Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Інструменти для малярних робіт

Інструменти для малярних робіт

Назва:
Інструменти для малярних робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,27 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Інструменти для малярних робіт


Для виконання різних підготовчих операцій і фарбування поверхонь опоряджувальники широко застосовують різні машини і механізми. Проте деякі підготовчі операції (зокрема, розрізування щілин, підмазування їх, підготовку та фарбування невеликих ділянок поверхні, дрібних деталей тощо) виконують вручну.
Наведемо коротку характеристику інструментів, які застосовують для виконання цих робіт.
Сталевий шпатель (рис. 1, а) призначений для знімання старих клейових плівок, розрізання щілин, нанесення підмазувальної пасти і останнього шару суцільної шпаклівки на обштукатурені, дерев'яні та металеві поверхні. Він може бути з дерев'яною або металевою ручкою. Виготовляють шпатель з пружної листової сталі.
Дерев'яним шпателем (рис. 1, б) наносять перший шар суцільної шпаклівки на обштукатурену поверхню. Його можна застосовувати для нанесення вапняно-гіпсового розчину безпіскової накривки. Для підвищення продуктивності праці найкраще користуватись шпателем завширшки 150—200 мм. Після закінчення роботи набряклий від води шпатель чим-небудь притискують, щоб він не пожолобився після висихання.
Рис. 1. Шпателі:
а — сталевий, б — дерев'яний
Рис. 2. Шпатель з гумовим лезом
Шпатель з гумовим лезом застосовують для нанесення шпаклівки на різні поверхні і розрівнювання її після нанесення маховою щіткою або механізованим способом Робочу частину шпателя (лезо) завширшки 90—100 мм виготовляють з еластичної гуми, яку затискують в дерев'яній або пластмасовій ручці. За формою він такий самий, як і сталевий.
Для підвищення продуктивності праці застосовують більший за розміром шпатель завширшки 200—250 мм (рис. 2).
На невеликі профільні частини поверхонь (віконні рами, плінтуси, двері тощо) наносять шпаклівку гумовими пластинками різних розмірів (залежно від ширини профільної поверхні) або спеціальними шпателями з гумовими профільованими наконечниками. Такий шпатель виготовляють з еластичної гуми за профілем деталей, що застосовують на даному будівельному об'єкті.
Рис. 3. Гумовий півтерок
Рис 40 Ніж металевий
Рис. 5. Скребачки металеві
Гумовий півтерок (рис. 3) призначений для нанесення і розрівнювання першого шару суцільної шпаклівки, а також безпіскової накривки. Порівняно з металевим або дерев'яним шпателем застосування гумового півтерка підвищує продуктивність праці у 1,5—2 рази.
Металевий ніж (рис. 4) з дерев'яною ручкою використовують для розрізування щілин на обштукатуреній поверхні.
Металевими скребачками (рис. 5) різної форми знімають старі клейові і олійні плівки.
Рис. 6. Інструменти для очищення металевих поверхонь:
а — радіаторів опалення, б— рівних поверхонь
Рис. 7. Пристрій для згладжений поверхні
Сталеві щітки та їжаки (рис. 6) застосовують для знімання іржі та окалини з металевої поверхні. Виготовляють їх із сталевого дроту.
Пристрій для згладження поверхні (рис. 7) призначений для чищення і згладження обштукатурених поверхонь від крапель розчину і зернин піску. Для згладження використовують природний камінь (твердий пісковик), кусок деревини або білої силікатної цегли, з яких виготовляють бруски у вигляді паралелепіпедів. Для зручності в роботі брусок затискують в обойму пристрою.
Сталевою гладилкою (рис. 8) наносять та згладжують шар безпіскової накривки. Гладилку виготовляють з інструментальної сталі завтовшки 1,0—1,5 мм.
Дерев'яну терку застосовують для чищення, перетирання і розрівнювання підмазаних обштукатурених поверхонь (див. рис. 8, а).
Рогожна щітка (рис. 9, а) призначена для змочування поверхні водою, розмивання старої клейової плівки і нанесення водних ґрунтовок на поверхні. Рогожну щітку до початку роботи треба міцно перев'язати, щоб скоротити робочу довжину її волокон, і насадити на дерев'яний держак. Вручну фарбують поверхні щітками, виготовленими з волосіні або м'якої свинячої щетини. Вони бувають різних форм і розмірів. Розмір щітки вибирають залежно від поверхні, яку фарбують. Поверхні фарбують також валиками.
Рис. 8 Сталева гладилка
Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Інструменти для малярних робіт

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок