотами, розташованими нижче діапазону ДМВ. Індуктивність L2 виконана на платі печатним монтажем.
Посилювач високої частоти зібраний на транзисторі VT1 по схемі з загальною базою, що дозволяє забезпечувати добре узгодження з хвильовим опором антенного кабелю.
В колекторному ланцюгу транзистора включений двоконтурний полосовий фільтр, який складається із півхвильових коаксіальних ліній L6, L10. Так як геометричні розміри L6 і L10 не вимірюємі довжині хвилі приймаємого телевізійного сигналу, то вони штучно скорочуються ємностями С8, С10, С12, С14 в одному кінці і емкостями варикапів VD2, VD3 в другому кінці ліній. Перевлаштування полосового фільтра по діапазону частот здійснюється подачею напруги зміщення через резистори R4, R5 на варикапи VD2, VD3. Короткозамкнуті петлі L5, L8 служать елементами настройки в нижньому кінці діапазону, а індуктивності L4, L12 – в верхньому. Зв'язок між контурами полосового фільтра здійснюється з допомогою петель звязку L7, L9.
Автоматичне регулювання посилення створюється шляхом зміни напруги АРУ, поступаючого на базу транзистора VT1 з контакту 4 зєднювача Х1 (А1) через резистор R3. Глибина регулювання посилення складає 24 дБ (16 разів) та забезпечується зміною напруги АРУ від 8 до 2,5 В.
Діод VD1 запобігає попаданню напруги в каскад перетворювача при відключеній напрузі живлення. Перетворювач частоти зібраний на транзисторі VT2 по схемі автогенеруючого змішувача, тобто є одночасно і змішувачем, і гетеродином. Зв'язок з полосовим фільтром УВЧ забезпечується петлею зв'язку L11. Контур L13, C17 забезпечує коротке замикання по проміжковій частоті, що виключає самозбудження перетворювача на проміжковій частоті.
В колекторний ланцюг перетворювача VT2 через конденсатор С22 включений гетеродинний контур L16, виконаний в виді півхвильової лінії, а також полосовий фільтр проміжкової частоти, що складається із елементів С25, L19, L20, C26, C28. Індуктивність L21 забезпечує необхідний зв'язок між контурами фільтру.
Дросель L18 призначений для знищення зв'язку по високій частоті між контуром гетеродина та виходом фільтра проміжкової частоти. Конденсатор С18 забезпечує вимагаєму величину зворотного зв'язку між контуром гетеродину та входом перетворювача. Короткозамкнута петля L15 слугує для підстройки контуру гетеродина в нижньому кінці діапазону, а індуктивність L14 – в верхньому кінці діапазону.
Температурна стабілізація частоти гетеродину забезпечується підбором групи ТКЕ конденсаторів С18, С24, С15.
Сполучення контурів полосового фільтра і гетеродина СК-Д-4 забезпечується підбором характеристик варикапів VD2, VD3, VD4 і конструктивним підбором величин елементів контурів.
Напруга настройки (0,5-28 В) поступає на варикапи VD2, VD3, VD4 через резистори R4, R5, R10 з контакту 5 зєднювача Х1. Виділений сигнал ПЧ разом з напругою живлення +12 В поступає на контакт Х1 зєднювача Х1 і дальше на вхід змішувача СК-М-24 через (см. рис. 11.3.), який використовується як додатковий посилювач при прийманні в діапазоні ДМВ.
Несправності селекторів каналів СК-М-24-2, СК-Д-24
При пошуку несправностей в селекторах каналів СК-М-24-2 і СК-Д-24 перш за все необхідно перевірити поступлення живлячої напруги + 12 В на відповідний контакт зєднювача Х1 (в залежності від вибраного діапазону), напруга настройки (0,5 – 28 В) та напруги АРУ, яка при наявності сигналу повинна складати 2,5 – 7 В, а при його відсутності, наприклад, при відключеній антені, - 8 –9 В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Усунення несправностей в селекторі каналів СК-Д-24

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок