Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Для водіїв

Для водіїв

Назва:
Для водіїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:


Потрібно відзначити, що все нижческазане звернене до водіїв, які добре уявляють, як працює двигун внутрішнього згорання (такт стиснення, такт випуску; бідна суміш, багата суміш).
Перш ніж запустити двигун і почати з ним «визначатися», оглянете його. Ще раз перевірте всі рівні масла і рівень рідини, що охолоджує, у тому числі і в розширювальному бачку. Оглянете всі вироби, які крутяться зовні двигуна (вентилятори, шківи, ремені): чи не чіпляються вони за що-небудь, чи не труться об які-небудь трубки, джгути, кожухи і т.д. Відомі випадки, коли одна нитка, що відшарувалася від приводного пасу, при роботі клацала по всьому, що їй попадалося. Із-за цього звуку автомобіль прийшов на ремонт в СТО. Перевірте, чи не бовтається вентилятор, чи всі гайки закручені на двигуні. Оглянете вакуумні гумові трубки, чи не злетіли вони. Зазвичай кінці цих трубок, якими вони надягають на свої місця, з часом розтріскуються, і через ці тріщини підсмоктує повітря. В цьому випадку кінці трубок просто обрізають ножицями.
Зніміть повітряний фільтр і огляньте його. Забитий гряззю повітряний фільтр в процесі роботи двигуна обмежує надходження повітря, що знижує потужність двигуна, особливо на великих оборотах. Якщо двигун карбюраторний або дизельний, без електронного управління ТНВД, то це приводить ще і до збагачення змішай зі всіма ознаками цього процесу («стрілянина» в глушнику, закопчені свічки, чорний вихлоп і сажа на виході вихлопної труби і, звичайно, витрата палива).
Поторкайте руками і спробуйте посмикати різні агрегати, можливо, щось погано прикручене і деренчить. Звернете увагу на температуру того, що чіпатимете руками. У справному двигуні обпектися можна тільки об вихлопний колектор і його захист. Температура решти всіх агрегатів повинна бути приблизно однакова. Якщо рука терпить цю температуру протягом декількох секунд, то вона менше 80°С, і це нормально, якщо двигун тільки що заглушили. Особливо звернете увагу на температуру корпусу генератора. Вона не повинна відрізнятися від температури, скажімо, насоса гидроусилітеля. Якщо генератор, як вам здалося, сильно гріється, то доведеться уточнити, із-за чого це відбувається. Про це - в розділі «Перевірка електроустаткування».
Зніміть наконечники свічок і огляньте їх, якщо це не так складно, як, наприклад, на двигуні 1G-GTEU, де до цих наконечників потрібно години дві добиратися. Свічка запалення повинна підпалити суміш в циліндрі. Для цього в ній є іскровий проміжок (зазор), який «пробивається» іскрою. Але в циліндрі, в камері згорання, знаходиться не повітря, а паливний-повітряна суміш, яку іскрі «пробити» важче. Для цього потрібна більша напруга. Коли ви різко натискаєте на газ, за умовами роботи двигуна в циліндри подається збагачена суміш, тобто подається більше палива. Тепер для утворення іскри треба подати ще більшу напругу. Воно подається котушкою запалення, але наконечник свічки не витримує, і іскра крізь нього «б'є» на корпус, тому що їй легше пробити матеріал наконечника по якій-небудь мікротріщині, чим зазор в свічці, який заповнений паливний-повітряною сумішшю. В результаті, при різкому прискоренні в двигуні частина циліндрів може не працювати, тобто виникає явище, що іменується «провал газу». Зазвичай цей провал газу обумовлений поганою роботою прискорювального насоса в карбюраторі, із-за чого при різкому натисненні на газ суміш не збагачується.
Але бувають випадки, а у «Тоуоtа-5А» це вже не випадок, а правило, коли у всьому винні наконечники свічок, на яких видно сліди пробою: чорна або сіра крапка із слідами кіптяви навколо. Якщо цю кіптяву стерти пальцями, залишиться тільки крапка, яку досить складно відмітити. Пробити може не тільки наконечники свічок, але і кришку трамблера, але цей випадок з своїми варіантами буде розглянутий нижче. Оглянете гумові подушки кріплення двигуна, чи не обірвані вони. На обірваній подушці завжди видно сліди свіжій гуми по місцю обриву і дрібний гумовий пил навколо. Обрив подушки приводить до збільшення шуму і вібрації від двигуна, до ударів «десь там всередині» при перемиканні передач і, врешті-решт, до втрати двигуна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Для водіїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок