Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> СКЛАДАННЯ МЕБЛЕВИХ ВИРОБІВ

СКЛАДАННЯ МЕБЛЕВИХ ВИРОБІВ

Назва:
СКЛАДАННЯ МЕБЛЕВИХ ВИРОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
СКЛАДАННЯ МЕБЛЕВИХ ВИРОБІВ


Конструктивні елементи меблевих виробів.
Устаткування для складання вузлів і груп.
Загальне складання меблевих виробів
Конструктивні елементи меблевих виробів
Складання меблевих виробів є багатоступеневим процесом і залежить від складності конструкції виробу та його конструктивних елементів.
Кожен меблевий виріб складається з таких конструктивних елементів:
деталі масивні (виготовлені із суцільного відрізка деревини), клеєні або збірні (у вигляді клеєних облицьованих брусків, гну-токлеєних масивних щитів та ін.);
вузли, тобто рамки, коробки та щити (основи, бічні стінки, дверцята та ін.), що мають самостійне конструктивне призчачення;
групи, які складаються з простих вузлів окремих деталей;
вироби, що складаються з деталей вузлів і груп.
Здебільшого деталі спочатку складають у вузли, після обробки вузлів (іноді і опорядження) — у групи, і вже потім деталі, вузли і групи — у вироби (Рис. 1).
Як видно з рисунка, залежно від конструкції виробів ця послідовність може бути порушена. Звичайно, прості вироби доцільніше складати з окремих деталей відразу у вироби. Вироби з великою кількістю деталей складати відразу нераціонально, бо це дуже важко і малопродуктивно, Тому процес складання поділяють на самостійні складальні операції.
Для складання будь-якого виробу важливе значення має точність виготовлення кожного елемента. Точно виготовлені деталі складають у вузли за допомогою столярних з'єднань і клею. При складанні рамок або коровок клей наносять на стінки шипів і провушин. Нанесення клею тільки на один бік з'єднуючого елемента не забезпечить високої міцності, тому що одна деталь з другою з'єднується не накладанням, а всуванням. При цьому ребрами гнізда або торцями шипа зчищається велика кількість клейового розчину, і це ослаблює з'єднання.
Рис. 1. Конструктивні елементи меблів
Якщо складений вузол додатково кріпиться гвинтами, металевими кутниками та іншими
скріплювальними елементами, то його спочатку обтискують, а потім скріплюють. Для обтискування вузлів при складанні їх застосовують верстати з ручним і механізованим приводом — вайми. Конструкції складальних вайм залежать від конструкції вузлів, які на них складатимуться.
Устаткування для складання вузлів і груп
Для обтискування вузлів і груп при складанні їх застосовують складальні вайми з гвинтовим, важільним, кривошипним, кулачковим і поршневим механізмами (Рис. 2). Ці вайми складаються з пристроїв для фіксації спряжуваних деталей і обтискного механізму, який приводиться в рух електродвигуном або стисненим повітрям.
Вайми з гвинтовим і важільним механізмами малопродуктивні, тому вони широко не застосовуються на підприємствах.
Складальні вайми з кривошипним або з ексцентриковим механізмом значно продуктивніші. Вони працюють від електродвигуна. В цих ваймах кривошипний механізм надає руху обтискному бруску, через нього зусилля передається на деталі, з яких складається рамка чи коробка. З боку упорного бруска вайма має пружинний або гумовий амортизатор, який при незначних відхиленнях у розмірах брусків запобігає зминанню їх.
Складальні вайми з кулачковим обтискним механізмом працюють подібно до вайм з кривошипним механізмом і мають аналогічну будову.
Складальні вайми з пневматичним обтискним механізмом найбільш поширені у меблевому виробництві. Вони мають просту будову, плавний хід і простий механізм керування. У пневматичних ваймах обтискують деталі за допомогою пневмоциліндрів або мембранних камер, в яких стиснуте повітря тисне на поршень (у пневмоциліндрі) або на мембрану (в камері). Поршень або шток мембрани зв'язані з обтискним бруском, що тисне на складуваний вузол — рамку чи коробку.
Рис. 2. Схеми механізмів стискування в складальних ваймах:
а — ручний гвинтовий механізм, б — педальний, в — кривошипний, г — кулачковий; д — пневматичний; 1 — гвинт, педаль, кулачок, поршень пневмоциліндра, 2 — передній притискний брусок, 3 — деталі рамки, 4 — задній упорний брусок, 5 — притискний брусок, 6 — пружина, що відтягує притискний брусок, 7 — ролик
Зібрані на клею вузли можна обробляти на верстатах тільки після певної видержки — повного висихання або затверднення клейового шва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: СКЛАДАННЯ МЕБЛЕВИХ ВИРОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок