Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Сортування лісоматеріалів на нижньому складі

Сортування лісоматеріалів на нижньому складі

Назва:
Сортування лісоматеріалів на нижньому складі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сортування лісоматеріалів на нижньому складі


Сортименти, отримані при розкряжуванні хлистів, маркірують і сортують. На різних складах дріб сортування різний. На прирейкових вона більша, тут лісоматеріали сортують за призначенням, породам, довжинам, сортам і товщині. На надрічкових складах із сплавом плоту лісоматеріали сортують по сортиментах і породах. Іноді сортування на таких складах проводять на воді, тому спочатку при сухопутному сортуванні виділяють лише три-чотири групи. На надрічкових складах лісоматеріали, як правило, сортують на ділові (окремо хвойні і листя), спецсортименти і дрова. Іноді на таких складах процес сортування ще більш спрощується: виділяються тільки листяні лісоматеріали.
По відношенню до обробного майданчика штабелю розташовують залежно від кількісного виходу сортиментів. Сортименти, що отримуються в найбільшій кількості (пиловочник, будівельна колода і ін.), мають в своєму розпорядженні ближче до естакади, і, навпаки, сортименти (резонансна ялина і ін.), що рідко зустрічаються, укладають у видалені штабелю.
Сортування колод проводиться за допомогою подовжніх транспортерів, тобто машин безперервного транспортера із замкнутим тяговим пристроєм (ланцюгом). Подовжній транспортер складається з естакади, круглоланкового ланцюга, що калібрується, із захватними пристосуваннями (траверсами), що направляють, провідної і відомої зірочок з натяжними пристосуваннями, електродвигунів з редуктором.
Естакада, на якій вмонтовується транспортер, є конструкцією з опорами із стовпів або паль (рис. 1), сполучених між собою поперечними сутичками і підкошуваннями. Верхня частина естакади складається з поперечини, на яку укладають подовжні бруси. На брусах укріплюють дві паралельні металеві смуги, службовці що направляють для переміщення траверс. На багатьох складах застосовують залізобетонні палі і балки для будівництва естакад. Естакади транспортерів на нижніх складах будують зазвичай горизонтальними. При подачі колод в цехи, вивантаженню лісу з води естакади влаштовують похилими. Споруда естакад входить в будівельну частину нижнього складу. Тип естакади, її розташування, висота, довжина, вид матеріалу (бетон, дерево) визначаються проектом кожного складу, а самі транспортери (ланцюги, редуктори, зірочки і т. д.) випускаються серійно на заводах. В даний час промисловістю випускаються транспортери Б-22У-1, ТС-7 і ТС-30.
Ланцюг транспортера (див. рис. 1, а) складається з ланок з певним кроком, шириною і діаметром закруглень. Такі ланцюги називаються такими, що калібруються. На ланцюзі 3 закріплюються траверси 2, вони розташовуються на різних відстанях один від одного з таким розрахунком, щоб сортименти будь-якої довжини лягали тільки на траверси. По кінцях транспортера, розташовуються приводна 4 і натяжна 1 станції. Зуби на зірочках, або туєрах (див. рис. 1, б), мають розміри, відповідні розмірам ланок ланцюга. Для полегшення ремонту і заміни зуби роблять вставними. Приводна станція транспортера складається з електродвигуна і редуктора, вона забезпечена автоматичним вимикачем.
Рис. 1. Сортувальні транспортери: а - схема транспортера Б-22-У1; б - поперечний перетин транспортера ТС-7 на бетонних палях; в - пристрій транспортера ТС-7
Завантаження і розвантаження транспортера сортиментами проводиться без зупинки його.
Звичайний транспортер (наприклад, Б-22У-1) виконує лише першу частину сортування - він переміщає колоди від обробного майданчика до штабелів. Потім колоди потрібно скинути з транспортера в накопичувачі, причому кожна колода повинна бути скинута в той накопичувач, який відведений для даного сортименту, сорту і розміру. При ручному виконанні ця операція вимагає великого числа робочих, вона важка фізично і небезпечна. Тому заміна ручного скидання механічним, а тим більше автоматичним є дуже важливим завданням.
В даний час на багатьох нижніх складах працюють сортувальні транспортери з автоматичними скидувачами. Серійно випускаються транспортери ТС-7 з гравітаційним скидаючим пристроєм (ГСУ), в комплект транспортера входить пристрій (наприклад, УУС-2М), що також управляє, за допомогою якого здійснюється управління транспортером.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Сортування лісоматеріалів на нижньому складі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок