Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Класифікація систем аспірації.

Класифікація систем аспірації.

Назва:
Класифікація систем аспірації.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,28 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Класифікація систем аспірації.


Перед тим, як розглядати питання класифікації систем аспірації, необхідно обґрунтувати їх найменування, так як системи, які виконують одні і ті ж функції і призначені для відділення відходів від технологічного обладнання.
В залежності від виду відходів які переміщуються, їх кількості, галузі промисловості, в якій використовують ці системи, а також від індивідуальних назв системи називають вентиляційними, аспіраційними, ексгаустер ними, пневмотрансртними та ін.
Аспірація – це різновидність вентиляції. Термін “аспірація” означає всмоктування. Задача аспіраційних систем полягає в відсмоктуванні відходів (пороху, газів і т.д.) від технологічного обладнання в місцях їх утворення. Основними призначенням систем аспірації є створення нормальних санітарно-гігієнічних умов праці. Кількість відсмоктую чого ними повітря визначається , в першу чергу, виходячи з цією умови, а не з умови надійності транспортування відходів по трубопроводах.
За останні роки група систем аспірації поповнилась, тому в класифікації необхідно виділити нові системи аспірації і можливість різноманітних поєднань основних елементів, які входять в них.
До наступних одновентиляторних систем аспірації із зміною витратою повітря (ОСАЗВП): система з підтримкою розрідження в колекторі – ОСАПРВ-1, система з підтримкою перепаду тиску, а тому, і швидкості повітря в транспортному трубопроводі – ОСАПРВ-ІІ, система з підтримкою розрідження в колекторі і підтримкою швидкості повітря в транспортному трубопроводі ОСАПРВ-ІІІ, система з підтримкою постійного розрідження і поверненням повітря в колектор ОСАПРВ-IV.
Основною особливістю роботи ОСАПРВ-І, ОСАПРВ-ІІ, ОСАПРВ-ІІІ, як і в багато вентиляторних регулюючих системах аспірації, є розділення повітряних потоків в колекторі.
Регулюючи системи відрізняються від нерегульованих по конструкції і по своїх можливостях. Регульовані системи можуть працювати з постійним виробництвом, а нерегульовані системи без заміни або переробки колектора переробки, колектора і мережі, без елементів автоматики з змінним виробництвом працювати не можуть.
З врахуванням вищезгаданого можна запропонувати класифікацію представлену на рис.1.
Витрати повітря в системах аспірації.
Причини регулювання витрати повітря.
Для очищення робочих місць від пороху, усунення відходів виробництва, а також для переміщення волокнистих, сипучих і дрібних штучних матеріалів в промисловості використовують системи аспірації різноманітних конструкцій. Найчастіше використовують системи всмоктуючи-нагнітального і всмоктую чого типів. Вони можуть бути розгалуженими і колекторними.
Стадія проектування
Системи аспірації проектують з постійною витратою повітря через все розгалуження або з всмоктувача або групи таких відсмоктувачів, але загальну витрату в системі розраховують постійною на вісь період експлуатації.
Умови виробництва в більшості випадків не є стабільними і викликають зміни витрати повітря як в окремих вузлах, так і по всій системі.
Витрата повітря в системах аспірації визначає склад технологічного обладнання. При розробці вбудованих в технологічне обладнання порохоприймачів необхідно знати основні характеристики відсмоктуючи пристроїв, в число яких входить витрата повітря від кожного верстату і навіть від окремих його робочих органів.
Експлуатація системи
Під час розрахункового періоду експлуатації системи також можливі зміни в технології, складі технологічного обладнання і параметрах його роботи. В деяких випадків в цеху монтують однотипне обладнання, наприклад шліфувальні верстати або технологічні лінії. При зміні технології в таких цехах переважно замінюють застаріле обладнання новим. Одночасно проводять перепроектування і реконструкцію систем вентиляції, аспірації і інших. В цьому випадку реконструкція вентиляції здійснюються просто із з меншими затратами. Але навіть при однотипному обладнанні реконструкція цеху можуть проводити без його зупинки. Тоді машини замінюють поетапно, невеликими групами. В період реконструкції цеху і проектуванні систем з постійною витратою повітря не уникнути період незадовільної роботи систем вентиляції і аспірації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Класифікація систем аспірації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок