Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Рихтування металу

Рихтування металу

Назва:
Рихтування металу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Рихтування металу


Зі всіх кузовних робіт операції по вирівнюванню металу (рихтування) вимагають найбільшої майстерності. Уміння контролювати силу ударів і знання того, як і куди направляти ці удари відповідно до поставлених цілей - все це визначає висококласного фахівця. Фахівцем же можна стати тільки в результаті тривалої практики, освоївши спочатку основні принципи роботи. Тому новачкові в цій справі немає сенсу будувати грандіозні плани. Якщо ви цікавитеся рихтуванням, то спочатку потренуйтеся на обрізаннях металу і не квапте події. Для роботи слід придбати високоякісні інструменти. Вони хоч і коштують недешево, але довговічні, правильно виготовлені і підігнані, ними легше працювати і при тривалій експлуатації вони зрештою окуплять себе.
Основні відомості
Для розуміння процесу рихтування необхідно знати деякі основні положення. Коли лист металу згинається при аварії або зіткненні, енергія удару проходить через нього, викликаючи появу прямих пошкоджень в точці контакту і обширних ділянок внутрішньої напруги. При цьому на поверхні залишаються вм'ятини, опуклості або складки, хвилясті ділянки. При виконанні ремонтних відновних робіт важливо знати і уміти визначати напрям сили, що викликала пошкодження, для того, щоб точно в зворотній послідовності провести виправлення.
Перед проведенням будь-яких ремонтних робіт з металевими листами їх внутрішні і зовнішні поверхні повинні бути ретельно очищені від забруднень і інших чужорідних частинок, які можуть вплинути на точність додатку вирівнюючої сили. Більшість внутрішніх покриттів віддаляються за допомогою скребка або шпаклювального ножа після попереднього їх розм'якшення з використанням газового пальника з соплом великого діаметру і "м'яким" полум'ям. Зовнішню поверхню слід вимити чистою водою, а будь-які масляні сліди і плями від асфальту видалити за допомогою ганчірки, змоченої в розчиннику. Попередня підготовка панелі зробить її випрямляння ручними інструментами найбільш ефективним у зв'язку із зменшенням її зносу на подкладних штампах. Першим кроком в рихтуванні є випрямляння вм'ятин, V-образних виїмок і складок в області побічних пошкоджень, виконуване якомога акуратніше, без подальшого витягування і зміни форми.
Зміна форми повинна проводитися по черзі на опуклих і увігнутих поверхнях. Таким чином метал поволі піднімається на один рівень з навколишніми листами.
Рис.1. На малюнку зображений ручний подкладной штамп з двома робочими поверхнями і спеціальний рихтувальний молоток
Маса і розміри подкладних штампів і площа контакту з панеллю є важливими чинниками, які слід обов'язково враховувати. В результаті дуже сильних ударів молотком метал може бути висунутий всередину або назовні, оскільки він не може зміщуватися убік і поглинатися панеллю. Через це згодом доведеться знову випрямляти панель.
Молоток потрібно тримати вільно, його ручка повинна знаходитися по центру великого пальця руки і на такій же відстані від тильної сторони зап'ястя, пальці повинні охоплювати ручку так, як показано на малюнку 2. Тепер при стисненні пальців, щоб охопити ручку, головка молотка викидатиметься вперед силою пальців, проходячи положення 2 під кутом приблизний 80°. Цей метод завдання ударів найбільш підходить при роботах під поверхнями, коли не видно молотка або робочого місця.
Рис.2
При використанні цього методу вперше важко завдати сильних ударів. Збільшення сили ударів досягається тільки практикою. Спробуйте викидати головку молотка на долоню іншої руки без руху зап'ястя або ліктя. Як альтернатива можна використовувати дошку з м'якого дерева, щоб переконатися, що сліди ударів мають рівну форму.
За допомогою руху зап'ястя молоток досягає кращого контакту з панеллю в положенні 3.
Сильніші удари, вживані з метою чорнової обробки, стають точнішими при русі ліктя і плечей (як при використанні звичайного молотка), тому тут не потрібні ніяких додаткових пояснень.
При первинних спробах рихтування панелей деякі труднощі можуть виникати з точністю попадання молотка на панель так, щоб його головка стикалася з подкладним штампом із зворотного боку поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Рихтування металу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок