Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Підготовка шпалер. Дефекти шпалерних робіт. Приймання і обмір шпалерних робіт

Підготовка шпалер. Дефекти шпалерних робіт. Приймання і обмір шпалерних робіт

Назва:
Підготовка шпалер. Дефекти шпалерних робіт. Приймання і обмір шпалерних робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Підготовка шпалер. Дефекти шпалерних робіт. Приймання і обмір шпалерних робіт


План
1. Підготовка шпалер
2. Дефекти шпалерних робіт
3. Приймання і обмір шпалерних робіт
1. Підготовка шпалер
Перед наклеюванням шпалер перевіряють колір і рисунок кожного рулону їх, оскільки в партії шпалер з одним рисунком і кольором часто трапляються рулони різного відтінку, а іноді й такі, що відрізняються за кольоровим тоном. Якщо такі шпалери клеїти в приміщенні підряд, то на поверхні буде видно кольорові смуги — «стовпи», які відрізнятимуться один від одного. Сортуючи шпалери, окремо відкладають світліші і окремо темніші. Темніші шпалери надалі наклеюють на більш освітлену стіну, а світліші — навпаки. Стики між ними повинні проходити тільки в кутках кімнати.
Підготовляє шпалери до обклеювання спеціально виділений для цього робітник. Після сортування він обрізує кромки і нарізує полотнища шпалер відповідно до висоти приміщення. При наклеюванні внапусток залежно від того, яку стіну обклеюватимуть, у шпалер обрізують праву або ліву кромку, звичайно в одній половині рулонів обрізують праву кромку, в другій — ліву, а при наклеюванні впритул — обидві кромки.
Кромки обрізують вручну ножицями або механізованим способом. При обрізуванні кромок ножицями робітник, сидячи, кладе рулон на підлогу і, узявшись за один кінець полотнища лівою рукою, починає обрізати кромку, скручуючи полотнище з обрізаною кромкою в рулон (рис. 1).
Рис. 1 Обрізування кромок шпалер ножицями
Обрізування кромок вручну — це трудомісткий процес. Тому, якщо обсяг робіт значний, то слід застосовувати шпалерообрізувальну машину.
Останнім часом будівельникам запропоновано кілька типів таких машин. Більш зручною є шпалерообрізувальна машина СО-65 (рис. 2) Вона складається із станини, двох притискних валів, валика для намотування шпалер, електродвигуна, редуктора і вимикача. До початку роботи рулон шпалер кладуть у лоток 4, а один кінець його протягують між притискними валами і закріплюють у прорізі валика для намотування шпалер 3. Під час роботи машини кромка шпалер відрізується дисковим ножем, розміщеним на притискному валу, а рулон поступово намотується на валик. Після відрізання кромки машину зупиняють, валик для намотування виймають і знімають з нього рулон шпалер.
Після обрізування кромок рулон розрізують на полотнища, довжина яких залежить від висоти приміщення, але завжди дещо більша, ніж потрібно. Це пояснюється тим, що при наклеюванні шпалер доводиться підганяти їх за рисунком, опускаючи або піднімаючи одне полотнище щодо іншого. Якщо залишається зайвий кусок полотнища, то його обрізують на плінтусі, а у верхній частині стіни перекривають бордюром або фризом. Легше підігнати одне полотнище щодо іншого і точно відрізати такий самий кусок лише тоді, коли на шпалерах великі рисунки розміщені на певній відстані один від одного.
Підготовлені шпалери намазують клейстером і наклеюють на поверхню.
Рис. 2. Шпалерообрізувальна машина СО-65:
1 — станина, 2 — притискні вали 3 — валик для намотування обрізаних шпалер, 4 — лоток
Заготовляють і комплектують шпалери у спеціально обладнаних централізованих шпалеророзкрійних майстернях. Продуктивність майстерні залежить від потреб будівельних організацій у заготовлених шпалерах. Тому в майстерні встановлюють один або кілька шпалерообрізувальних верстатів, столи для розкроювання шпалер, полиці для їх зберігання та інше обладнання.
Якщо будівельна організація отримує шпалери у бобінах завдовжки до 750 м, то у майстерні встановлюють напівавтомати великої продуктивності, за допомогою яких обрізують кромки і розмічають шпалери за розмірами. Під час роботи машина не розрізує шпалери на окремі куски, а лише намічає перфорацію (стрічку отворів), за якою на робочому місці їх будуть відривати перед намазуванням клейстером.
Шпалери заготовляють за замовленнями будівельних організацій, які складаються відповідно до поквартирних планів. У плані-замовленні вказують кількість полотнищ шпалер на кожну квартиру, секцію і будинок, їхні розміри, рисунок і колір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підготовка шпалер. Дефекти шпалерних робіт. Приймання і обмір шпалерних робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок