Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Динамічні якості автомобільного двигуна

Динамічні якості автомобільного двигуна

Назва:
Динамічні якості автомобільного двигуна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,11 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Динамічні якості автомобільного двигуна


При покупці автомобіля крім його дизайну і інтер'єру салону майбутнього власника поза сумнівом цікавлять і динамічні якості транспортного засобу, що набуває. Останні багато в чому залежать від технічних характеристик двигуна, встановленого на автомобілі.
Найбільш об'єктивну оцінку динамічних якостей автомобільного двигуна можна отримати при аналізі його зовнішньої швидкісної характеристики. Зовнішня швидкісна характеристика є залежністю показників роботи двигуна (потужності, моменту, що крутить, коефіцієнта наповнення циліндрів, питомої ефективної витрати палива і ін.) від частоти обертання колінчастого валу (КВ) при незмінному положенні органу управління, що забезпечує максимальну подачу палива в циліндри.
Важливим параметром автомобільного двигуна, що дозволяє оцінити стійкість його режиму при роботі по зовнішній швидкісній характеристиці, є коефіцієнт пристосовності (k). Значення визначається відношенням максимального моменту, що крутить, до номінального моменту, що крутить, розвивається двигуном на номінальній потужності при номінальній частоті обертання Кв. Особливо помітно значущість цього параметра виявляється у разі подолання автомобілем крутих підйомів. Чим більше значення до, тим більший опір руху може подолати автомобіль без перемикання коробки передач на знижену передачу. Важливе значення при цьому має і діапазон зміни частоти обертання КВ, в якому двигун стійко працює: чим більше цей діапазон, тим кращими динамічними якостями володіє автомобіль, тим легше управління двигуном. Швидкісний діапазон стійкої роботи двигуна оцінюється швидкісним коефіцієнтом (kс), що є відношенням частоти обертання КВ при максимальному моменті, що крутить, до номінальної частоти обертання. Звідси витікає, що чим більше діапазон стійкої роботи двигуна, тим менше значення kс. Це означає, що при інших рівних параметрах порівнюваних автомобілів перевагу слід віддати автомобілю, двигун якого характеризується меншим значенням kс.
Слід назвати і ще один важливий показник, який достатньо часто застосовується для оцінки динамічних якостей легкових автомобілів, - це прийомистість. Під прийомистістю зазвичай розуміється час розгону автомобіля з місця до швидкості 100 км/ч. Цей показник багато в чому визначається значеннями до і kс, але, крім того, він залежить від співвідношення номінальної потужності двигуна і маси автомобіля. Чим менше маса автомобіля, що доводиться на одиницю номінальної потужності двигуна, тим менше часу вимагається автомобілю для досягнення вказаної швидкості. Очевидно, що прийомистість автомобіля з дизельним двигуном тієї ж потужності, що і у бензинового, буде дещо гірше, оскільки питома маса такого автомобіля більша. Відмітимо, чтс прийомистість окремих спортивних автомобілів, підданих тюнінгу, оцінюється часом менше 5 секунд.
Чверть століття назад бензинові автомобільні двигуни мали до = 1,25...1,35, тоді як для дизельних двигунів були характерні значення до = 1,05...1,15, при цьому менші значення коефіцієнта пристосовності були у двигунів з наддувом. Швидкісний коефіцієнт для бензинових двигунів складав kс = 0,45...0,55, а для дизельних двигунів - відповідно kс = 0,55...0,70, досягаючи при високому наддуві значення 0,8.
Для поліпшення названих вище параметрів автомобільних двигунів виконують як окремо, так і комбіновані наступні основні заходи:
підбір найбільш ефективних фаз газорозподілу;
використання хвилевих і інерційних явищ у впускному і випускному тракті для поліпшення очищення і наповнення циліндрів при роботі двигуна в зоні максимального моменту, що крутить;
регулювання тиску наддуву повітря або топліво-воздушной змішай на впусканні для двигунів з наддувом;
збільшення циклової подачі палива з поліпшенням наповнення циліндра при роботі дизельного двигуна по швидкісній характеристиці в зоні максимального моменту, що крутить.
Слід відмітити, що кожний з названих заходів в тому або іншому ступені ускладнює конструкцію двигуна, погіршує його массо-габаритні показники і збільшує вартість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Динамічні якості автомобільного двигуна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок