Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Інструменти для штукатурних робіт

Інструменти для штукатурних робіт

Назва:
Інструменти для штукатурних робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Інструменти для штукатурних робіт


Для підготовки поверхонь під штукатурення, нанесення та розрівнювання штукатурного розчину застосовують ручні та механізовані інструменти. Механізовані інструменти полегшують працю штукатура і прискорюють виконання штукатурних робіт.
Для підготовки поверхонь під штукатурення використовують молотки, троянки, скарпелі, зубила та інші інструменти.
Штукатурний молоток (рис. 1, а) застосовують для прибивання дранки до дерев'яних поверхонь і насікання кам'яних поверхонь. Молоток з одного боку має бойок, а з другого — проріз для витягування цвяхів. Маса молотка становить 600 г.
Троянкою (рис. 1, б) за допомогою молотка розчищають та поглиблюють шви у цегляній кладці, а також насікають бетонні і цегляні поверхні для збільшення їхньої шорсткості. Робоче лезо троянки — зубчасте.
Замість троянки з цією самою метою використовують скарпель (рис. 1, в) або зубило.
Для механізованого насікання кам'яних поверхонь застосовують електричні або пневматичні відбійні молотки В патроні інструмента закріплюють скарпель чи троянку, які, рухаючись у поступально зворотному напрямі, насікають поверхню.
Рис. 1. Інструменти для підготовки поверхонь під штукатурення:
а - штукатурний молоток, б - троянка, в – скарпель
Рис. 2. Електровідбійний молоток
1 — електрокабель; 2 — рукоятка, 3 — вимикач, 4 — електродвигун, 5 — редуктор, патрон, 7 — троянка
Ручний електровідбійний молоток (рис. 2) складається з електродвигуна, корпус якого має рукоятку з вимикачем на внутрішньому боці, редуктора і патрона.
Під час роботи молотка обертальний момент від ротора електродвигуна 4 передається на шестірню двоступінчастого редуктора 5, за допомогою якого обертальний рух перетворюється на поступально-зворотний рух патрона 6, в обоймі якого закріплюється робочий інструмент 7. Маса електровідбійного молотка становить 6,9 кг.
Пневматичний молоток працює за допомогою стисненого повітря, що надходить до нього по шлангу від компресора. У корпусі молотка є поршень-ударник, який під дією стисненого повітря робить поступально-зворотні рухи, примушуючи рухатись закріплену в патроні молотка троянку або скарпель.
Штукатурний розчин на поверхні вручну наносять соколом, штукатурною лопаткою (кельмою), ковшем.
Сокіл (рис. 3, а, б) використовують для підтримання невеликої кількості розчину на певній відстані від поверхні під час штукатурення. Соколом можна також намазувати розчин на поверхню і ущільнювати його. Виготовляють цей пристрій з деревини (ялина, сосна) або алюмінієвого листа розміром 400 X 450 або 400 X 400 мм, завтовшки не більш як 15 мм. Верхня робоча поверхня сокола не повинна мати щілин та пошкоджень.
Штукатурна лопатка, або кельма (рис. 3, в), призначена для накидання розчину з сокола або ящика на поверхню. Виготовляють кельму серцеподібної форми з листової сталі завтовшки до 1 мм. До неї прикріплена дерев'яна ручка завдовжки 125 мм.
Рис. 3. Інструменти для нанесення розчинів на поверхні:
а — алюмінієвій сокіл, б—дерев'яний сокіл, в— штукатурна лопатка, г— ківш)
Рис. 4. Інструменти для розрівнювання й обробки штукатурного шару:
а — півтерки дерев'яні, б — півтерок алюмінієвий, в — правило
Ківш (рис. 3, г) призначений для накидання на поверхню рідких розчинів. Його застосування значно підвищує продуктивність праці.
Для розрівнювання, ущільнення і обробки штукатурного шару використовують півтерок, правило і терку.
Півтерки (рис. 4, а, б) призначені для розрівнювання й ущільнення штукатурного шару, нанесеного на поверхню штукатурною лопаткою, ковшем або механізованим способом. Виготовляють їх з деревини (сосни, ялини) або алюмїні'ю. Малим півтерком можна розрівнювати штукатурний шар у кутах приміщення або на невеликих ділянках поверхні.
Для опорядження кутів використовують дерев'яні (рис. 5, а) або алюмінієві (рис. 5, б) кутові півтерки, півтерок для опорядження внутрішнього кута називають лузговим, а для зовнішнього кута — усьоночним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інструменти для штукатурних робіт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок