Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Будова систем рідинного і повітряного охолодження двигунів

Будова систем рідинного і повітряного охолодження двигунів

Назва:
Будова систем рідинного і повітряного охолодження двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Будова систем рідинного і повітряного охолодження двигунів


Для забезпечення необхідного температурного стану двигун обладнаний рядом пристроїв, механізмів і приладів, які з’єднані у так звану систему охолодження.
У двигунах застосовується два способи охолодження: рідинне (водяне) і повітряне. У першому випадку теплота від стінок циліндрів передається рідиною, а в другому - безпосередньо в навколишнє середовище (повітря).
Система водяного охолодження
Призначена для підтримання оптимального теплового стану двигуна (80-90°). При збільшенні температури в`язкість оливи зменшується. Олива погано утримується в парах тертя, підвищується зношення деталей і зменшується потужність двигуна. При зниженні температури олива густішає. Це є причиною того, що олива гірше подається в пари тертя і збільшується витрата палива, зменшується потужність.
Основним недоліками системи рідинного охолодження є: більша складність конструкції і ТО взимку і менша надійність в роботі (біля 20 % всіх відказів двигуна припадає на рідинну систему охолодження).
Є три види рідинного охолодження: термосифонне, змішане, примусове.
Рідинна система охолодження складається з оболонки блока і головки блока , рідинної помпи, вентилятора, радіатора, термостата, жалюзей і різних патрубків, шлангів і краників.
Принцип дії рідинної системи охолодження полягає в наступному: вода, що заповнює водяну сорочку 9 у блок-картері (рис. 1) і головці 8 циліндрів, омиває стінки циліндрів і камер згоряння охолоджуючи деталі працюючого двигуна. Нагріта вода направляється в спеціальний охолоджувач (радіатор), де віддає теплоту в атмосферу. Охолоджена в радіаторі вода знову надходить у водяну сорочку двигуна. Таким чином, у системі охолодження відбувається безупинна циркуляція води.
Рис. 1. Схема водяних систем охолодження:
а - термосифонна; б - примусова; 1 - серцевина радіатора; 2 - вентилятор; 3 - шторка; 4 - верхній бак радіатора; 5 - кришка наливної горловини; 6 - паровідвідна трубка; 7- верхній патрубок; 8 - сорочка головки циліндрів; 9 - сорочка блоку-картера: 10 - нижній патрубок; 11 - нижній бак радіатора; 12 - пробка зливального отвору; 13 - пароповітряний клапан; 14 - термостат; 15 - термометр; 16 - водорозподільний канал; 17 - відцентровий насос; 18 - водовідвідна трубка
Термосифонна система охолодження (рис. 1, а). У ній циркуляція води відбувається в результаті різниці густини холодної і гарячої води. При нагріванні у водяній сорочці щільність води зменшується, і вона по патрубку 7 піднімається у верхній бак 4 радіатора. В серцевині 1 радіатора вода прохолоджується, її щільність підвищується, і по патрубку 10 вона надходить у водяну сорочку, витісняючи воду з меншою щільністю. Для поліпшення охолодження води за радіатором встановлений вентилятор 2.
Основна перевага термосифонної системи охолодження - простота пристрою, а недолік - порівняно повільна циркуляція води в ній, що приводить до посиленого випарування води із системи, а отже, до необхідності частої перевірки рівня води і поповнення нею системи.
Зараз термосифонною системою охолодження обладнані тільки пускові двигуни П-1ОУД і П-350.
Примусова система охолодження (рис. 1, б). В ній відцентровий насос 17 нагнітає воду в сорочку блок-картера двигуна, з якої нагріта вода витісняється в радіатор, прохолоджується і по патрубку повертається до насоса. Подібна схема характерна для водяних систем охолодження більшості двигунів.
Різниця температур нагрітої й охолодженої води для системи з примусовою циркуляцією води не перевищує 100.
Рис. 2. Радіатор і його деталі:
а - радіатор: 1 - серцевина радіатора; 2 - верхній бак; 3 - тяга керування жалюзі; 4 - кришка заливної горловини; 5 і 8 - нерухомі планки; 6 - система важелів; 7 - рухлива планка; 9 - створка; 10 - краник; 11 - нижній бак; 12 - масляний радіатор; б - трубчаста серцевина: 13 - трубка; 14 - пластини; в - кришка горловини радіатора з пароповітряним клапаном: 1 - паровідвідна трубка: 2 - паровий клапан; 3 - пружина; 4 - запірна пружина; 5 - корпус кришки; 6 - горловина радіатора; 7 і 8 - гумові прокладки; 9 - повітряний клапан; 10 - пружина повітряного клапана; 11 - сідло повітряного клапана
Інтенсивність циркуляції води і потоку повітря, створювана вентилятором, у примусовій системі охолодження залежить головним чином від частоти обертання колінчатого вала двигуна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Будова систем рідинного і повітряного охолодження двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок