Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Техніка і технологія паливної промисловості

Загрузка...

Техніка і технологія паливної промисловості

Назва:
Техніка і технологія паливної промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Техніка і технологія паливної промисловості


План
1 Види палива та галузі його застосування.
2.Добування нафти і газу. Загальні відомості про нафтові родовища
3 Техніка розвідки і експлуатації нафтових родовищ
4. Методи розробки нафтових родовищ
5.Переробка палива і нафтопродуктів. Переробка кам’яного вугілля
6. Переробка нафти фізичним способом
7.Переробка нафти хімічним способом
8 Нафтопродукти
9 Дещо про майбутнє паливної промисловості
Література


1 Види палива та галузі його застосування.
За станом паливо поділяють на тверде: деревина, торф, вугілля, сланець; рідинне – нафта; газоподібне – природний газ, доменний газ.
З глибокої давнини паливо використовують для отримання теплової енергії. У наш час паливо використовують у двох напрямках: як паливо і як сировину для хімічної промисловості. Із палива виробляють безліч різних палив, мастила, синтетичний каучук, спирти, ефіри, жири, миючі засоби, штучні волокна, пластмасу, добрива та ін.
У сучасній економіці нафта, газ і вугілля мають виключно велике зна-чення. Достатньо сказати, що світові ціни на товари багато в чому залежать від цін на нафту і газ.
2.Добування нафти і газу. Загальні відомості про нафтові родовища
Великі родовища нафти і газу знаходяться в Росії (Прикаспійський басейн, Тюмень), в Узбекистані та Азербайджані. В Україні родовища нафти і газу знаходяться в Прикарпатті, в Сумській та Чернігівській областях (Прилуцький район). Але Української нафти та газу вистачає на покриття лише 10-18% усіх потреб. Тому Україна мусить закупати нафту за кордоном. Цей факт Росія використовує для економічного тиску на Україну.
Встановлено, що Чернігівська область дуже багата на нафту, але залежі її знаходяться на великій глибині (до 7 км), тому розробка багатьох Чернігів-ських покладів у наш час економічно недоцільна.
Промислові запаси нафти і газу в основному залягають в осадових породах (піски, піщаники, вапняки) на глибині до 400м. У надрах землі зустрічаються родовища: нафти, газів, або нафтогазові.
Нафтовий поклад або пласт звичайно зверху і знизу обмежений непроникливими породами потужність нафтогазоносного пласта колива-ється від декількох сантиметрів до декількох сот метрів. Кількість нафтових пластів в різних родовищах коливається від одного до декількох десятків. Найбільш поширені склепові поклади.
Коефіцієнт видобування нафти дорівнює 0,6-0,7.
Вода, нафта і газ знаходяться під тиском, який називають пластовим тиском. Пластовий тиск визначають при розвідці родовища. Для цього роблять свердловину. Якщо свердловина не фонтанує, то в неї занурюють свердловинний манометр, з допомогою якого і визначають пластовий тиск. Величина пластового тиску дозволяє судити про процеси, які відбуваються у пласті і регулювати розробку родовища.
При відборі нафти і газу із родовища одночасно відбуваються два взаємопов’язані процеси: рух рідини і газу в пласту під дією пластових сил і під’єм нафти і газу по стовбуру свердловини на поверхню. Обидва ці процеси можна регулювати шляхом вводу до експлуатації оптимальної кількості свердловин і встановлення певних режимів їх роботи.
Сукупність умов за яких проводиться розробка покладу визначає собою систему розробки.
3 Техніка розвідки і експлуатації нафтових родовищ
Дослідження нафтових родовищ виконують, використовуючи стаціонарні бурові установки, з допомогою яких пробурюють свердловини. При цьому використовують спеціальний інструмент: обсадні труби діаметром 114-426мм, довжиною від 6м до 10м, що з’єднується між собою з допомогою муфт. Безпосереднім інструментом на кінці труби є долото ударної або обертальної дії. Залежно від властивостей порід найчастіше використовують для м’яких порід шарошкові дво - і трьохпері долота, для твердих порід – долота з алмазними головками.
Для видалення розбуреної породи свердловину багаторазово промивають. Для цього у свердловину занурюють шланг, що з’єднаний зі спеціальним насосом для бруду, з допомогою якого і відкачують із свердловини непотріб.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Техніка і технологія паливної промисловості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок