Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Їзда в умовах недостатньої видимості

Їзда в умовах недостатньої видимості

Назва:
Їзда в умовах недостатньої видимості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Їзда в умовах недостатньої видимості


Відоме, що дев'ять десятих інформації, необхідній для безпечного руху водій отримує за допомогою зору. От чому хороша видимість, огляд - найважливіша умова безаварійної їзди. Пригадаєте, як ви відчуваєте себе, потрапивши з освітленого приміщення в темноту. Необхідно якийсь час, щоб очі адаптувалися до нових умов. Так і раптове включення фар того, що йде назустріч автомобіля робить водія практично сліпим. Цих декількох секунд деколи достатньо, щоб зробити наїзд. Навіть при легкому засліпленні період адаптації триває близько 10 з, а за цей час практично некерований автомобіль на швидкості 60 км/ч пройде шлях, рівний 170 м.
Не виключено, що на цих «сліпих» метрах можуть знаходитися люди і неосвітлені предмети.
Пам'ятаєте, що найвірніший спосіб уникнути неприємностей при засліпленні - зупинитися і перечекати. Щоб не позбавляти себе хорошій видимості, не стоїть включати навіть короткочасно світло усередині автомобіля. Особливо шкідливо діє на очі світло від полум'я запальнички. Існує певний взаємозв'язок між ступенем освітленості дорогі і дією на водія засліплюючого ефекту. Чим яскравіше за фару автомобіля освітлюють дорогу, тим більшу яскравість стрічних фар водій здатний сприймати без засліплення. Тому конструкції освітлювальних приладів весь час удосконалюються. Галогенні лампи, лінзи і відбивачі істотно покращують освітленість. Проте хороші фари - це ще далеко не все. По-перше, вони повинні бути правильно відрегульовані, інакше вони заллють світлом все навколо, окрім дорогі і узбіччя. По-друге, навіть хорошими фарами треба уміти управляти. Вважають, що поведінка водія на дорозі вночі говорить про рівень його культури. Це справедливо. Напевно, кожен пам'ятає не один випадок з поїздок в нічне час, коли на дорозі попався водій-егоїст. Він включав весь наявний набір освітлювальної апаратури і летів, абсолютно не звертаючи уваги на стрічні машини і забувши про те, що він влаштував для них майже північне сяйво. Досвід показує, що на прямолінійних ділянках дорогий дратівлива дія фар водії починають відчувати вже за 500- 700 м. Саме на такій відстані від стрічного транспорту у водія виникає бажання запропонувати колезі перейти на ближнє світло.
Взагалі їздити вночі - не проста справа. Темнота повна несподіванок, і зустріти їх необхідно без паніки і суєти. Перед нічною подорожжю необхідно виспатися. Боротися з сонливістю в дорозі небезпечно. Наступає момент коли дрімота обволікає водія, він втрачає контроль над собою. Природний ухил дороги тягне автомобіль управо, і він, нарешті, виявляється на узбіччі, а тут недалеко і до серйозних неприємностей. Відкрийте вікно, співайте пісні, розмовляйте з попутником (він не повинен спати). Не паліть багато і провітрюйте салон, оскільки окисел вуглецю, що міститься в тютюновому димі, знижує гостроту зору.
Словом, робіть все можливе, лише б вас не зморив сон під монотонний акомпанемент двигуна, що бурчить. Якщо нічого не допомагає, зупинитеся і відпочиньте 20-30 мин. При русі вночі стежите за чистотою фар, рассєївателей, підфарників і, що особливо важливо, стекол автомобіля. Грязь, вода, запітніла, подряпини під дією світла автомобіля, що йде назустріч, створюють розсіюючий ефект який спотворює навколишнє оточення. Аналогічний ефект створюють різні блискучі прикраси, якими деякі водії увішують панель приладів. Для більшості водіїв яскраве світло сигнальних ламп і приладів на щитку служить подразником. Якщо ваш автомобіль не оснащений реостатом для зниження сили струму (а значить, і зменшення освітленості щитка), заклейте лампочки липкою стрічкою.
Дуже неприємно, якщо на шляху проходження трапляються низини, заболочені місця, широкі річки. Як правило, в таких місцях вночі коштує туманна мла. В'їжджати в пелену туману небезпечно, і лише ближнє світло може злегка прояснити обстановку. Дальнє світло в цьому випадку - ваш «ворог»: відбиваючись від туману, він сліпить. У цій обстановці на допомогу можуть прийти протитуманні фари. чи Завжди і чи від будь-якого туману можуть врятувати протитуманні фари? Звичайно немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Їзда в умовах недостатньої видимості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок