Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Volvo XC90

Volvo XC90

Назва:
Volvo XC90
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,72 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Volvo XC90


Перша зустріч з новітнім позашляховиком Volvo XC90 була дивною. Автомобіль був забарвлений не ефектним «металліком», а жовто-оранжевою матовою фарбою, «водоемульсионку», що нагадує, якою фарбують стелі. Причому забарвлений нею весь, разом з молдінгамі, фальшрадіаторной гратами і іншим хромом, включаючи написи «Volvo». Щоб не було відблисків. Пізнати в цьому тілі м'язистий, рельєфний автомобіль, що прикрасив обкладинку другого номера Авторевю, стало непросто. Втім, не до краси.
Думки стають уривчастими, швидкоплинними. Це трепет, «передстартовий мандраж». Все знайомо. Зі мною так відбувається перед кожним краш-тестом. Через хрипкі динаміки керівник випробувань починає зворотний відлік. Про прийдешню загибель машини він повідомляє з інтервалом в п'ять хвилин, потім відлічує хвилини, потім переходить на секунди. «Три, два, один. Автомобіль пішов!» Є ще час перехреститися, але зупинити вже нічого не можна. Автомобіль пішов.Тут, в Гетеборге, проводився не звичайний фронтальний краш-тест. Шведи немов вирішили влаштувати ритуальне вбивство на відкритому повітрі. Хай, мовляв, Меркурій, бог торгівлі, сам все побачить, хай прийме цю жертву і хай пошле ринковий успіх...
У центрі пасивної безпеки Volvo, який відкрився близько двох років тому, я опинився вперше. Циклопічна споруда! Родзинка в тому, що один з двох гігантських рукавів, що приховують розгінні смуги, може в межах 90 градусів змінювати свій кут по відношенню до іншого рукава. Тобто можна моделювати зіткнення між двома автомобілями практично під будь-якими кутами. Довжина рухомого рукава - 154 метри, важить він більше 600 тонн, а для його переміщення по спеціальних рейках створюється повітряна подушка завтовшки близько 0,1 мм.
Ще один незвичайний об'єкт прихований під дахом центрального куполу. Це - бар'єр. У тому, що бетонний куб важить 850 тонн, нічого дивовижного не немає - бар'єр, зафіксований в спеціальному котловані в лабораторії пасивної безпеки Дмітровського автополігону, важить, мабуть, не менше. Дивовижне те, що ця глиба бетону і металу теж може їздити, і теж за допомогою повітряної подушки.
Весь цей центр обійшовся Volvo майже в сто мільйонів доларів.
У тому місці, де автомобіль врізається або в бетонний куб, або в іншу машину, підлога лабораторії зроблена прозорою, з семи шарів товстенного броньованого скла. А під склом - приміщення висотою шість метрів, звідки за ударом, від низу до верху, стежать дві швидкісні відеокамери: як деформуються опори бампера, що відбувається з підрамником? А всього таких камер тут 30. На Дмітровськом полігоні поки тільки одна, а у вазовцев їх дві. Для освітлення об'єктів випробувань тут 32 лампи-спалаху по 32 кіловати кожна. Благо, електроенергія в Швеції дешевша, ніж в багатьох інших країнах...
Грандіозно. Та все ж є відчуття надмірності. Навіщо стільки всього? Адже не тільки для того, щоб шеф центру Крістер Густафссон з гордою усмішкою повторював, що це - сама краща лабораторія пасивної безпеки в світі. До речі, посміхається Густафссон не завжди. Дивлячись на всю цю розкіш, журналісти, багато хто з яких бував в аналогічних центрах інших фірм, не забув його запитати: а чому ж в серії незалежних краш-тестів за програмою EURONCAP автомобілі Volvo останніх поколінь - в середнячках, а перемоги беруть інші машини?
Відповідь Густафссона можна було передбачити. Методика EURONCAP, так само як і багато інших, моделює лише певні умови аварій, а вольвовци, мовляв, прагнуть підходити до проблеми безпеки ширше, дивитися в корінь, моделювати самі різні аварії і на основі результатів вносити до конструкції зміни. А з приводу перемоги Лагуни (Renault Laguna II вперше в історії програми EURONCAP набрала максимально можливі п'ять зірок, випередивши Volvo S60) він побіжно відмітив, що якби завдання зводилося лише до того, щоб набрати п'ять зірок в рейтингу EURONCAP, то інженери Volvo з нею б справилися. Підтекст був таким: ще не факт, що та ж Лагуна покаже прийнятні результати у всіх видах вольвовськіх випробувань, більшість з яких поки не передбачені ніякими національними або міжнародними вимогами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Volvo XC90

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок