Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Особливості охорони праці для тракториста

Особливості охорони праці для тракториста

Назва:
Особливості охорони праці для тракториста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,19 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості охорони праці для тракториста


ПЛАН
1. Загальні вимоги безпеки
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
3. Вимоги безпеки під час роботи.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
Список використаної літератури


1. Загальні вимоги безпеки
До управління трактором допускаються особи, що досягли 18-літнього віку, що пройшли медичний огляд, спеціальне навчання і мають посвідчення на право управління машиною, що пройшли вступний інструктаж і інструктаж на робочому місці по техніці безпеки, атестацію на знання практичних навичок безпечного провадження робіт і правил дорожнього руху.
Допуск до роботи на транспорті оформляється наказом по чи організації підприємству.
Тракторист зобов'язаний дотримувати правила внутрішнього трудового розпорядку, вимоги по охороні праці, вивчені їм при навчанні й інструктажах з охорони праці, а також містяться в даній інструкції.
Як спецодяг трактористу видається: костюм х/б; чоботи гумові чи кирзові; рукавиці комбіновані. Узимку додатково видається:куртка і штани х/б на утепленій. пр.;чоботи кирзові на утепленій. на гумовій підошві;рукавиці утеплені.
При експлуатації тракторів можливе виникнення небезпечних виробничих факторів, обумовлених пересувним характером роботи трактора.
Шкідливі виробничі фактори, що діють на тракториста, обумовлені в основному роботою двигуна внутрішнього згоряння, що випромінює значні рівні шуму і вібрації. Крім того, у складі відпрацьованих газів містяться високотоксичні речовини, здатні привести до отруєння тракториста.
Застосування дизпалива, бензину і слабозамерзаючих рідин у системі охолодження трактора також шкідливо впливає на санітарно-гігієнічні умови роботи трактористів.
Виключення чи зменшення впливу перерахованих факторів на тракториста досягається виконанням комплексу організаційно-технічних заходів, викладених в інструкції заводу-виготовлювача.
Тракторист повинен дотримуватися чистоти і порядку на робочому місці. Інвентар і інструмент варто зберігати в спеціально відведеному місці. Сторонні предмети зберігати в кабіні транспорту забороняється.
Засоби гасіння загорянь повинні знаходитися в спеціально відведеному місці. Періодично повинна перевірятися їхня працездатність відповідно до інструкції з їхнього застосування.
Заправлення паливом і маслом трактори повинні здійснюватися за допомогою заправщиків при виключеному двигуні. Як виключення, в умовах будівельного майданчика заправлення паливом допускається із застосуванням спеціального інвентарю і пристосувань.
Про всі несправності механізмів і пристосувань тракторист зобов'язаний негайно повідомити чи механіку безпосередньому керівнику робіт.
Тракторист повинен бути навчений прийомам надання першої долікарської допомоги при впливі на людину шкідливих і небезпечних виробничих факторів.
Не допускати вживання спиртних напоїв, наркотичних і токсичних засобів у робочий час чи за місцем роботи.
За невиконання даних вимог працівник несе відповідальність відповідно до чинного законодавства.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
Надягти засобу індивідуального захисту.
Зробити огляд вузлів трактора.
Перевірити дію гальмової системи, важелів управління звукової сигналізації, зовнішнього висвітлення трактора.
Перевірити наявність і справність огородження обертових механізмів (приводний ремінь, шарнірні з'єднання приводного вала, вала потужності й ін.).
Зробити зарядку водою і паливом трактор, а в зимовий час у радіатор залити гарячу воду (антифриз), а в картер – підігріте масло.
Зовнішні поверхні трактора, на які потрапив бензин, олія, витерти сухим дрантям.
У зимовий час розігріта олія в масляному картері за допомогою відкритого вогню (паяльної лампи, клоччям, смолоскипом і т.п.) забороняється.
Перед пуском двигуна трактора необхідно:
1. Переконатися у відсутності сторонніх предметів на обертових деталях двигуна, коробці передач, бортових передачах і задньому мосту, у захисних кожухах;
2. У зимовий час у передавальних механізмах і системах управління відігріти примерзлі деталі;
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості охорони праці для тракториста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок