Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Елетрообладнання автомобіля: акумулятор, генератор, система запалювання, датчики.

Елетрообладнання автомобіля: акумулятор, генератор, система запалювання, датчики.

Назва:
Елетрообладнання автомобіля: акумулятор, генератор, система запалювання, датчики.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат
на тему:
Елетрообладнання автомобіля: акумулятор, генератор, система запалювання, датчики.


1. Джерела електричної енергії
Акумуляторна батарея слугує для живлення електричним струмом стартера під час пуску двигуна, а також усіх інших приладів електрообладнання, коли генератор не працює або не може ще віддавати енергію в коло (наприклад, під час роботи двигуна в режимі холостого ходу). Вона складається з шести свинцево-кислотних двовольтових акумуляторів, з'єднаних між собою послідовно, що забезпечує робочу напругу в колі 12 В. Бак акумуляторної батареї, який виготовляється з кислототривкої пластмаси або ебоніту, поділено перегородками на шість відділень. На дні кожного відділення є ребра (призми), на які спираються пластини акумуляторів.
Акумуляmop складається з півблоків позитивних і негативних пластин, ізольованих одна від одної сепараторами які виготовлено з пористих пластмас (міпори або міпласта). Пластини відливають у вигляді решіток із свинцю з додаванням 7...8 % стибію (сурми) для механічної міцності. В решітку пластин упресовують активну масу, приготовлену на водяному розчині сірчаної кислоти з оксидів свинцю — свинцевого сурику (Рb304) та свинцевого глету (РbО) — для позитивних пластин і свинцевого порошку — для негативних. Аби збільшити ємність акумулятора й зменшити його внут-рішній опір, однойменні пластини з'єднують у півблоки, що закінчуються вивідними полюсними штирями.
Півблоки з позитивними й негативними пластинами складають у блок так, що позитивні пластини розташовуються між негативними; тому останніх завжди на одну більше. Це дає змогу краще використа-ти активну масу позитивних пластин і захищає крайні з них від короблення та руйнування.
Сепаратори встановлюють між пластинами так, щоб їхній ребристий бік був повернутий до поверхні позитивних пластин, за-безпечуючи тим самим краще надходження до них електроліту. Зверху пластини покривають перфорованим пластмасовим запобіж-ним щитком.
Складений акумулятор поміщають у відділення бака й закривавають кришкою, що має два отвори для виходу полюсних штирів, а також отвір для заливання електроліту, який закривається різьбовою пробкою. У пробці є вентиляційний отвір, що сполучає внутрішню порожнину акумулятора з атмосферою. Зазори між кришками та стінками бака заповнюють бітумною мастикою. Акумулятори з'єд-нують між собою свинцевими перемичками. Полюсні штирі крайніх акумуляторів (плюсовий та мінусовий) призначаються для шикання батареї в коло електрообладнання автомобіля.
В акумулятори заливають електроліт, що складається з хімічно чистої сірчаної кислоти (H2S04) і дистильованої води.
¦ Електроліт готують (табл. 1) у кислототривкій посудині (свинцевій, керамічній, пластмасовій), вливаючи кислоту у воду. За-кивати воду в кислоту не можна, оскільки процес сполучення в цьому разі відбуватиметься на поверхні, спричиняючи розбризкування кислоти, що може призвести до опіків тіла та зіпсувати одяг.
¦ Під час приготування електроліту необхідно надівати захисні окуляри, гумові рукавиці та фартух.
¦ У разі потрапляння сірчаної кислоти на шкіру потрібно до надання кваліфікованої медичної допомоги обережно ватою зняти кислоту й промити вражене місце струменем води, а потім — 10 %-ним розчином соди або нашатирного спирту.
Таблиця 1
Співвідношення кислоти й води для приготування електроліту відповідної густини
Густина електроліту, г/см3,
зведена до температури 15 °С | На 1 л води додати сірчаної кислоти, л, густиною 1,83 г/см3
1,23
1,25
1,27
1,29 | 0,280
0,310
0,345
0,385
Під час пропускання через батарею постійного струму (заряджання) в акумуляторах відбувається перетворення електричної енергії на хімічну, що виражається в зміні складу активної маем на позитивних пластинах утворюється перекис свинцю (Рb02), а на негативних — губчастий свинець (Рb)] та в збільшенні густини електроліту. Розряджання — зворотний хімічний процес, під час якого знижується густина електроліту, а активна маса на тих й інших пластинах перетворюється на сірчанокислий свинець (PbS04).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Елетрообладнання автомобіля: акумулятор, генератор, система запалювання, датчики.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок