Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Дійсні цикли двигунів

Загрузка...

Дійсні цикли двигунів

Назва:
Дійсні цикли двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Дійсні цикли двигунів


У дійсних циклах карбюраторних двигунів і дизелів враховують утрати, якими зневажають при розгляді теоретичних циклів. До цих утрат відносяться наступні.
1. Утрати на газообмін. У дійсних циклах тепло виділяється в результаті згоряння палива, причому якість робочого тіла змінюється, тому що суміш перетворюється в гази, що відробили. Тому виникає необхідність у примусовому видаленні з циліндра газів, що відробили, і наповненні його свіжим зарядом (пальною чи сумішшю повітрям). При цьому затрачається робота на подолання опорів руху потоку пальної чи суміші повітря і газів, що відробили. Утрати на газообмін називаються насосними втратами.
2. Утрати, викликані витратою часу на протікання процесів. У теоретичних циклах підвід і відвід тепла відбуваються миттєво. Насправді ж для згоряння палива (підведення тепла), а також для випуску газів, що відробили, (відвід тепла) необхідно визначений час, протягом якого поршень устигає пройти деякий шлях.
Тому що стінки циліндра реального двигуна теплопровідні, те процеси стиску і розширення, що відбуваються в ньому, супроводжуються передачею тепла через стінки циліндра навколишньому середовищу ( воді чи повітрі).
Перераховані вище втрати в дійсному циклі зменшують площа діаграми і корисну роботу циклу. Діаграми дійсних циклів показані на фіг. 8. Ці діаграми одержують досвідченим шляхом за допомогою спеціальних приладів (індикаторів). Індикатори автоматично записують на кіноплівці, чи фотострічці папері дійсні зміни тиску в циліндрі в залежності від кута повороту колінчатого чи вала переміщення поршня. Тому діаграма дійсного циклу називається також індикаторною діаграмою.
Фіг. 8. Індикаторні діаграми:
а — чотиритактного карбюраторного двигуна; 6 — двотактного дизеля.
Економічність дійсного циклу оцінюють за допомогою індикаторного к. п. д. зі, що являє собою відношення індикаторної роботи циклу, вираженої в одиницях виміру тепла, до всьому підведеному протягом циклу теплу:
де Qi — індикаторна робота чи циклу робота, чинена газами в циліндрі двигуна в кілокалоріях (ккал) чи кілоджоулях (кдж);
Q1 — кількість підведеного за цикл тепла в ккал чи кдж. Індикаторний к. п. д. для карбюраторних двигунів знаходиться в межах 0,25—0,35, а для дизелів — у межах 0,38— 0,5.
На фіг. 8 індикаторні діаграми дійсних циклів зображені суцільними лініями, а відповідні їм діаграми теоретичних циклів — штриховими. Заштриховані на діаграмах площі являють собою втрати в дійсних циклах.
Індикаторна діаграма карбюраторного двигуна (фіг. 8, а). Крапки а, з, z, b є характерними крапками теоретичного циклу і визначають границі процесів, що складають цикл. Крапки 1, м, 5, а, 2, 3, сг, %, 62 визначають границі процесів у дійсному циклі.
Процес впуску (лінія 1 — r—5—а—2) починається до підходу поршня до в. м. т. Лінія впуску, як це видно на діаграмі, розташована нижче атмосферної лінії р0. Після н.м. т. (крапка а), незважаючи на рух поршня до в. м. т. і підвищення тиску, впуск продовжується доти, поки тиск у циліндрі і швидкісний напір свіжого заряду не зрівноважать один одного (крапка 2). Ця крапка (кінець впуску) зрушена відносно н.м. т. на кілька десятків градусів повороту кривошипа, що поліпшує наповнення циліндра пальною сумішшю.
Процес стиску відповідає ділянці діаграми 2—3. У крапці 3 між електродами свічі проскакує іскра, що запалює робочу суміш.
Процес згоряння (крива 3—с1—zi) починається в крапці 3, а закінчується в крапці zi. Цей процес протікає найбільше сприятливо, якщо він супроводжується найменшими втратами площі на зазначеній ділянці індикаторної діаграми. Тому відхилення початку і кінця процесу згоряння від в. м. т. повинні бути приблизно однаковими. Процес згоряння повинний закінчуватися, коли кривошип пройде в. м. т. і повернеться на кут 15—20°. Процес згоряння є некерованим і найбільш складним процесом, але, у кінцевому рахунку, він визначає сильні й економічні показники двигуна.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Дійсні цикли двигунів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок