Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Збагачення корисних копалин

Збагачення корисних копалин

Назва:
Збагачення корисних копалин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,52 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Збагачення корисних копалин


План
1 Загальні відомості про збагачення
2 Підготовка сировини до збагачення
3 Збагачення сировини
4 Окусковування концентратів
Література


1 .Загальні відомості про збагачення
При переробці руд велике значення має вміст чистого метала в руді. Іноді значною перешкодою при використанні корисної копалини є шкідливі домішки. Наприклад, при підвищенні вмісту сірки в коксі лише на 1 % витрати його збільшуються на 17 %, а продуктивність доменної печі знижується на 16 %.
Збагаченням корисних копалин називається сукупність процесів обробки, в результаті якої мінеральну сировину можна використовувати з більшим технічним і економічним ефектом. При збагаченні корисні копалини відокремлюються від пустих порід і шкідливих домішок. Хімічний склад мінералів у більшості випадків не змінюється.
Збагачення здійснюється на гірничо-збагачувальних комбінатах (ГЗК). У Кривому Розі існує 5 ГЗК, які вважаються найпотужнішими у світі. ГЗК у своїй структурі має склади, дробильно-сортувальні фабрики, збагачувальні фабрики, фабрики по виготовленню агломерату і окатишів. На фабриках використовується різноманітна техніка і залізничний транспорт.
2 Підготовка сировини до збагачення
Процесу збагачення корисної копалини передують ряд етапів.
Дробіння і подрібнення сировини. Дробіння здійснюється за допомогою щокових та конусних дробарок. Щокові дробарки прості за конструкцією, але менш потужні. Конусні дробарки складніші, проте вони більш потужні і можуть налагоджуватись на певний максимально необхідний розмір куска (наприклад для доменної печі – 100 мм) і тому вважаються більш досконалими.
Подрібнення (така потреба виникає, наприклад, для титанових руд) здійснюють на млинах, де сировина подрібнюється до розмірів 0,1-1 мм.
Грохочіння. Це процес просіювання на певну кускуватість. Відбува-ється на спеціальних машинах – грохотах, які обладнані колосниковими, листовими або дротяними ситами, що призводяться в рух кулачковими механізмами. За допомогою грохотів руду або вугілля можна розсортувати на декілька (до 10) фракцій.
Усереднення сировини. Здійснюється на усередню вальних складах ГЗК з метою стабілізації сировини за якістю шляхом перемішування порід, що поступають з різних шахт (родовищ). Сировина (руда або вугілля) спеціальним штабелеукладачем засипається у штабель шарами товщиною 20-30 см.
Потім сировина зачерпується знизу вверх, усі прошарки переміщуються між собою. Таким чином відбувається усереднення.
3 .Збагачення сировини
При відділенні корисної копалини від пустої породи використовуються різні властивості порід: маса, колір, магнітні і електричні властивості, радіоактивність. В результаті збагачення отримують декілька продуктів: концентрати, проміжні продукти, хвости.
Концентрат - продукт з підвищеним вмістом необхідного мінералу.
Хвости - це відходи збагачення. Вони складаються з пустої породи і невеликої кількості корисних компонентів.
Проміжним називають продукт, в якому вміст корисного компонента більший ніж у руді, але менший, ніж у концентраті. Проміжний продукт підлягає подальшому або повторному збагаченню.
Існують різні способи збагачення: ручне або механічне відбирання (золото), промивання на конвеєрі під душем (для порід, що містять пісчано-глинисті домішки); промивання з допомогою поршневої відсадної машини; флотаційне збагачення – шляхом продування повітря через сировину, що знаходиться в пульпі; магнітна сепарація (для магнітної сировини).
Для видалення з сировини вологи, вуглекислого газу і особливо сірки часто застосовують випал руди у випалювальних печах тунельного типу. При цьому залізняк F2О3 іноді переходить у магнітний стан – Fe3О4.
4 Окусковування концентратів
Після збагачування концентрація заліза в руді збільшується до 60-70 %. Але при добуванні, транспортуванні, перевантажуванні, збагаченні частина корисної копалини настільки подрібнюється, що стає непридатною для використання у доменному процесі. Тому дуже подрібнену руду або концентрат окусковують, тобто переробляють на агломерат або окатиші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Збагачення корисних копалин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок