Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Каркаси одноповерхових виробничих будинків

Каркаси одноповерхових виробничих будинків

Назва:
Каркаси одноповерхових виробничих будинків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,29 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Каркаси одноповерхових виробничих будинків


У сучасній практиці будівництва одноповерхові промислові будівлі виконуються в каркасній конструктивній схемі. Це пояснюється необхідністю досягнення великих вільних просторів для розміщення технологічних процесів не тільки уподовж, але і упоперек споруди. Несучий каркас одноповерхової промислової будівлі складається з взаємно зв'язаних між собою поперечних рам, утворених колонами і ригелями, як які використовуються балки, ферми і арки із затягуваннями (мал. 1, а—в).
Мал. 1. Конструктивна схема каркаса одноповерхової промислової будівлі, виконаної в конструкціях:
Мал. 1. Конструктивна схема каркаса одноповерхової промислової будівлі, виконаної в конструкціях:
а — сталевих; б — залізобетонних; в — дерев'яних;
1— колони; 2— ферм, 3— підкранові балки; 4—прогони по фермах;
5—горизонтальні зв'язки по фермах;
6— вертикальні зв'язки між фермами; 7— рам ліхтаря;
8—горизонтальні зв'язки ліхтаря; 9— прогонів ліхтаря;
10— вертикальні зв'язки ліхтаря; 11— вертикальні зв'язки по колонах;
12—залізобетонна надбудова ліхтаря; 13— одноветвевая колона;
14— двухветвевая колона; 15— плит покриття; 16—стіни;
17—фундаменти; 18— дерев'яна клеєна балка; 19— мостовий кран;
20— двухветвевая гратчаста колона; 21— дерев'яна клеєна колона.
Разом з плоскими рамами в одноповерхових промислових будівлях широке застосування знаходять просторові конструкції.
Каркаси одноповерхових промислових будівель можуть виконуватися в залізобетоні, металі і дереві.
Переважне застосування в масових промислових будівлях, а також у випадках дії на споруду порівняно невеликих навантажень мають залізобетонні каркаси, в яких при прольотах до 18 м включно як ригелі доцільно використовувати двосхилі залізобетонні балки таврового і двотаврового поперечного перетину, а при прольотах 24, 30 і 36 м — ферми сегментного, трапецієвидного контура і з паралельними поясами.
При великих навантаженнях і значних прольотах, а також при мостових кранах великої вантажопідйомності слід переходити на використання сталевих каркасів.
Сталеві каркаси з легкими металевими конструкціями проте можуть успішно конкурувати за вартістю і трудомісткістю зведення із залізобетонними каркасами, починаючи з прольоту 18 м.
Широке застосування в одноповерхових промислових будівлях знаходять поперечні рами змішаної конструкції: колони — залізобетонні; рігелі— металеві. Гідністю таких змішаних каркасів є менша вартість, велика надійність експлуатації при дії високих температур і агресивних середовищ.
Сітки колон одноповерхових каркасних будівель масового застосування слід призначати розміром 6X18, 6X24, 6X30, 6X36, 12X18, 12X24, 12X30 і 12X36 м. При цьому прольоти слід приймати кратними 6, а кроки між рамами переважні 12 м.
При кроці колон 12 м по контуру будівлі і по торцях часто влаштовуються додаткові фахверковиє колони з кроком 6 м для кріплення ригелів під легкі стінні панелі або залізобетонні стінні панелі завдовжки 6 м.
Поперечні рами одноповерхових будівель можна класифікувати по ряду ознак; по сполученню ригеля з колонами; по числу прольотів; по перетину стійкий; по конструкції ригеля; по контуру ригеля. Найбільш поширеним сполученням ригеля з колонами є шарнір, що забезпечує простоту збірки каркаса, взаємозамінність елементів конструкцій ригеля.
Жорстке сполучення ригеля з колонами слід застосовувати переважно в одноповерхових будівлях великої висоти або у разі перекриття великих прольотів.
Сучасні тенденції блокування різних цехів під одним дахом, визначають переважне застосування багатопролітних промислових будівель з ригелями в одному рівні у всіх рамах з похилими ригелями або з перепадами ригелів по висоті залежно від характеру технологічного процесу.
Скорочення витрати матеріалу в каркасах одноповерхових будівель може бути отримане при шарнірному сполученні стійкий з ригелями і фундаментами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Каркаси одноповерхових виробничих будинків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок