Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Підйомно-транспортне обладнання

Підйомно-транспортне обладнання

Назва:
Підйомно-транспортне обладнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Підйомно-транспортне обладнання


Підйомно-транспортне обладнання являє собою сукупність машин і механізмів, необхідних для виконання на торгівельних підприємствах трудомістких робіт: навантаження, розвантаження, пересування та укладання товарів.
Використання підйомно-транспортного обладнання дозволяє полегшити тяжкі та трудомісткі роботи, підвищити продуктивність праці робітників торгівлі, рівень обслуговування покупців, при-скорити торгівельно-технологічний процес, скоротити товарні збит-ки та кількість робітників, раціонально використовувати площі й об'єм торгівельно-складських приміщень, транспортні засоби, шир-ше застосовувати самообслуговування, прогресивну технологію товаро-переміщення в тарі-обладнанні.
Підйомно-транспортне обладнання класифікується за такими ознаками.
1. За характером переміщення вантажу. Періодичної та безпе-рервної дії. Обладнання періодичної дії (візки, ліфти та ін.) працю-ють за принципом поперемінного руху: в одному напрямку з ванта-жем, в зворотному без вантажу. Обладнання безперервної дії (конвеєри) пересувають вантажі безперервним потоком, або з не-значними інтервалами.
2. За видом енергії, яка приводить обладнання в рух, - ручної дії, з електричним приводом, гравітаційні. Обладнання ручної дії (ручні візки, ручні талі та ін.) застосовують для пересування вантажів, на невеликі відстані; обладнання з електричним приводом одержує жив-лення від електричної мережі або акумуляторних батарей. Гравітацій-не обладнання (нахилені спуски, роликові конвеєри) має похилу по-верхню, з якої вантажі котяться під дією власного тяжіння.
3. За основним функційним призначенням - транспортуючі, вантажопідйомні та завантажувально-розвантажувальні. Основною функцією транспортуючого обладнання (ручних та електричних візків, конвеєрів) вважається горизонтальне та похиле переміщен-ня вантажів. Вантажопідйомне обладнання (ліфти, піднімачі, електроталі та ін.) застосовують для піднімання та опускання вантажів. Окремі види цього обладнання здійснюють горизонтальні пе-реміщення, штабелювання вантажів та завантажувально-розванта-жувальні роботи. У завантажувально-розвантажувального облад-нання (електронавантажувачів, електроштабелерів) основними функціями є завантаження вантажів на транспортні засоби (авто-машини, вагони) та їх розвантаження.
4. За ступенем рухомості - станціонарне, встановлене неру-хомо в приміщенні або поза ним; пересувне з обмеженим перемі-щенням в межах складського приміщення (кран-штабелер, електроталь), та самохідне з необмеженим переміщенням (електровізки, електронавантажувачі).
Підйомно-транспортному обладнанню присвоєні буквено-цифрові позначення, буквами позначають назви обладнання та особ-ливість його конструкції, а цифрами - номінальна вантажопід-йомність, номер моделі, продуктивність та ін.
Наприклад:
ТГВ-1250 - візок вантажний з вилочним захватом, вантажо-підйомністю 1250 кг;
ГІС-630 - піднімальний стіл вантажопідйомністю 630 кг;
УГП-1150 - площадка вирівнювальна гравітаційна з вантаж-ною платформою, розміщеною на висоті 1150 мм;
ТЕ-0,25 - таль електрична, вантажопідйомністю 0,25 т;
СК-0,5 - стелажний комплектувальний кран-штабелер, ванта-жопідйомністю 0,5 т;
ЕТ-1040 - електровізок вантажопідйомністю 1 т моделі 40;
КП-55 — конвеєр пластинчатий продуктивністю 55 т/годину.
Ліфти вантажні представляють собою підйомники стаціонар-ного) типу, призначені для вертикального міжповерхового переміщення тарно-штучних вантажів, їх застосовують у магази-нах, на складах, які мають кілька поверхів та підвальні приміщен-ня. Випускаються ліфти вантажні малі вантажопідйомністю 40, 100 й 250 кг; вантажні загального призначення вантажопідйомністю від 400 до 6300 кг; вантажні витискні вантажопідйомністю від 500 до 3200 кг та вантажні тротуарні вантажопідйомністю 500 і 630 кг. Витискним називається ліфт, у якого вантажна кабіна приводиться в рух силою, діючою знизу, тротуарний ліфт встановлюють у підвальному приміщенні, яке знаходиться під тротуаром господарсь-ких дворів магазинів або складів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Підйомно-транспортне обладнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок