Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Діагностування і технічне обслуговування приладів електрообладнання автомобілів і тракторів. Регулювання фар

Діагностування і технічне обслуговування приладів електрообладнання автомобілів і тракторів. Регулювання фар

Назва:
Діагностування і технічне обслуговування приладів електрообладнання автомобілів і тракторів. Регулювання фар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Діагностування і технічне обслуговування приладів електрообладнання автомобілів і тракторів. Регулювання фар


Акумуляторні батареї
1. Головні несправності акумуляторних батарей
Принцип дії акумулятора полягає у перетворенні електричної енергії на хімічну при заряджанні або хімічної енергії на електричну при розряджанні. Акумуляторні батареї виготовляють у вигляді бака, розділеного перегородками на камери. У кожній камері знаходиться окремий свинцево-кислотний акумулятор, який складається з позитивних і негативних пластин, сепараторів, з'єднувальних містків з полюсними штирями і кришки з пробкою. Камера складеного акумулятора заповнюється електролітом.
Під час заряджання і розряджання свинцевого акумулятора в активній масі й електроліті відбувається хімічні зміни.
Коли акумулятор розряджається, активна маса обох пластин перетворюється на сірчанокислий водень. Частина сірчаної кислоти витрачається на утворення сірчанокислого свинцю (сульфат свинцю) і води. Густина електроліту при розряджанні зменшується. Коли акумулятор розряджається, хімічні реакції відбуваються у зворотньому порядку. Кисень води витрачається на утворення перекису свинцю на позитивній пластині, а кислотний залишок сірчанокислого свинцю обох пластин і водень води йдуть на утворення сірчаної кислоти в електроліті. Початковий склад активної маси пластин відновлюється, а густина електроліту підвищується. При дальшому зарядженні відбувається тільки розклад води на кисень і водень який супроводиться сильним газотворенням: це свідчить про кінець заряджання.
До основних несправностей акумуляторної батареї відносяться: розряд і саморазряд, сульфатация, коротке замикання пластин. Найбільш трудноустранімой несправністю є сульфатация, яка полягає в покритті поверхні активного шару пластин крупними кристалами сірчанокислого свинцю PbSO4 в результаті пониження рівня електроліту, тривалого зберігання акумулятора без дозаряда, високої щільності електроліту, експлуатації сильно розрядженої батареї і надмірного користування стартером. Неглибока сульфатация пластин може бути знята шляхом тривалого заряду акумулятора малою силою струму (не більше 0,04 від ємкості акумулятора) при низькій щільності електроліту (не більше 1,11 г/см3). Коротке замикання пластин в акумуляторі виникає при випаданні з пластин на дно банок великої кількості активної маси (шламу). Випадання активної маси приводить також до пониження ємкості батареї. В процесі експлуатації виникають тріщини стінок банок, відбувається зниження рівня електроліту і його щільності
2. Електроліт. Послідовність його приготування. Перевірка рівня електроліту
Електроліт - це розчин сірчаної кислоти у дистильованій воді. Він повинен мати певну густину. Новий акумулятор сухими зарядженими платинами заповнюють електролітом густиною 1,25-1,28. При виборі густини електроліту необхідно враховувати кліматичні пояси і пори року. В умовах низьких температур густина електроліту повинна бути більшою, а при високій – навпаки.
Для приготування електроліту використовують чистий кислотостійкий пластмасовий, керамічний, ебонітовий, свинцевий, фаянсовий посуд, у який спершу заливають воду, а потім поступово кислоту за безперервного перемішування скляною паличкою.
Правильний вибір концентрації електроліту не тільки поліпшує електричні характеристики, а й збільшує термін роботи. Залежно від температурних умов експлуатації стартерних батарей, оптимальна концентрація сірчаної кислоти різна.
Для приготування електроліту застосовують акумуляторну сірчану кислоту з молекулярною масою 98,08, яку поставляють трьох сортів: вищого гатунку, 1-го й 2-го. Із підвищенням сортності знижується кількість шкідливих домішок.
Перевірка рівня електроліту виконується скляною трубкою діаметром 5-6 мм. Щоб виміряти рівень електроліту, треба опустити трубку в наливну горловину кришки до упора в запобіжну сітку, закрити її зверху великим пальцем, витягнути і вирахувати висоту стовба електроліту в трубці. Рівень електроліту повинен бути на 10-15 мм вище запобіжної сітки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Діагностування і технічне обслуговування приладів електрообладнання автомобілів і тракторів. Регулювання фар

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок