Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Підготовка обштукатурених, дерев’яних і металевих поверхонь під фарбування неводними сумішами

Підготовка обштукатурених, дерев’яних і металевих поверхонь під фарбування неводними сумішами

Назва:
Підготовка обштукатурених, дерев’яних і металевих поверхонь під фарбування неводними сумішами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Підготовка обштукатурених, дерев’яних і металевих поверхонь під фарбування неводними сумішами


До неводних належать олійні, лакові та емалеві суміші. У цьому розділі на прикладі підготовчих операцій під фарбування поверхонь олійними сумішами розглянуто всі операції, характерні для інших неводних сумішей.
Неводні суміші застосовують для фарбування обштукатурених, бетонних, дерев'яних та металевих поверхонь. Для зміцнення зовнішнього шару штукатурки і створення на ньому водонепроникної плівки обштукатурені поверхні фарбують олійними фарбами. Крім того, олійні фарбування застосовують для оздоблення приміщень і забезпечення санітарно-гігієнічних умов. Обштукатурені поверхні, пофарбовані олійною фарбою, легко очищати від пилу та бруду і мити.
Кількість операцій у підготовці обштукатуреної поверхи і. під олійне фарбування залежить від виду фарбування: простого, поліпшеного чи високоякісного (табл. 1).
При підготовці обштукатуреної поверхні під просте фарбування виконують такі операції: очищають і згладжують поверхню торцем деревини, розрізують щілини, прооліфлюють поверхню, частково підмазують, шліфують і прооліфлюють підмазані місця, після чого поверхню грунтують (перше фарбування).
Після очищення поверхні і розрізання щілин поверхню прооліфлюють. Оліфа просочує зовнішній шар штукатурки і зміцнює його, а плівка, що утворюється, надалі сприятиме кращому зчепленню підмазувальної і шпаклювальної маси з поверхнею. Вручну поверхні прооліфлюють щітками, розтушовуючи суміш рівномірним шаром. Щоб під час роботи можна було легко виявити непрооліфлені місця, до оліфи добавляють густотерту фарбу або пігмент (50—100 г на 1 л оліфи). Коли поверхня висохне, пошкоджені місця підмазують сумішами, приготовленими на оліфі або спеціальних підмазувальних лаках.


Таблиця 1. Операції, які виконують під час фарбування поверхонь олійними, емалевими і синтетичними фарбами всередині приміщень
Примітка. Знаком «+» позначено операції, які необхідно ви конати при певному виді фарбування.


Склад підмазки під олійне фарбування
Оліфа 1 кг
Клей тваринний (10%-й розчин) 0,1 л
Крейда мелена просіяна До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Розчин клею вливають в оліфу, перемішуючи суміш. На приготовленій емульсії затирають крейду доти, доки не утвориться пластична паста. Замість оліфи можна використати таку саму кількість підмазувального лаку. Підмазка, приготовлена на лаці, швидше сохне і дешевше коштує.
Підмазувальну суміш наносять дерев'яним або металевим шпателем. Після висихання підмазані місця шліфують, очищають від пилу, прооліфлюють і всю поверхню ґрунтують. Суміш для ґрунтування приготовляють з олійної фарби, яку розводять до робочої в'язкості оліфою Ґрунтувальна суміш має бути рідшою, ніж для остаточного фарбування.
Склад олійної ґрунтовки
Оліфа 1 кг
Густотерта олійна фарба 0,5—1,0 кг
Спосіб приготування. До густотертої олійної фарби добавляють оліфу і всю суміш добре перемішують.
Ґрунтувальну суміш наносять на поверхню ручником, на який не варто набирати багато фарби. Зайву фарбу з нього віджимають об край посудини. Нанесену на поверхню ґрунтовку слід добре розтушувати щіткою. На стінах фарбу остаточно розтушовують у горизонтальному напрямі, а на стелі — упоперек світла, що падає.
При підготовці обштукатуреної поверхні під поліпшене фарбування кількість операцій, що виконують, збільшується.
Після підмазування пошкоджених місць і їх шліфування роблять такі операції: одне суцільне шпаклювання із шліфуванням і зніманням пилу, ґрунтування з флейцюванням і шліфуванням. Після цього виконують перше фарбування із флейцюванням і шліфуванням фарбової плівки.
Шпаклюють поверхню спеціальною сумішшю, приготовленою на оліфі або емульсії.
Склад олійної шпаклівки
Оліфа 1 кг
Розчинник (скипидар або уайт-спірит) 100 г
Сикатив 100 г
Мило господарське (40%-не) 20 г
Клей тваринний (10%-и розчин) 0,2 л
Крейда мелена просіяна До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Оліфу розводять розчинником і сикативом. Приготовляють 10%-й клейовий розчин з милом так само, як і для купоросної ґрунтовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка обштукатурених, дерев’яних і металевих поверхонь під фарбування неводними сумішами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок