Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Планування і господарський розрахунок у будівництві. Організація праці. Охорона природи

Планування і господарський розрахунок у будівництві. Організація праці. Охорона природи

Назва:
Планування і господарський розрахунок у будівництві. Організація праці. Охорона природи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Планування і господарський розрахунок у будівництві. Організація праці. Охорона природи


1. Планування і господарський розрахунок у будівництві
Застосування певних форм планування будівництва дає змогу будівельній організації забезпечити собі реальну господарську самостійність. Виробнича програма організації складається з державного замовлення на виконання певного обсягу робіт і робіт, які виконуватимуться за прямими (самостійними) господарчими угодами із замовниками. Кожна будівельна організація, наприклад трест, може самостійно складати свої плани на рік, квартал, місяць.
План капітального будівництва передбачає кількість об'єктів житлового, комунального, промислового і культурно-побутового призначення, які будуть введені у дію в поточному році, обсяги капітальних вкладень, будівельно-монтажних робіт тощо.
Усі підрядні будівельні організації на основі річного плану будівельних робіт складають оперативні квартальні І місячні плани. У ці плани включають ті показники, що безпосередньо стосуються робітничих бригад, майстрів, виконробів, які є основними виконавцями робіт на будівельному об'єкті. Планові завдання треба доводити до всіх виконавців робіт, а хід їх виконання повинен бути під постійним контролем адміністрації і громадських організацій. Обсяги робіт, що їх має виконати та чи інша організація, розподіляються на основі календарних графіків, які складають на рік з розбивкою по місяцях. У них зазначають конкретні обсяги робіт, які повинна виконувати будівельна організація щомісяця.
Велике значення має собівартість будівельно-монтажних робіт. Собівартість — це основний показник роботи будівельної організації, який визначається витратами в грошовій формі на виконання будівельних робіт. Собівартість складається з двох показників: прямих 5 додаткових витрат. Структура собівартості будівництва орієнтовно така (у процентах до загальної кошторисної вартості):
Матеріали і конструкції 55
Основна заробітна плата робітників 13
Експлуатація машин і механізмів 13
Додаткові витрати 15
Інші витрати 4
У прямі витрати включають видатки за матеріали, вантажні і транспортні роботи, видатки на паливо, електроенергію, воду, вартість експлуатації будівельних машин І механізмів, а також виплату заробітної плати робітникам.
Додаткові витрати складаються з видатків, пов'язаних з організацією управління будівництвом і технічного керівництва ним, побутового обслуговування робітників, витрати на соціальне страхування, охорону праці, техніку безпеки, протипожежні заходи тощо. Будівельна організація повинна також забезпечити виконання плану прибутків, тобто вона повинна бути рентабельною.
Рентабельність вимірюється сумою прибутку і рівнем рентабельності. Суму прибутку визначають як різницю між виручкою від здавання об'єкта і витратами будівельної організації на його будівництво. Якщо, наприклад, будівельна організація здала об'єкт і одержала виручку в сумі 850 тис. грош. од., а витрати її на цей об’єкт становили 820 тис. грош. од., то сума прибутку визначиться у 30 тис. грош. од. ** У зв'язку з тим що курс карбованця, розцінки і рівень заробітної плати весь час змінюються, тут і далі в підручнику замість слова “карбованець” застосовано умовну грошову одиницю (грош. од.).. Щоб визначити рівень рентабельності, треба суму прибутку поділити на суму витрат і помножити на 100 %. У нашому прикладі рівень рентабельності становитиме:
Підвищення рентабельності е основним завданням колективів будівельних організацій. Рентабельність підвищується, якщо зменшуються витрати на будівництво. Щоб досягти цього, всі підрядні будівельні організації переведено на госпрозрахунок.
Госпрозрахунок — це такий метод планового керування будівельним виробництвом, при якому видатки на будівництво, тобто на виконання будівельно-монтажних робіт, перекриваються за рахунок власних ресурсів будівельної організації. Основне завдання госпрозрахунку полягає у виконанні плану будівельних робіт при найменших матеріальних, трудових і грошових затратах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Планування і господарський розрахунок у будівництві. Організація праці. Охорона природи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок